Fendt

bc18e85d.jpg


1d30dc94.jpg


4c98e37c.jpg


2173ddc1.jpg


8f9174fa.jpg
 
33 000 €, traktor izgleda odlicno cak onako na prvi pogled kao da prvi hidraulik uopce nije koristen, a zadnji i kardan nesto vrlo malo barem koliko se moze zakljuciti iz samog stanja boje i utora na vratilu.
 
starije serije 7, 8 i 9 imaju MAN motor ( 7 i 8 do 2002 g. a serija 9 do 2006 g. )
 
nije to kupljeno to smo onako usput pogledali , jer bratu treba po gabaritima manji traktor koji ce mu sluziti za rad s prednjim utovarivacem i da eventualno zamijeni 312 ako bude nedaj boze u kvaru. , a gazda koji prodaje ovog ima jos jednog 311 i jednog 310 koji smo mi isli gledati. ali uzeo je danas 510 C pa kad stigne onda cu staviti slike od njega. A glavni razlog sto se zakacio za fendt je taj sto ima vec ovog http://poljoinfo.com/showthread.php?653-Predsetvena-priprema-zemlje&p=303651&viewfull=1#post303651 a kako ima i utovarivac moci ce oba traktora raditi s jednim jer dosad je imao i case 5120 pa je morao imati dva utovarivaca.
 
Drugari ja bi voleo da neko iznese od vlasnika FENDT traktora novije generacije(Deutz motori) potrošnju goriva u oranju.Imamo u susednom selu Fendt-a novog,gazda kaže da to ne može napojiti...toliko troši goriva.Kolega uzeo Deutza oznaka motora isti ko u Fendta TCD 2012 L4 4V,ni on baš nije zadovoljan potrošnjom goriva.Možda ti No.1 traktori i nisu baš No.1:haha:
 
ijakse nemozes nesto tako komentarisati kada neznas kako ga taj gazda i kolega voze.
 
Gospodine @ljakse,
U vašem mestu je održano takmičenje 24 časa oranja gde se na svakom traktoru merila potrošnja goriva.Da ste bili mogli ste čuti rezultate, a ne ovako da pričate napamet šta je ko rekao!
 
Gospodine Panonstib to bilo pre pet godina sa Fendtom od 300 konja.A ja sam naveo oznaku motora TCD 2012 L4 4V Deutz,koji nikako ne može da bude taj što je bio na takmičenje 24 h.A ja nevidim razloga da neko od ovih vlasnika pljuje po svojoj mašini,sem ako je nezadovoljan...
 
Neće biti gosopdine ljakse,
Poslednje oranje je radjeno sa Fendt 360 konja i plug Kverneland od sedam plužnih tela obrtač, a stajao je i plug od 9 plužnih tela koji je samo proban.Prema tome malo obidjite Pionir možda će Vam neko dati podatke sa takmičenja.Trebalo je da bude i prošle godine ali samo Fendt ali se odustalo zbog vremenskih prilika i bila je samo demonstracija.Podatke imam ali ne isnostm jer je to već reklama!
 
Ali mene ne interesuje potrošnja goriva od 300 i kusur konjskih snaga,nego od 90-120 KS.I ja globalno slušam vlasnike novih traktora ne samo FENDT-a i drugih proizvođača,tu mislim na Common Rail motore,svi se žale ama baš svi na potrošnju.Ajde ako baš želite u Srbobranu do nedavno ljudi su orali sa Torpedima,Zetorima,Belarusima,Imtovima sa 10-12 lit./kj.D2.A Common Railci ispod 16 litara po jutru evrodizela koji je i skuplje gorivo nisam čuo nikog da je poorao.Što bi ljudi lagali?
 
Problem nastaje kod agregatiranja traktora, jer ljudi skupe pare za traktor, a kada treba kupiti priključnu mašinu e tu se štedi.Samo za Vaš informaciju Fendt je trošio oko 17 l/ha.
 
Nazad
Vrh