Herbicidi u soji

Vidim da bentazon,i izomamoks,preporucuju a izgleda da nesme samo harmoni.
 
Kojom dozom bentazona prskati rezistentan stir? Prakan je sa 1l/ha bentazona + 0.5l/ha imazamoksa i preziveo je. Sada je velicine 6-7cm.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
2 l/kj odnosno 3.5l/ha skida ce ga ko od sale. Pa drugi put vise ga ne pustaj da odraste.
Hvala Peet, nije bio veliki ni prvi put posto je radjeno totalom pre nicanja i prvi tretman sa 1l/ha bentazona posle 7-8 dana. Znaci bio je oko 2cm ali je nekako preziveo. Ima ga samo na uvratinama tako da ce ici rucni spric.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
To je mala doza, iliti samo 25 %. Opalis ga sa 2 l po ha i ako ima jos sa 2 za 5 do 7 dana i onda ima da ga nema. Ako nije rezistentan, ako je rezistentan ne vredi ni 6l.
 
Uspelo ono moje prskanje cicka sa 2 l/ha bentazona + 50 g/ha dinoxa. Soja je u 5-6 troliski i nije ni osetila.
2iuf12v.jpg
[/IMG]
 
Cicak se lako se resava.Male doze otrova ga srede jedino sto nice u etapama.Sredila bi ga i 1lit savazona(bentazona)
 
Toj travi Laudis, Banvel i nijedna hemija u soji ne mogu nista. Malko je uspore, neka boluje vise, neka manje i prezivi. Totala treba 6+ l/ha da je resi.
 
Problem je sto je rizom, mada bentazon ima dosta dobro delovanje na nju. Pitanje je koliko ce uspeti da izraste, ali za sad nije nesto velika. Trovo sam je sa totalo, rampom, dinoxom i bentazonom.
 
Nije pelin, pelin je malo drugaciji. Ovo je nesto sasvim drugo. Lice, ali nisu isto. Znam sta je pelin, bude ga po nekad na njivi, ali dosta retko.
 
Ovo ako nije neka vrsta Ambrozije ja dajem glavu,dali ste primetili da ima ambrozije po gotovo one koje kasnije izlaze sa drugačijim lišćem a neke budu i patuljaste sa razbokorenim korenom a neke imaju duguljasti koren nalik prešunu(biljci)
 
Nije ni ambrozija. Niko jos ne zna da mi odgovori, a pitao sam na 10 mesta. Jedino jos fakultet da pitam.
 
Nazad
Vrh