IMT

Ako neko naleti na dobar imt 577 novi tip kabine sa 10brzina i bez prednje vuce neka mi javi.Moze i sa prednjom ali ako je cena normalna.Samo sa sirokim zadnjim gumama.
 
Narode danas sam vidio kod jednog poznanika 5170 u prilično dobrom stanju i mogu vam reći da toliko dobro izgleda da se naježiš a mercedes suv ko barut ko da je juče nov stavljen na traktor .mislim da je plaćen 8000 e i nekih 500e da se upicani i ne boji se većine traktora te snage
 
Tih traktora (5170 i 5210, tzv. Rogonja) ima trenutno nekoliko na oglasima a ni cene nisu velike. Jedino je pitanje kakvo je stanje samog traktora. Menjaci sumislim ZF a hidraulika Bosch. Motor kao motor. Meckin V6 i uopste ti motori ne ne vaze za velike potrosace. Spajki i Milan spay imaju Rogonju, pa nam oni mogu reci tacnu potrosnju u svim operacijama.
 
Vjerovatno nije imao adekvatne prikljucke.Gledao sam prezentaciju nekog najnovijeg CAT Challenger od valjda 600ks i kaze da mu je nominalna potrosnja oko 50l na sat.On ce zbog toga vuci plug sa 12 ili vise brazdi pa ti racunaj potrosnju po ucinku...ispadne da trosi manje od IMT 539.

Poslato sa Samsung Galaxy
 
Ja bi ga voljo imat pa nek troši ,šta očekuje od traktora od 170 konja da troši ko ferguson


Pa sta se nisi javio prije moj kolega ga je prodavao za mislim 7k E, niko nije ni pitao , onda ga mijenjao za neku kantu u dijelovima koju je morao popravljati i kaze da je dobro prosao u trampi.
 
Vjerovatno nije imao adekvatne prikljucke.Gledao sam prezentaciju nekog najnovijeg CAT Challenger od valjda 600ks i kaze da mu je nominalna potrosnja oko 50l na sat.On ce zbog toga vuci plug sa 12 ili vise brazdi pa ti racunaj potrosnju po ucinku...ispadne da trosi manje od IMT 539.

Добар је овај пример Case Magnum 340 CVX и Horsch CO9....63л/ч, а по Ха свега 5 и мање од тога...Испаде да троши ко упаљач....То су машине које захтевају да се ваљано упрегну, а не да му закачиш тробразни или четворобразни плуг...
case-magnum-340-i-horsch.png
case-magnum-340-i-horsch.png
 
Pa sta se nisi javio prije moj kolega ga je prodavao za mislim 7k E, niko nije ni pitao , onda ga mijenjao za neku kantu u dijelovima koju je morao popravljati i kaze da je dobro prosao u trampi.
Pa kod nas su postali fine njuške pa niko neće više imt a ja bi volio da ga imam ali trenutno nemam potrebe za tolikim traktorom meni je ratarstvo sekundarno za potrebe stočarstva i radim 45 jutara zemlje i to napravim od zajebancije sa ovim što imam da uzmem takav traktor odmah zahtjeva i veću mehanizaciju i onda nikad kraja
 
Potrebna pomoć, gde pronaći remenicu radilice od imt 5136 tj za motor TS-46 ? Da napomenem da ne odgovara od motora S-46 !

fotografija0611.jpg
[/IMG]
 
predpostavljam da se napravio kanalic na mjestu gdje semering dihta i tako mu pusta ulje. a mozda ne zna za opciju ravnanja i rada jos 20ak godina. mozda, naglasavam mozda.
 
Vožen je sa otpuštenim šarafom pa su se nutovi malo pohabali i non-stop otpušta taj šaraf bez obzira koliko ga stegli. U pitanju je kolegin traktor.....
 
Nazad
Vrh