Herbicidi u soji

Oprskana soja sa gospodskom(tajfunskom) kombinacijom cekamo dalji ishod!
 
Tumarao sam po ovoj temi ,oci mi ispale,i nisam nasao , ako prskam fuzilejdom u splitu,koliko prva ,a koliko druga doza...aj zdravo
 
Fusilade 0.6+0.8 po ha ako u splitu.
Preferiram 60% prvi split, a drugi jos 100% ;) Skuplje ali efikasno 101% a usev nece patiti jer je velika selektivnost.
 
Da li vazi isto i za Pulsar? Recimo prvi put 80% od kolicine a drugi put puna doza? Mislim dali si nekad to probao, ili samo sa herbicidima za uskolisne korove u sirokolisnim kulturama?
 
Nikako to probati sa Pulsarom. On nije ni blizu selektivan po soju kao herbicidi za uskolisno. U zavisnosti od humusa, ali ne treba preko 1.4l/ha ni pod tackom razno. Smanjices prinos soje.
 
Radio sam u kukuruzu, pa sam smanjio prinos. Koristio sam sulfoniluree u dozi 50+100% i umesto 7500-8000kg/kj kao na drugim njivama mao sam 6700kg/kj sa slicnom vlagom.
 
Danas odrađen tretman sa koktelom sinoć pomenutim.Nije prejaka doza jer Sencor Plus i Telus nisu uradili skoro ništa.Korovi su taman kako treba što se tiče uzrasta i svi su izašli što je najvažnije.Klijanaca nema,kontrolisano na više mesta.
 
Poslednja izmena:
Dakle ni kod tebe Senkor (Dankor) skoro nista nije odradio. Od kad se bavim poljoprivredom samo jednom sam radio kukuruz u ikorporaciji i rekao sam tad i vise nikad. Ali eto ove godine sam opet naseo. Prskanje na crno ili inkorporacija gde u 90% slucajeva mora se ici korekcijom i to skupljim herbicidima je cisto bacanje para.
Nista lepse od toga da taj novac ostaje u dzepu a kad su korovi na videlo piciti adekvatnim dozama!
 
Na jednoj parceli jeste uradio full svoj posao jer je bilo kiše.Tako bi prošle i ostale da su pokisle ali nema se čarobni štapić pa gledamo u nebo i čekamo.Nisam slikao jednu parcelu gde je kukuruz prskan Adengom.Herbarijum i botanička bašta.
 
Kod mene je dancor odradio odlican posao,200g po kj posle nekoliko dana palo je oko 8-10l kise i zadovoljan sam dao je soji cist start nikla je bez i jedne travke,naravno nista ne prepustam slucaju mali korovi krecu soja je na pocetku prve troliske ovih dana radim korekciju.
 
Na jednoj parceli gde imam dosta ambrozije sam išao passat 0.4l savazon 1.2l i harmoni 4gr sve po kj soja otvara drugi trolistak pa bih je overio još jednom za 7-10dana samo passatom 0.3l da li će biti dovoljno ili da dodam dynox ili savazon?
 
Ajde i ja da napisem nesto. Na 3 ha ,soja predusev,1l corum,40 gr dinox i 4 gr harmoni,sve po ha,total posle sejanja. Na 2.5ha ,predusev kukuruz, sve isto ,samo x 2, total jednom.Sorte sava ,gorstak i valjevka,beker 70cm ,sad jos protiv uske trave da sacekam malo...aj zdravo
 
Poslednja izmena:
Piše da ne može da se meša ali sam ja duvao i soji nije bilo ništa...E sad možda su kod mene tako složile kockice...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh