Tov junadi

Како мислиш увио?Тешко устаје,скроз,види се да није ок...не ослања се..али једе...најбољи ми је у тову,отељен доста тежак,али нису још за продају.Сад има око 400-450 кг.
 
Smotaj mu tu nogu unazad, najbolje kad lezi, pa pogledaj pazljivo prstom izmedju papaka da nema kakvo strano tijelo. Ili da slucajno nije zagnojeno, mada najbolje da to pogleda veterinar.
Kakvo mu je koljeno, da nije slucajno nateceno.
 
Ako ustaje i jede drzi ga slobodno,da je u slobodnoim tovu kaliro bi,ovako nebrini,to je verovatno neko uganuce,il mu se noga zaplela neznam kako su ti vezani,uglavnom nista strasno.Procice.
 
Стева скоро сам сигуран да је угануће у колену..устаје он,тешко,једе,не толико као што је јео,али једе...везани су са стране,ланац око врата и ланац лево и десно који шетају горе доле...
Сова не чини ми се да има отока у колену,а нема испод папака ни црвенила ни гноја
 
Pozdrav putin .

Meni se tako desilo jednom biku , mada je bio 250 -300 kg.

Ispostavilo se da ima " vodu u kolenu " , to se tesko leci , ali mozda to nije slucaj sa tobom .
 
Pre dve godine sam radio zavese na objektu za tov bikova.
Evo nekoliko slika.

21917851.jpg

12 ovakih bokseva, po 6 sa svake strane.
Kod krmnog stola skreper, a tu iza guraju sami van. Kaže gazda da mu i previše izguravaju te slame.

par slika

21917850.jpg


21916844.jpg


A ovo je bio moj dio projekta
20530293.jpg

dve ovake zavese 30 m dugo i 3 m visoko

20530298.jpg

i sve okolo ovaka fiksna mreža
 
Poslednja izmena:
Interesuje me da li se neko bavi otvorenim tovom junadi kao onaj gospodin u Nepricavi. Ja razmisljam o istom a nekako se dvoumim o prirastu ... hvala
 
imam dva bika za prodaju merio sam im obim grudi ali nemam tabelu jedan ima obim okruglo 200cm a drugi 174cm koje su tezine otprilike po toj tabeli
 
Imas tabelu u ovoj temi na stranici broj dva.

- - - - - - - - - -

Greska. Stranica broj tri tema merenje bikova kanapom pa na drugoj stranici. Tvoj bik sa tim obimom grudi ima oko 426kg.
 
Nazad
Vrh