Fendt

mjenjač im je OK jedino kod motora (>20 000 sati) se na nekima događa da im se pohaba sjedište pikse cilindra (na dnu) pa ona ode par desetina mm previše unutra i tada propusti dihtung glave, taj slučaj je imao brat na 510 a i kolega na 514 i ovaj koji im je radio generalku je rekao da je to čest slučaj na njima. C je samo dodatna oznaka modela.
 
U selo stigo 514c od nekog preprodavaca u hr, inace je iz francuske traktor, nalickan sređen 35 000€ placen, radne sate ne znam cisto me zanima kako sam cuo gazdine rijeci su da je odličan samo jos ga u njivi nisam vidio kako je doso na istom mjestu stoji a i dobro curi ispod njega :)
 
Evo da se ukljucim u ovu temu posto sam i ja od skoro vlasnik jednog Fendica
Pa me interesuje sta znate o ovom modelu traktora?
slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]

fendt turbomatik 309 lsa

- - - - - - - - - -

slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Sa ovim traktorom sve poslove obavljamo osim teskih
 
Fino izgleda.. Daj malo informacija, nemoj da stedis :osmeh:, koje godiste, koliko radnih sati, para ako nije tajna.. :ppozdrav:
 
Ti imas isto 615 lsa,ako imas kakav plug vuces i kojom brzinom ides ?
Maticu Pola traktora dolazi kao delovi i onda se malo ofarbaju operu i onda na satu 6000-7000sati ,a sada dal je ispred 1ili2.:haha:
 
model je extra 136 kw . mocna masina ,ali je pitanje sta je u njemu i sto je bio rifuzan.

- - - - - - - - - -

615 ls 110 kw . vuce plug 4 glave kvederland ravnjak
 
A ko vam garantuje da ostali ne dolaze u rinfuzi kao i taj što je došao.

Kad smo kod toga, imam sam priliku da gledam istovar traktora koji su uvezeni iz Amerike. Dva brodska kontejnera a unutra traktori u komadima, sve obilježeno da se zna gdje šta ide, traktor sa prednjim utovarivačem vadi komad po komad, slaže, tu je alat i dva majstora i udri. Kontejner može da nosi čini mi se oko 18-20 tona tereta a po gabaritima unutra mogu da stanu samo dva ili tri traktora.U komadima utrpaju šest. O stanju da ne govorim...rupe u blokovima, zaribani motori, lomljene felge, rasuti mjenjači, spaljene kabine...Sve se to polako sredi, udesi, dijelovi se zamjene, zavari se šta može, git koji koriste limari to sve pokrije, preko toga farba i to ide ko alva za 8-9000 Eura. Bilo je tu Zetora, John Deere, Case...Jedinstven prizor.
 
Nazad
Vrh