Fendt

Radni sati nisu merodavni za to dali masina vredi ili ne. Teoretski je nemoguce da masina stara preko 20-35 godina da ima samo 5000 sata. Valjda svaba ga je cuvao u dnevnoj sobi. Potseti me ovo na jedan 539, godiste 90to samo 125 radni sati a rintao 25 godina ko konj :haha:
 
Ne verujem ni ja da ima malo radnih sati. Nego pitam po cemu gledate, da bih znao dalje kad gledam. Posto cu sigurno jos neki pogledati.
Za tu drugu brzinu sam proverio. Radi sve.
Cena ovog traktora je 17, sa kasikom. Ako bude spustio jos nesto uzecu ga.
Trenutno imam pronadjen i Massey 6160, 98. godiste, dobre gume, ocuvan. Prodajna cena je 14300e. I trazimo dalje.
 
Radio sam sa takvim slicnim. Ali 311 ls fendt.
Mislim da je to 116 ks. Ima ehr i mislim da je 92 godište.
Nekako mi se čini jako trom i slabašan u odnosu recimo starijeg fendta 612.
Jest da je razlika 10-tak ks između ta dva al nekako mi fendt 612 startniji, jači i "žilaviji".
Oba su motori atmosferci. Možda je to zbog menjača. Jer on ima 6x4 brzina.
 
Mozda cu biti iskritikovan sad od strane pojedinaca ali zasto kad kupujete traktore uvijek letite za one brendove(u punom smislu te rijeci)konkretno mislim na JD-Fendt-Steyr jer po mojoj nekoj procjeni oni su jedni od najcjenjenijih ali ruku na srce i najkvalitetnijih traktora,ljudi koji kupuju takve traktore ne kupuju ih iz prestiza ili da bi ga gledao u avliji nego da bi radio s njim i zaradjivao,takvi traktori se kupuju da rade 24/7 ponekad i 24/24 i tako sedam dana u sedmici,365dana u godini,i oni tako tuku 1000+ rh godisnje,naime ono sto hoce da kazem da ima puno drugih marki koje su kvalitetne i koje bi mogle odgovoriti vasim zahtjevima a koje su manje izradjene,npr traktori iz SDF grupacije,sasvim solidni traktori,kupovali su ih vecinom srednjeg ranga domacinstva jer su bili cjenovno prihvatljiviji ali su i manje radili(ne kazem da nisu radili ali su sigurno manje radili od svakog fendta i jd),jer pogeldajte malo fendt 2000 i neko godiste i onda pogledajte traktor iz SDF grupacije,isto godiste a velika razlika u vizuelnom stanju i brojcanom stanju rh,opet da me ne bi pogresno razumjeli Fendt je odlican stroj bolji je on sa 20t rh nego neki traktor sa 3t rh,ali nazalost mi smo osudjeni na zlocin kupovanja polovnih stvari i nikad ne znamo sta se moze desiti,moje misljenej je da je jeftinije popraviti fiat-a,ford-a,hurlimann-a,same-a i sl traktore nizeg ranga nego li fendt-a ili jd cija je cijena rezervnih dijelova pomasna,Da ne bude da hvalim SDF grupaciju jer imam Hurlimann-a,sutra kad bi kupovao traktor gledao bi Imt,iz jednog prostog razloga,koliko toliko povoljni prilikom kupovine,generalka prilicno jeftina u odnosu na druge traktore i za manje novca kupis imt npr 5106,pretreseš ga od a do ž,i imas uslovno receno odlican traktor za rad,nema sa njim brzine,nema zurbe,nema udobnosti ali i kad se pokvari nema i da te boli glava,evo jedan primjer ja sam mjenjao druk lezaj u proljece na Hurlimannu,u citavoj bosni 3 zastupnika za dijelove,zovec saobracajna ispred mene pitam imaju li imaju ali covjek trazi da mu donesem lezaj da pogleda i onda da kaze ima li ili nema a ja moram preci 300km jer on ima 2 lezaja takva razlicitih dimenzija a ne zna bez uzorka da odredi koji meni treba po broju sasije,motor i ostalog-po meni to je primitivizam,na kraju krajeva upalim auto i zapucam u Loznicu na stanicu u firmu lezajeva koju sigurno znate da ne reklamiram,ljudi usluzni,jeftinije me izaslo i uz troskove puta,a dobio sam veoma kvalitetan lezaj,i ono sto je bitno za ovu pricu niko nije znao po forumima oznaku lezaja ili nacin na koji bi ga ja sam mogao zamjeniti jer slabo ljudi rade strane marke,dok to sa imt-om nije slucaj,dijelova da kazem na citavom balkanu ima na svakom cosku i nasi ga ljudi znaju u dusu,ala samse raspiso,pomjeso i babe i zabe al nema veze,ne zamjerite sparina me opucala
 
Radio sam sa takvim slicnim. Ali 311 ls fendt.
Mislim da je to 116 ks. Ima ehr i mislim da je 92 godište.
Nekako mi se čini jako trom i slabašan u odnosu recimo starijeg fendta 612.
Jest da je razlika 10-tak ks između ta dva al nekako mi fendt 612 startniji, jači i "žilaviji".
Oba su motori atmosferci. Možda je to zbog menjača. Jer on ima 6x4 brzina.

612 LSA mora da ima kompresor ! :ppozdrav:

p.s. Sto se tice IMT-a , stvarno ima delove po svakom cosku ali i menja se maltene svakog meseca.. jer o kvalitetu je suvisno pricati....
 
539 2900 sati, jedino sto je trosak do sada su potrosni materijal. Filteri i ulja. Nikada nista se nije desilo. Od 2000 godine kada je kupljen do danas. Motor drzi na 1000o/min motora pri 80 stepeni 4 bara. Nije da hvalim, ali sta fali tom traktoru. I da ode nesto kosta smesno, a do sada je sebe zaradio 3x.

Fendt sto ima u selu, je sve samo nije pouzdan. Koliko znam vlasnik je imao razne probleme sa njim. Inace je kupljen nov, nije iz uvoza. Koliko vidim otpisao je sve marke sem JD, ali masine rade dan-noc.
 
Danas razbucao manjeg Fendta,curila voda u karter,dihtunzi na glavama dobri teraj dalje,otisle gumice na hilznama,vadi klipove a oni imaju lufta u kanalu karika i u cauri male pesnice,vadi hilzne 3 dobre 3 porozne od tih jedna probila i pusta u karter,tako da ide generalna...::svaka cast::
 
Ime baci koju sliku da vidimo malo kako izgleda rastvljen fendt. Tako nesto se ne vidja cesto. A i daj koju recenicu o delovima gde kupujes, posto.....?
 
Stavljaj Mahle skopove ako nameravas da teras jos taj traktor, ako se dobro secam cena sklopa oko 22 hiljada dinara! Simplex rimski sancevi.... i pare moras nesto da spremis...pozdrav.....
 
Nasao sam neku firmu u N.S imaju K.Smit delove,komplet sklopovi izadju 240.000...Sto Mahle?Mislis da je kvalitetnije?
 
Ako kome treba display za obrtometar na fendtu http://www.ebay.com/itm/Fendt-VDO-R...ter-Display-/221866550512?hash=item33a846e4f0 neki dan sam ga mijenjao na bratovom, dosta je jednostavno a radi bez greške.

_57.jpg



 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh