Centralno i etazno grejanje.

Ako imaš šansu, idi pogledat što više instalacija.

Pitaj kako su zadovoljni s njima.

Posle par poseta vać polako dobiješ 'oko' što trebaš pogledat.

Ima jedan hrvatski forum o tim stvarima, a je komplet sva tematika o grijanju sa drvom u jednoj temi, koja je tim totalno nepregledna i skoro da i nema šanse da bi iz nje povukao neki zaključak. Bar bila je, nisam ga neko doba pratio, a zamenio sam kompjuter i nisam prenio link.

Verovatno bi ti slovenski ne koristio puno, a ako želiš probat, i za te koji razumu: http://www.podsvojostreho.net/vsebina/
 
Bolji je trajnožareći, ali traži bolji dimnjak. Znači tvoj dimnjak bi trebao da presudi koji od ova dva kotla je bolji za tebe.
 
Da li neko na forumu ima akumulacioni bojler a da koristi biomasu tj sojinu balu za lozenje , da objasni malo koliko treba vremena i koliko bala da bi se zagrejao bojler sa vodom i koliko sati drzi toplu vodu . Hvala unapred
 
Koliko bi uzeo majstor para za ugradnju grejanja, samo za ruke. 13 grejnih tela-radijatora + kotao (125m2 bi se grejalo) i dal na ugradnju utice ako radi sa Alpex-om ili sa Bakrom?
 
ja se ne sećam više ali znam da je cena kotla dva raadijatora a prošle godine mi uzeo 100 e za kotao znači trebalo bi biti 50 e.
 
Za taj posao 400.e bi bila cena, ovde rade 25.e po grejnom telu, povezivanje kotla 50.e, ekspanzione posude 25.e.


Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Ja sam pre pola godine prevodio u drugu kucu podzemno. Znaci uradili komplet instalaciju, povezali i bojler, u vec postojecoj kotlarnici napravili sabirnik iz kog se razdvajaju za jednu i drugu kucu, postavljene pozemne predizolovane cevi, sve pusteno u rad. Za rad su mi uzeli 30000 din. Radilo nih 2-3 radnika ukupno sve 4 dana. Vise od jednog dana su proveli oko sabirnika jer je pravljen od gvozdenih cevi posto su mi u prvoj kuci gvozdene cevi, pa je za dugu kucu posle nastavljeno na bakarne.
 
Maksimalno 30E po grejnom telu i 2 grejna zela za kotao.Sve preko toga je preseravanje.
Ovako bi mene kostale ruke, radi bi sa alupex fi 18, svaka prostorija svoj vod od razvoda (2 radijatora na vod)
Imam i ponudu za 35000din za ruke, stim sto bi ja bio 'stemajz pomagac' ne bojim se ja posla nego mi majstor ne uliva bas poverenje...izgleda da cu pogoditi prvu varijantu i da ne mislim, ovaj je sa ogromnim iskustvom, u Crepaji se na postavljao.
 
Svi znaju da postavljaju grejanje ili bar tako misle. I kod parnog grejanja ima dosta stvari koje treba poznavati. Ipak kako da nadjemo prevog majstora. Uopste nije lako da nadjemo pravog jer da bi smo znali ko zna , a ko ne . Pre svega mi treba da poznajemo taj poso. Ja mislim da treba da im se postavi pitanje kako radi trokraki ventil. U mom kraju trokraki ventil redko koji majstor zna cemu sluzi pa zato ga i ne postavljaju.
 
Svi znaju da postavljaju grejanje ili bar tako misle. I kod parnog grejanja ima dosta stvari koje treba poznavati. Ipak kako da nadjemo prevog majstora. Uopste nije lako da nadjemo pravog jer da bi smo znali ko zna , a ko ne . Pre svega mi treba da poznajemo taj poso. Ja mislim da treba da im se postavi pitanje kako radi trokraki ventil. U mom kraju trokraki ventil redko koji majstor zna cemu sluzi pa zato ga i ne postavljaju.

Tu si u pravu.Ti ventili su skupi.Mogu se napraviti i od fitinga i običnog ventila za male pare a funkcija ista.
 
Svi znaju da postavljaju grejanje ili bar tako misle. I kod parnog grejanja ima dosta stvari koje treba poznavati. Ipak kako da nadjemo prevog majstora. Uopste nije lako da nadjemo pravog jer da bi smo znali ko zna , a ko ne . Pre svega mi treba da poznajemo taj poso. Ja mislim da treba da im se postavi pitanje kako radi trokraki ventil. U mom kraju trokraki ventil redko koji majstor zna cemu sluzi pa zato ga i ne postavljaju.

Ma ja bih njih pitao i hemijsku oznaku acetilena, na kojoj temperaturi kiseonik prelazi u tečno stanje, ko je bio pobednik u triatlonu na zadnjoj olimpijadi, ko je predsednik Madagaskara...
Ipak će oni raditi za veliki novac.Možda zarade i 250 eura ukupno...
 
Toliko ce da zaradi zato sto je to tako placen poso. A i to nije tako losa cifra , kad pogledamo prosecnu platu u Srbiji. Plata ne sme nikako da utice na njhovo znanje. Ili zanaju ili ne znaju !
 
To ne radi jedan čovek nego 2 ili tri, i rade nekoliko dana o svom ruhu i kruhu, sa alatom koji košta dosta novca.
Pa potrošni materijal, troškovi prevoza...
 
Kod mene radio jedan čovek,četvrti dan palio kotao,8radijatora i razvod oko kotla
Sav alat što je imao,po meni je vredelo mooožda 300eura - da ponovim nemam bešavnih čeličnih cevi,razvod oko kotla PE cevi,treba pegla i klešta za PE,i max 2 šveda,u kući bakar,radio je tvrdo lemljenje sa bocom od 1kg na kojoj je brener,mali "hilti" ein hell , papagajke i ona pizdarija za sečenje bakarnih cevi
Sve u svemu sav alat nosi u 2ruke
 
To što kod tebe nije doneo sav alat koji ima ne znači da nije uložio u predhodnim godinama veliki novac u to.
Ako ti neko traži da mu prebaciš 500 kg cementa iz drvare ti dođeš malim traktorom i autoprikolicom, ne voziš tamo kombajn i petobtazni plug...
 
Nazad
Vrh