Zetor

Okrim, da li ovo vazi i za 5711? Gledalo je mnogo nas i nije naslo. Pogledacu bas i ova mesta koja si naznacio. Pozvao sam jednog automehanicara koji ima isti, i rekao mi je da se brojevi nalaze samo na plocici. Ocigledno je mislio samo na moj model.
 
Okrim, da li ovo vazi i za 5711? Gledalo je mnogo nas i nije naslo. Pogledacu bas i ova mesta koja si naznacio. Pozvao sam jednog automehanicara koji ima isti, i rekao mi je da se brojevi nalaze samo na plocici. Ocigledno je mislio samo na moj model.

Slike koje sam postavio su sa traktora 6718 i brojevi su na istim mestima na svim modelima, ali teže ih je uočiti jer su tanki i obično pokriveni prašinom i uljem. Broj motora se najlakše može pronaći kada se skine desna bočna oplata haube i na naznačenom mestu gde su brojevi očisti krpom natopljenom u neko sredstvo koje rastvara ulje, brojevi se sigurno tamo nalaze.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
Na 7011 je broj na motoru tamo gde su Okrim i Tomo VS rekli. Ne bih ga nikada nasao jer je bio prekriven tankim slojem masti i prasine.
 
Poslednja izmena:
Koliko tacno KS ima Zetor 7245 '88god.?

Nije lako dati 100 % precizan odgovor na ovo pitanje pošto se radi o "graničnom" godištu.
Cela začkoljica je u ugrađenoj pumpi.
Od početka proizvodnje ovog modela 1984. godine pa do 1988. ovaj model je sa ugrađenim starijim tipom pumpe imao: 48 kW - 64.37 Konjskih snaga.
Zetor je tokom 1988. počeo da ugrađuje novi tip pa je traktor dobio 2 kW na snazi.Dakle sa novim tipom ima 50 kW - 67 KS.
Dakle trebe videti kada je proizveden i broj kilovata u dozvoli.

Kada smo već kod toga da napišem i za njegovu mlađu braću 52/6211 (45).

5211 (do 1988.) - 35 kW - 47 KS
5211 (od 1988.) - 38 kW - 51 KS
U ponudi je od 1990. bila i verzija 5211 Turbo sa 43 kW - 57.66 KS,
ali je ona dosta retka i nije se nešto prodavala (ja još nisam video nijedan traktor u toj verziji kod nas).

6211 (do 1988.) - 43.5 kW - 58.33 KS
6211 (od 1988.) - 45.5 kW - 61 KS

Za 72-jku sam već napisao a model 7711/45 (turbo) je počeo kasnije da se proizvodi u odnosu na ove prethodne (1986. godine) , posebno je razvijan i nosio je istu pumpu od početka do kraja proizvodnje (bez turbine 53 kW - 71 KS a sa turbinom 60 kW - 80.5 KS).
 
Ovako na slikama ne izgleda loše.

Ako ga budete kupovali pitajte gazdu da vam da i originalni sigurnosni ram ako ima.Moj stric je uz svoj 6211 dobio taj ram ali ga je vrlo brzo skinuo.
Ako nema, moraćete ovde da ga tražite da biste mogli da ga registrujete.
Kada sam bio mog da registrujem u Decembru prošle godine rekoše mi da će od 1.1.2016. svi traktori bez kabine napravljeni posle 1983. godine morati da imaju ram da bi se registrovali po novom zakonu.Ne znam da li je to tačno 100% ali raspitajte se, da ne bude posle neprijatnih iznenađenja i neplaniranih troškova.
 
Zato sam i napisao "najverovatnije", treba jos da proverimo oko papira sta sve i kako treba, pa tek onda da se donese konacna odluka.
 
Znam za jedan 7245 kod nas za nekih 8500-9000e.
Pa ako ti nije skupo mogu ti poslati broj na pp.
 
Kolko se ja secam treba da ima kajlu.
Radapcigerom prema gore da izlazi iz osovine ili blago lupanje ispod! Prskaj wd-om i ostavi ga jedno vreme!
Vodi racuna da ti ne puca volan, meni pre mnogo god. je naprso ali sam ga jedva izvadio!
Zasto si hteo da ga izvuces?
 
Sraf na koji ide matica je izbusen horizontalno,n e znam da li nesto znaci. Hocu da ga skinem da stavim onu ukrasnu gumu ispod volana jer je stara iscepana. Naprskacu sa wd-om.
 
Nazad
Vrh