Kruška

Meni je nudi čovek jednu liniju koju je doneo iz Ch pre dosta godina,neki veći kapacitet.Nisam baš nešto zainteresovan dok rakija dobro prolazi više me interesuje za sopstvene potrebe

Ispašće ti bolja rakija i više količinski ako bi umesto klasične komine u bure sipao sok da fermentira, naravno u tom slučaju bi mogao i ono što je kod soka otpad da sipaš u bure.
 
Znam druže ali kako stoje stvari sa ratarstvom trenutno nemam vremena za tu paradu,ako nešto pretekne od jabuka tamo u novembru probaću.
 
Ko zna , znaće ...a možda i ima ili zna ko ima...
A ko ne zna...?
Možda i zna...ali ne zna da li zna...
Nikad čuo!!!
Ajde pojasni o čemu se radi?
Kakva je to kruška u pitanju?
 
Pošto vidim da niko više ne sadi abatu fetel..čak sam bio kod jednog većeg voćara koji je počupao pozamašnu količinu zato što ne radja..bojim se da sam i ja napravio grešku, meni je ona oprašivač i imam je oko 450kom. Razmišljam kako mi se koja osuši da je zamijenim sa butirom ??
 
da se nadovezem,tek sad vidim grešku zašto sam zasadio abatafetu,a lepo mi čovek reče još pre 4 g da od jednog stabla nevidim šumu....ovaj agronom mi je ovako reko isključivo viljamovku i nijednu drugu kraljica je među kruškama,kazem ja njemu a butir pakams julska lepotica....čuješ li ti štati ja pričam.a pričalismo o prednostima i manama u svakom pogledu,odrzavanje otkup hladnačara,pijac prodavnica rakija....i nakraj mi kaze ja bije ostavio iz momenta.ona meni sad stigla u pun rod a ja nemam m... da je posečem,a kao i vi ubih se prskajući i odrzavajući,sad se stidim jednog našeg člana štoga prozva ovde na forum,on lepo iščupao i presadio nešto drugo i iz kulture nije hteo da mi odgovori,ali polako .
 
Nemoj da stavljaš puno trnjina, moš se zezne stomak opasno, maltene trovanje...iz iskustva kažem :)
 
Hvala na savetu.U bure oko 25 l stavio oko 12-15 kg krusaka i po 1,5-2 kg trnjina i sipurka i danas dodao oko 0.5 kg suvog drena. Za jedno 20 dana javljam kako je ispalo.
 
Nazad
Vrh