Slobodna diskusija o traktorima

Naravno da mogu, šaljem šematski prikaz


2z52nfq.jpg



Samo jedna napomena, Klip se neće spistiti odnosno prikolica ne bi počela da spusta sve dok se ne bi rukom na dvosmernom ventilu dala komanda za spustanje, tj ventil oslobodio rucicom...
Cevovod moze biti i od gibljivih (savitljivih) i od krutih cevi .
 
Naravno da mogu, šaljem šematski prikaz


http://i51.tinypic.com/2z52nfq.jpg

Može i tako samo ventil ugradi između izvoda na stranu traktora a ne da se boriš s tom skalamerijom na strani prikolice ...
Tada ti to može poslužiti i na drugim prikolicama , ili oruđu
Ili još jednostavnije ugasi traktor dok spuštaš kipu ..priključiš u bilo koju brzu spojku
 
imam landini 9880 i od prije nekoliko dana mi je pocelo da se desava da nece da podigne poluge i bilo sta sa hidraulikom dok ne dodam pun gas onda pocne polako da dize ulja ima dovoljno i cistili smo filter od hidraulike i opet nista
zna li ko sta bi tu mogao biti problem
 
imam landini 9880 i od prije nekoliko dana mi je pocelo da se desava da nece da podigne poluge i bilo sta sa hidraulikom dok ne dodam pun gas onda pocne polako da dize ulja ima dovoljno i cistili smo filter od hidraulike i opet nista
zna li ko sta bi tu mogao biti problem
Izmeri mu pritisak,odmah ces znati na cemu ste!
 
Pitanje za vlasnike 120-tki

imam pitanje za vlasnike 120-tki dali bi taj traktor mogao da nosi i vuce consum setvospremac 5,0 tezak je oko 1600 kg do sad sam ga vukao sam usrsusom 160 pa razmisljam da ga prodam i da uzmem 120 tku,i u cemu je razlika izmedju yto 120 i 130 ? koji je bolji? :osmeh: hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Pa ja mislim da je razlika izmedju 120 i 130 samo u tih 10 konja i nista vise, sve ostalo je isto, ali neka me vlasnici 130 isprave ako gresim :) Inace ja sam kacio za moju 120ku setvospremac od 5 m od jednog prijatelja i vukao ga je 3 radnom/direktnom nekih 8-9 na sat. Mada cenim da bi sa duplim gumama mogao da ga vuce za nijansu/brzinu jace. Ali kako kazu bolje uze a da brze teras, po tome msm da je 4,5m sasvim dovoljno :)
 
Razlike koje ja znam:
X1204
Snaga 88 KW (120KS)
Širina prednjeg mosta (razmak točkova) 2140 mm
Težina sa tegovima 5420 kg
X1304
Snaga 95.6 KW (130KS)
Širina prednjeg mosta (razmak točkova) 2280 mm
Težina sa tegovima 5660 kg
 
probaj proguglati 6920s ili autopower , pa cak i da pitas ovlastenog servisera reci ce da su dosta nepouzdani obicni 6920 je ok , ali ove dvije verzije su u pocetku imale probleme s bosch pumpom i to od 2002 pa do 2004 g i to cijela 6020 serija . mada je ovaj 2005 probaj provjeriti koju pumpu ima tj. da li je obicna (problematicna VP44) ili common rail.

imas nesto o tome i ovdje http://www.farmphoto.com/thread.aspx?mid=694769&pgIdx=1
 
Nazad
Vrh