VLADIMIREC T-25

cira92 Da li su mu potrebna sva 4 tega napred? Kod mene 2 kom zavrsavaju posao, za sejalicu OLT 4 reda, Bure za prskanje 420l ...

Ma jok nisu mu potrebna sva 4 tega ali reko ajde da budu tu.... Najveci problem mi je kad punim bure za prskanje 330l i sa njim punim izlazim iz reke i sa 2 tega hoce da poskoci na prilazu reci a ovako sa 4 samo picim bez bojaznosti... A i sad sam ih skinuo uglavnom ih stavljam samo za rasipac i prskalicu....
 
@dobrodol jesu li slike takve ili si stvarno farbao cetkom traktor? :ppozdrav:
Najprostijom i najjeftinijom četkom koja se može naći u Farbarama.
Sija se jer umesto razređivača u boju stavljam benzin od 98 oktana, već sam pisao jedared kako...
Nisam sređivao slike u Fotošopu, ako si na to pomislio? :sta:
Slikano je mobilnim telefonom Motorola K1, kamera je 3 megapixela.Odmah ušao u kuću i upload-ovao na Internet, i postavio na Forum.
Farbam u dva sloja, naravno...
NIKADA nisam koristio nikakav drugi alat za farbanje osim četke, bitno je samo da dobro pripremiš površinu koju farbaš, razredi farbu benzinom, i ne boj se za rezultat...
Jedina mana je sporo sušenje na nižim temperaturama vazduha,a i inače više vremena treba da očvrsne, ali kada to postigne, veoma je dugotrajna.
Prošlo je već dva meseca kako sam ga farbao, vidiš da je farba u takvom stanju kao da sam juče farbao i posle svih radova koje je traktor u međuvremenu odradio.
Sledeći put kad nešto naumiš da ofarbaš, probaj i Ti da razrediš benzinom, onako za probu, videćeš da je bolje...:ppozdrav:

Evo kako je izgledao 18. Marta, malopre naiđoh na dve slike:
10qi7rc1uyo8pt6m2vdl.jpg
[/URL][/IMG]
vmqvd5gn45bd0jqfte8d.jpg
[/URL][/IMG]
 
Uljanu bolju gotovo uvek razredjujem Benzinom... Nema potrebe za razradjivacom... Mnogo je dugotrajnija od Nitro boje samo joj je veliki minus dugo se susi...

Ma traktor je ispao ODLICNO i ja nisam ni znao da si farbao cetkom mislio sam da si kompresorom to odradio... Svaka cast jos jednom... :bravo:
 
Nemam kompresor za farbanje, a i da ga imam, ne bih znao kako se koristi.
Znam i da treba imati nekakav pištolj, ali ga nikada nisam video i neznam kako se time barata.
Stara dobra četka i gomila vremena, iskusna ruka i eto zanimacije.
Ofarbao sam ga celog za 1 dan, ali BUKVALNO, od jutra do mraka...
Bolele me ruke posle tri dana, sreća što i levu i desnu ruku mogu podjednako da koristim, moji otac i majka su levaci (mislim u ruke, što bi se kaz`lo, a ne u glavu), a ja ispadoh i jedno i drugo, bar nekakva korist od te genetike...
HVALA SVIMA na komplimentima...:cao:
Evo kakav je bio kada sam ga kupio (ufffff, bože me sačuvaj, ko da je jadnik pobegao sa snimanja horor-filma):
iv0h82bmn51ftq27bk7p.jpg
[/URL][/IMG]
 
Odlicno je ispalo,super si ga sredio,vidim da si i kabinu zatvorio pozadi,svaka cast!!!Ovi prednji blatobrani mu leze stvarno super!!
Za benzin moram da probam,iskreno benzinom sam samo lakirao ciglu ili tako nesto,banzin i stiropor :osmeh:
 
Poslednja izmena:
dobrodole samo jednu gresku si napravio a to je sto se nisi umetnicki potpisao ko pikaso i dr. na ovakvom farbanju mogu ti pozavideti i mnogi koji ni pistoljem neznaju tako ofarbati jer za cetku treba imati i ruku i osecaj. bjelopoljac za hidraulicni volan mozes dve opcije iskoristiti. najbolja je opcija orbitol i klip kao i fabricki sto postoji mogucnost. moze se iskoristiti od viljuskara i sl . a moze i od auta samo je pitanje dugovecnosti. ja razmisljam o tom sistemu jer pasuje i smer i moze se ugraditi od BMV kuciste volana. ali prepravke su oko nosaca kucista i stuba volana .savoris znam da je pumpu koristio od auta i moze da trpi koliko orbitolu treba.
 
Koliko su ona creva pozadi od klipa i od cega odgovaraju sve ? Danas mi puklo jedno i nije puklo crevo nego konus straasno tu je izbilo ko da si ga nozaem precviko ccc ,kolko ste vi placali ta creva ??
 
Crevo standardno odgovara od mnogih masina... Cena od 700 do 1200 din (bar kod mene) Cena zavisi isklucivo od kvaliteta i proizvodjaca...
 
Poslednja izmena:
Da secam se da ste dosta Vas menjali ta creva ,jel sluze ?? Neznam sta bi sa ovim mojim izgleda neka mala privreda jbg . Ono drugo je ona spolljasnja zastita na par mesta ispucala ali drzi uzecu dva pa jedno nek stoji u rezervi .

Iso sa njim podrva sva sreca pa moze odvojeno da kipuje a balvani podebeli jedva sam ih utovario e da sam ih moro jos i istovarati strasno bi bilo . Dizo sam prikolicu jednoosovinku da je zakacim na kuku i izbije djubre .
 
Creva koja sam kupio sluze bez greske.

- - - - - - - - - -

Evo jednog zanimljivog nacina za vezivanje lanaca.


photophpw.jpg
 
Bas zanimljiv nacin za lanece samo gde sad vezati prikolicu??? JA na polugana nikad ne bi vukao neki ozbiljniji teret!!!!
 
Zavisi Ćiro šta ti podrazumevaš pod pojam "ozbiljniji teret"?
Vrlo dobro znamo šta si ti sve u stanju da radiš ovoj vrsti i tipu traktora kada je u pitanju vuča tereta...::super::
Naše i tvoje razumevanje se drastično razlikuju, a imaš tendenciju stavljanja Vladeka u ozbiljan rebus - ponekad, pa mu testiraš mogućnosti do krajnjih granica...:ppozdrav:
 
Pod "ozbiljniji" teret za Vladimirca smatram ovo dok ne dodje Zetva onda vucemo i malo vece prikolica 5-6t.. :osmeh:

Ova je samo 4.5t.. :haha:

img2835.jpg


img1407.jpg


- - - - - - - - - -

Uzgred zna li neko da li ima da se kupe nove poluge za Vladimirca???

Malo su mi dobile hufta u kuglama!!!!
 
Nazad
Vrh