Herbicidi u soji

Dobio sam odgovor da je to crni pelin . Ubija ga samo kombinacija 2.4d i Garlona . Naravno ne u soji . U soji nemoze nista . Ni total je navodno ne ubija
 
35049207_2015533658520338_2596648922633994240_n.png



Ovo je recept za sve korove.Studenti u split sistemu-ala čika Acin recept. Ovo je bila druga kopnja pre dve nedelje.Ubija sve korove na mrtvo za samo 200 dinara.Sutra idem da obiđem i slikam soju,da vidim jel sastavila redove na 70 cm.
 
Ni motikan ne ubija crni pelin (tako cemo je zvati, valjda je to to), jer vi samo presecete rizom i on dogodine ponovo istera (manje nego lane, ali treba godina i godina kopati). Rizomska biljka, ima korencinu metar-dva-tri dubine. Primetio sam da u vocnjaku ga imam pored ograde i da mnogo teze podnese kada uz total stavim i lepak 0.1. Prezivi i to, ali mu treba mesec dana da se oporavi.
 
Pošto niko konkretno da kaže neko iskustvo, evo ja da iznesem svoje lično iskustvo... Prskao drugi split sa 0,5 litara coruma + dash + flupisor 0,8 litara, sve to po jutru i sve to u istu prskalicu. Ako se sipa dash na kraju a ne radi mesač hoće malo da se kao usiri, pa sam sipao flupisor na kraju. Inače efekat je vrlo zadovoljavajuć. Ali neka slika kaže...
3d9a8d43443caf013464644a627fa04f.jpg
ccd5f8580d783dbd09f39a8cf1263639.jpg
b274dfde7ccbac8a4d909400536577c1.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je Kvazar toliko dobro delovao na divlji sirak da kletox ostaje za dogodine.
 
Molim za savet, njiva je 2,5 ha u pocetku nije bilo uskolisnih tako da sam flekovo za oko 50 ari vode sa flupisorom, danas sam otisao u njivu i vidim da bi trebalo da se prska cela. Moje pitanje je da li bi mogao da predjem sa flupisorom opet i ono sto sam vec prskao. Hvala.
 
Bentazon 4l/ha + ljepak u zemlji sa niskim humusom riješi solidno , sprži ju i zakoči jedno 20ak dana , soja isto dobro osjeti ali se još više grana nakon toga . To nekad upali a nekad ne , lično mislim da je vezano za tip zemlje , ali ako hoćeš probaj pa da znaš kasnije.
 
Imam u jednoj njivi oko pola kj ambrozije tu je bilo neko voće pa je povađeno i prljavo je svašta sam joj radio od dubinskog preko bentazona,imazamoksa,oxona itd ali otela se samo na tom mestu tj oazi ovamo čisto ko sunce,pa reko da ne moram da morikam da joj spustim rampu ako će nešto vredeti:haha:
 
Ožeži je sa rampom ,dodao bih malo i bentazona.Sledeće godine kod mene prskam sve sa ovom kombinacijom,dosta mi je više svih tih "uspešnih" što dejstvuju jedino kad se korovi pod lupom pronalaze.
 
Nazad
Vrh