Zetor

images-2.jpg

pozdrav meni se ovakav zetor svidja kolika mu je cijena polovnog
images-3.jpg
 
To je 5211 i 5011. Zvao sam ovih dana oglase i raspitivao se za te modele, cena se kreće od 7500 pa do bezobraznih 9500 evra za traktor od 47ks. Što je puno puno je za traktor od 20 i više godina.
 
To je 5211 i 5011. Zvao sam ovih dana oglase i raspitivao se za te modele, cena se kreće od 7500 pa do bezobraznih 9500 evra za traktor od 47ks. Što je puno puno je za traktor od 20 i više godina.


Gledajuci cene u oglasima pre bih rekao da se one krecu od 4500 pa na gore. Zetor 70 ks je 7500 pa na gore.
 
Drugari, posle 15 dana sam preuzeo traktor.
menjač kompletan, zamenjeni svi lezajevi, 3 osovine, druk ležaj, lezajevi prednjih točkova, skidane čizme, sredjene kočnice....i da ne nabrajam dalje.

nema više krcanja, ispadanja brzina itd.

problem- i dalje je bucan zapravo, prebucan je preko 1,5k. Mislio sam da posle uloženih 500e u delove i 200e za rad, da ću biti miran i slušati samo motor.

opet zuji diferencijal na visokim obrtajima, i zaboli glava od buke.
da li je to tako kod ovih modela, ili ne bi trebalo?

ne radim puno zemlje i bitno je da je traktor ispravan, al jbg ako moram da oren sa cepovima za uši svaki put, ili bilo šta da radim.

ajd neka piše neko svoje iskustvo, i neka da neko poredjenje sa novijim modelima tj serija X0XX, X2XX
 
Tozo otvori oglase Hrvacke njuskalo,tema zetori , prodaje tip i salje postom 400 evra konplet, punpa ,rezervar,gurajuca spona i klip. Ja sam to ugradio pre 5 godina i sluzi dobro odma drugi traktor na 7011
 
Skupi su ti zetori,opalija.Ono jes fino izgledaju i velike kabine imaju,ali realno ne vrede koliko ih cene.Za cenu dobrog 5011 moze da se uzme Store duplak ili Universal duplak,a i Torpedo 55 duplak,a oni su za brdske predele zakon.
 
Drugari, posle 15 dana sam preuzeo traktor.
menjač kompletan, zamenjeni svi lezajevi, 3 osovine, druk ležaj, lezajevi prednjih točkova, skidane čizme, sredjene kočnice....i da ne nabrajam dalje.

nema više krcanja, ispadanja brzina itd.

problem- i dalje je bucan zapravo, prebucan je preko 1,5k. Mislio sam da posle uloženih 500e u delove i 200e za rad, da ću biti miran i slušati samo motor.

opet zuji diferencijal na visokim obrtajima, i zaboli glava od buke.
da li je to tako kod ovih modela, ili ne bi trebalo?

ne radim puno zemlje i bitno je da je traktor ispravan, al jbg ako moram da oren sa cepovima za uši svaki put, ili bilo šta da radim.

ajd neka piše neko svoje iskustvo, i neka da neko poredjenje sa novijim modelima tj serija X0XX, X2XX
Marko poredjenje sa serijama x0xx i x2xx nemoj da racunas jer se tamo malte ne ni motor ne cuje.
Mislim da nebi smelo nista da se cuje posle detaljnog remonta.Kod mene na 4911 je kabina odvojena od menjaca i diferencijala nista nije dirano unutra otkako je kod mene(pu,pu da ga ne ureknem) ali se apsolutno ne cuje ni menjac ni diferencijal.

Na 12045 je poceo sad u oranju da se cuje diferencijal iako je i njemu odvojena kabina unutra se bas cuje da nesto melje.Da napomenem da ujutru kad je hladno ulje zvuk je normalan a kad se vracam sa njive buka je poprilicna.Pokusao sam sa zamenom ulja u menjacu i diferencijalu ali nista nisam dobio,tako da ce preko zime morati u param parcad.
 
Nazad
Vrh