Zetor

Ne, ne trebaš dirati poklopac hidraulike. Blokada je smještena sa desne strane, skini točak, otpoji kočiona crijeva i potom skini cijelu trubu. Budi pažljiv jer je truba jako, jako teška. Kada skineš trubu, vidjećeš kandžu blokade ispod. Prije toga nabavi semering na kućištu diferencijala gdje vratilo ulazi unutra i zamijeni isti i pregledaj kočione pakne, obruč ručne i kočioni cilindar, ako je nešto pohaano ili masno (posebno cilindar) i sve izmijenjaj, dijelovi su jako jeftini za Zetora. Pošto je skidanje trube naporan posao, sve što se može zamijeniti treba i zamijeniti tom prilikom.
 
Ne, ne trebaš dirati poklopac hidraulike. Blokada je smještena sa desne strane, skini točak, otpoji kočiona crijeva i potom skini cijelu trubu. Budi pažljiv jer je truba jako, jako teška. Kada skineš trubu, vidjećeš kandžu blokade ispod. Prije toga nabavi semering na kućištu diferencijala gdje vratilo ulazi unutra i zamijeni isti i pregledaj kočione pakne, obruč ručne i kočioni cilindar, ako je nešto pohaano ili masno (posebno cilindar) i sve izmijenjaj, dijelovi su jako jeftini za Zetora. Pošto je skidanje trube naporan posao, sve što se može zamijeniti treba i zamijeniti tom prilikom.
Hvala Zombie, obicno tako I radimo kad nesto popravljamo, na jednom otvaranju (skidanju), pomenjamo sve sto nije dobro. Hvala na savetu, probacu ovih dana pa javljam sta sam uradio. Pozdrav.
 
Pogledaj da li slucajno nije nesto puklo, hoce nekada da se otkine ona polugica sto gura na stel sraf, meni se to desilo na jednom 7711.
 
Da li neko ima ideju kako resiti problem kratkih poluga na 6011?
Kada zakazim prskalicu, kada je podignuta, stoji tik do stopova. A kada se produzi topling stoji nakrivo. Meni nije problem, ne podizem do kraja. Ali kada posaljem nekog, obavezno zaboravi i podigne do kraja.
Da li da se produze malo poluge, ili da se prepravi kacenje na prskalici?
Ili nesto drugo?
Istk takav problem imam i sa zitnom sejalicom. Pa ko ima predlog neka napise.
 
A da staviš granicnik da ne može da se digne do kraja? Onda je pitanje koliko sejalica bude visoko od zemlje, tj da li je dovoljno?
 
O ovome sam razmisljao. Ali mi je nekako logicnije da produzim poluge ili da mi neko, napravi druge.
Nego da prepravim dve prikljucne masine.
 
Poslednja izmena:
Poslao je jednom u okolini Zajecara.
Bosh pupma i dizne su bile katastrofa. Kaze majstor da je mnogo vise trosio zbog njih. Sto cu proveriti. Mada u spremanju i valjanju nije trosio puno, ali je u transportu bas trosio.
Bosh pumpu i dizne je uradio za 9.000 dinara i AC pumpa je kostala 5.000 dinara.
Ukupno 14.000 dinara.
Cekam majstora da je montira pa da vidimo.
 
Poslao je jednom u okolini Zajecara.
Bosh pupma i dizne su bile katastrofa. Kaze majstor da je mnogo vise trosio zbog njih. Sto cu proveriti. Mada u spremanju i valjanju nije trosio puno, ali je u transportu bas trosio.
Bosh pumpu i dizne je uradio za 9.000 dinara i AC pumpa je kostala 5.000 dinara.
Ukupno 14.000 dinara.
Cekam majstora da je montira pa da vidimo.

Motorpalova pumpa 6 cilindara remont kosta preko 30 000 dinara...bez ac pumpe...tako da to mi je sumljivo.
 
Mnogo je povoljan sa remontima.
Radio mi je i ja 539, nije lose odradio.
A i dosta njih radj kod njega.
A cene su smesne.
 
Ajd posalji mi kontakt bas da ga pozovem i pitam koliko bi kostala moja pumpa i javi utiske kad nakacis tvoju nazad. I meni je ta cena neverovatna. Zeravica mi trazi 200e za moju od 4 cilindra.
Ko god je odlucio da skine i posalje bosch pumpu na kontrolu i remont, svima se to ispostavilo kao dobar potez.
 
Ajd posalji mi kontakt bas da ga pozovem i pitam koliko bi kostala moja pumpa i javi utiske kad nakacis tvoju nazad. I meni je ta cena neverovatna. Zeravica mi trazi 200e za moju od 4 cilindra.
Ko god je odlucio da skine i posalje bosch pumpu na kontrolu i remont, svima se to ispostavilo kao dobar potez.

Ja cu odsada praktikovati kako kupim traktor da posaljem pumpe i dizne na remont.
I posle pregled kako majstori predlazu.
Na Deutz sada dve dizne katastrofa bile. Da nije stao, ne bih ni poslao na remont.
A sto se Zetora tice, trebao sam ranije da odradim, posto je malo i spremao, a i kada je stao Deutz jesenas, sve je ostalo na njemu i 539. Tako da bih kroz potrosnju ustedeo za taj remont. Pogotovu u transposrtu, a prevezo je ove godine sigurno 200t robe.
030 438536 Deda Vlajko
A najbolje bi bilo da sacekas da vidimo kako je kod mene uradio. Pa onda da posaljes.
 
Marko ti si menjao uloske dizni. Sta te muci sada?
Da zamenio sam u zeravici uloske dizni i dosta je bolje sada. Ne muci me nista vec je par ljudi mislilo da im je pumpa dobra, pa su posle remonta pumpe dobili skroz drugi traktor. Moj traktor je 76 godiste i vrlo moguce da mogu za nekih 100ak evra da dobijem 5-7-10hp. Ko zna kada mu je neko skidao i sredjivao pumpu i da li je.
 
E da si u mom komsiluku rekli bi ti odmah ne diraj ti to nista vidis da ide,sto trazis mecku...
 
Nazad
Vrh