Zetor

Једно питање за познаваоце зетора,чини ми се да су цене зетора 8011 мало ниже него код других зетор модела,јер постоји неки разлог за то,нека мана можда...?
 
Једно питање за познаваоце зетора,чини ми се да су цене зетора 8011 мало ниже него код других зетор модела,јер постоји неки разлог за то,нека мана можда...?

Da, postoji. 8011 je sasvim drugi tip traktora od 7011, drugaciji motor, drugaciji menjac, vise trosi, tezak... itd

Kod nas gde je zetor skoro u svakom drugom gazdinstvu 8011 (kristal) nije ni malo popularan, sve je isto kao na 120 samo ima 4 cilindra pa je ni tamo ni ovamo a tezak i dosta trom u njivi, mozda za transport valja.

Neuspela serija taktora, ovi stariji. Drugar ima noviju verziju kristala 95 i to je mnogo bolji traktor ali tu je vec i menjac i motor i kabina... sve drugacije, mada gledam da i oni imaju manju cenu polovni i u Ceskoj i u Slovackoj od ovih serije 70ks.

Clan kockacenej je imao novog tipa pa sam cuo da ga je prodao da je imao dosta kvarova na njemu, pitaj njega. Kazem drugar ima novi tip od 95ks i lepo ga sluzi nije imao nekih velikih problema sa njim, uvezao ga je kao polovnog iz Slovacke sa drustvenog gazdinstva koje su kupili danci i sve masine rasprodali, rekli su nam da je ovaj samo seno skupljao za farmu...
 
Poslednja izmena:
Значи зато му је цена таква...а јел он онда дође исти као они урсус серија 90х? оно бар изгледом подсећа...
 
Ti kristali su mrcine od traktora ali mali rezervoar i ako bi da ga teras ceo dan moras ga dvaputa tankirati.Zadruga kod nas ih ima i jedan od retkih traktora u svojoj klasi koji je mogao dve pune zmajevke zita kroz njivu da tera i prati kombajne u njivi da kipuju!U oranju ih nikada nisam gledao osim u transportu ali su i spori.
 
2nu7sye.jpg


Ovaj lepotan je kod mene preko 20godina, i nikada nisam nosio gorivo na njivu,uzore zimsko oko 7 kj i dodje kuci,skoro 100l rezervoar je mali kazete.Ima najbolji menjac, osim tog multi pover sistema, koji je van funkcije kod mene a jos nije opravljan ni menjac ni dif.Ore sa 757IMTtri brazde a u ritu 3x 12vogel plugom.Prati kombajn Univerzal na njivi sa dve Zmajevke.Ako su to mane, ondak ajd,treba dobar bosista koji zna da namesti pumpu vp i dobre dizne,imamo jos Rusa 82 i novog Rusa, ja Zetora ne bih dao ni za jedan od ta dva.
Na kraju da dodam, da se ne bih bas ljutio za nekih 10 do 15 konja odozgo:osmeh:

- - - - - - - - - -

b3lafd.jpg
 
Da li neko može da mi rastumači sliku? Sa leve strane gore i u sredini ne znam šta pokazuje. Vidim da ima 540 i 1000 obrtaja kardana. Raspored brzina nije isti kao na dva 7011 što sam već gledao. Da li je možda rađen za neko drugo tržište?
 
Da li neko može da mi rastumači sliku? Sa leve strane gore i u sredini ne znam šta pokazuje. Vidim da ima 540 i 1000 obrtaja kardana. Raspored brzina nije isti kao na dva 7011 što sam već gledao. Da li je možda rađen za neko drugo tržište?

Ima dve rucke?

prva rucka prvi polozaj je ukljucivanje pumpe za hidrauliku direktno, drugi polozaj je ukljucivanje pumpe i kardana preko menjaca, treci polozaj je sve iskljuceno, cetvrti polozaj je ukljucivanje samo kardana preko menjaca. Na starijim modelima je bar tako s tim sto su poluge na jednoj osovini, leva je ovo gore opisano a desna je za spori i brzi hod.

ovo ispod je ukljucivanje kardana direktno (bez menjaca) na 540 ili 1000 obrtaja, ovo nemaju stariji modeli i ne znam gde bi se ta rucka nalazila
 
Da li neko može da mi rastumači sliku? Sa leve strane gore i u sredini ne znam šta pokazuje. Vidim da ima 540 i 1000 obrtaja kardana. Raspored brzina nije isti kao na dva 7011 što sam već gledao. Da li je možda rađen za neko drugo tržište?

Ovakav izbor brzina je za menjace koji imaju brzi rikverc,poseduju ga cak i neke serije 5011
 
Ova slika sve govori. Imaas dvije rucice. Desna je dole spore sredina izbacen i gore brze.
Lijeva rucica ide ovako.

Skroz dole hidraulika radi.
Drugi stepen krenuvsi odozdo je hidraulika i kardan preko motora.
Treci stepen odozdo je izbacen, tj sve ugaseno. Ni hidraulika ne radi. To nije lose kad je transport u pitanju a poluge ne trebaju. Ugasis i gas. Sacuva se pumpa koliko toliko.
I cetvrti stepen je kardan preko mjenjaca.
A ako imas trecu rucicu izmedju te dvije pod sjedalom to je za 540 i 1000 obrtaja kardana. Lijevo 540 a desno 1000. Isto sve ko i na 3511S samo sto taj nema brzi i spori kardan. Ako te sta zanima pitaj slobodno. Radio sam pofino sa zetorom. :ppozdrav:

PS: Kod tebe je rucno kvacilo, sa lijeve strane sjedista. Vanjska rucica koja gleda prema naprijed je rucna kocnica a desna rucica koja je okrenuta prema nazad je rucno kvacilo drugog stepena.
 
Dobro si objasnio,kod mene pna 7045 je identican raspored brzina,rezima rada hidraulike i brzina kardana,dakle objasnjenje je 100% tacno.Imam i taj brzi rikverc,cak je prebrz i gotovo neupotrebljiv.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
A nije mi jasno kako da vam.je prebrz meni je.onaj spori neupotrebljiv. Kod mene ide 16km/h i meni je to optimalno ako mi je prebzo smanjim na poweru. A ovi zetori sa tim brzim rikvercom su rijetki. Ja kad se interesovo nisam mogo da nadjem 6245 s brzim rikvercom i posle sam i odusto od kupovine

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Slazem se kolega da je standardni-spori "neupotrebljiv". Gdje god krenes nikad. Osijedim cekajuc.
 
Steta sto nikad nisam povozo zetora sa tim brzim rikvercom. Mozda je i previse a mozda je i taman. Sve zavisi kako ko navikne. Npr, dosta radim sa 558, 560 i 542. Prva dva lete u rikverc sto mi odgovara, dok je 542 spor. Ne ko standard zetor ali je spor.
 
Koja bi razlika u oranju bila kada bi na zetoru 7011 i 757.20 bile montirane zadnje gume dimenzija 14.9-28 ili 13.6-36 u poređenju sa fabričkim 16.9?
 
Једно питање за познаваоце зетора,чини ми се да су цене зетора 8011 мало ниже него код других зетор модела,јер постоји неки разлог за то,нека мана можда...?

Osim godišta ništa mu ne fali. Mi smo imali novog kupljenog.
 
U transportu sa 11.220 kg psenice za sobom. Ukupna tezina 16.920 kg, dobro je vukao sve to, s obzirom da ima 58-59ks.
 
Nazad
Vrh