Herbicidi u soji

I ja sam miješao i nije ništa falilo . Navodno focus uspori dejstvo bentazona al to praktično nisam primjetio.
 
Da razjasnimo nesto!
Ljudi sta smatrate pod pojmom INKORPORACIJA?
Ja sam taj posao radio sa Treflanom ili Trefgalom, priprema i setva suncokreta.
Efekat je malo losiji ali efikasniji nego prskanje (na crno)posle setve a pre nicanja useva.
Niki clanovi to mesaju.
Izvinjavam se za off
 
Svojevremeno dok sam radio na imanju mešali smo deltazon i fuzilej, imam jednog koperanta kojim prskam godinama sa kletoks+pulsar+simfoni, ja sam ove godine na jednoj manjoj parceli mešao ikarus+savazon+piano+flupisor, čuo sam da i mešaju ažil+pulsar+harmoni, danas sam prolazio pored parcele samo je tek treći dan od prskanja ali se vidi da je sirak manji počeo da menja boju a širokolisna vene to jest prži je savazon.
 
Radio sam sa Ikarus+Basagran oko 20 h. Sada je počela kiša, ne jaka ali pokvasiće listove. Čemu da se nadam??
 
Ako si stavio okvašivač sigurno će uspeti, a i ako nisi stavio okašivač uspeće ako je prošlo sat vremena
 
Bojim se da će deo širokolisnih ostati jedva su čekali ovu kišu...ali hajd da ja nebudem u pravu.
 
Sutra ću pogledati u knjizi šta piše za imazamoks i bentazon koliko je potrebno vremena da se usvoje, knjiga mi je na poslu. A korovi će reci za koji dan.
 
Imam jednu parcelu soje koju je dosta zahvatila palamida tukao sam je sa totalom posle sejanja a pre nicanja. Sad se ponovo pojavila mlada palamida a imam spremljen pulsar i okvir za tu njivu imate li neki predlog šta još da ubacim u tu smešu i u kojoj količini protiv palamide?
 
Imaš li konkretno neki predlog svakako idem sutra da dokupim pa da znam okvirno i da li treba da smanjim količinu pulsara ili neće smetati puna doza?
 
Radio sam sa Ikarus+Basagran oko 20 h. Sada je počela kiša, ne jaka ali pokvasiće listove. Čemu da se nadam??

Desilo mi se jednom da sam prskao soju sa Pulsarom i uradio sam oko 20 kj u komadu i uhvatio me takav pljusak za vreme prskanja da smo morali cisternu da ostavimo na njivi jer MTZ nije mogao da je odvuce do kuce. U delu gde me je uhvatio pljusak po proceni je uspeh prskanja bio 30-40 % a pocetak parcele koji je uradjen 1.5 h pre kise bio 100 % uspesan.
 
Smanji pulsar nikako puna doza ako ideš i Bentazon,trajno jako teško ćeš rešiti palamidu u soji...ali ako imaš na ogumke palamidu primeni od našeg kolege mindjušara recept 1 lit.Bentazon na 9 lit. vode u leđnu prskalicu.:osmeh:
 
Svojevremeno dok sam radio na imanju mešali smo deltazon i fuzilej, imam jednog koperanta kojim prskam godinama sa kletoks+pulsar+simfoni, ja sam ove godine na jednoj manjoj parceli mešao ikarus+savazon+piano+flupisor, čuo sam da i mešaju ažil+pulsar+harmoni, danas sam prolazio pored parcele samo je tek treći dan od prskanja ali se vidi da je sirak manji počeo da menja boju a širokolisna vene to jest prži je savazon.
Pozdrav. Jel moze slika s sajma. Da vidim kako mi cuci case masina
 
Radio sam sa Ikarus+Basagran oko 20 h. Sada je počela kiša, ne jaka ali pokvasiće listove. Čemu da se nadam??
Evo podataka za ostale koji muku muče kad ih posle tretiranja uhvati kiša. Izvor podataka je knjiga Slobodana Ružića Suzbijanje korova herbicidima u povrtarstvu. Nadam se uspehu preko 80% jer kiša uopšte nije bila jaka, nije čak ni prašinu pokupila, tako da nije ni mogla da izazove značajnije spiranje herbicida sa površine lista.
 
Nazad
Vrh