VLADIMIREC T-25

ono je jako lepo uradjena kadina. po meri sto rekli ali staklarija kosta poprilicno. zbog toga jos razmisljam dal da je pravim ili kupim kasnije polovnu

- - - - - - - - - -

ciro taman je izjednacen rezultat proizvodjaca traktora kod tebe, tako ako jos jedan rus udje povesce u gostima. zato nemoze:haha::haha:
 
Trebao bi mi jedan brz odgovor. U kojoj brzini i na koliko obrtaja razbacujete vestak sa Vladimircem?

Druga spora ako bacas preko oranja, i druga brza za ostalo. Gas srednji. Tako je makar kod mene, mada imas tu vise stvari na koje treba da obratis paznju. Brzina kojom ides zavisi od povrsine i kolicine vestaka koji bacas, a opet to sve zavisi od toga kako je rasturac podesen, odnosno na koliko je nastelovan otvor. Nadam se da si me razumeo. :sta:
 
@vladij skontao sam, samo sto sam do odgovora vec bio bacio 6ha. Kolega me jutros zvao, otisao mu kardan na 82-ci pa ako mogu doci da mu razbacim vestak. Isao sam prva brzi, 1600-1700 obrtaja (tu mi na satu pise da je na tim obrtajima 540 obrtaja kardana, sad koliko je verovati), a ostalo smo stelovali na rasturivacu prema toj brzini i tim obrtajima. Hvala u svakom slucaju!

N.A. stavi slike te kabine od T-40 kad bude gotova, posto cu i ja morati raditi na mom, izlupao sam se ziv u njoj, posle spremanja mi glava poplavi od udaraca u onaj Roll-bar.
 
ono je jako lepo uradjena kadina. po meri sto rekli ali staklarija kosta poprilicno. zbog toga jos razmisljam dal da je pravim ili kupim kasnije polovnu

- - - - - - - - - -

ciro taman je izjednacen rezultat proizvodjaca traktora kod tebe, tako ako jos jedan rus udje povesce u gostima. zato nemoze:haha::haha:


Pa zato i hocu da povedu Rusi... Ja sam poznat da preferiram ruske masine a moji kupovali domace... PA sad hocu da povedu ovi moji sa 3 prema 2... :haha:

- - - - - - - - - -

@vladij skontao sam, samo sto sam do odgovora vec bio bacio 6ha. Kolega me jutros zvao, otisao mu kardan na 82-ci pa ako mogu doci da mu razbacim vestak. Isao sam prva brzi, 1600-1700 obrtaja (tu mi na satu pise da je na tim obrtajima 540 obrtaja kardana, sad koliko je verovati), a ostalo smo stelovali na rasturivacu prema toj brzini i tim obrtajima. Hvala u svakom slucaju!

N.A. stavi slike te kabine od T-40 kad bude gotova, posto cu i ja morati raditi na mom, izlupao sam se ziv u njoj, posle spremanja mi glava poplavi od udaraca u onaj Roll-bar.

Mnogo je spora 1 za bacanje vestaka!!!! To je kao 3-spora na Imt 539...
 
@vladij skontao sam, samo sto sam do odgovora vec bio bacio 6ha. Kolega me jutros zvao, otisao mu kardan na 82-ci pa ako mogu doci da mu razbacim vestak. Isao sam prva brzi, 1600-1700 obrtaja (tu mi na satu pise da je na tim obrtajima 540 obrtaja kardana, sad koliko je verovati), a ostalo smo stelovali na rasturivacu prema toj brzini i tim obrtajima. Hvala u svakom slucaju!

Tek jutros sam video post. :ppozdrav:
 
Danas sam po prvi put zakačio plug i orao Vladimirec-om i to bez kopirnog točka na plugu, samo crtalo.Reč je o Olt Alkar 1A plugu. Parče u samom selu površine 5 ari pooorano, podrljano i ručno razbačena Sudanska trava i zatim je upregnut konj da podrlja uzduž i popreko da pokrije seme a da ne izgazim u utabam traktorom, a i bio mi je nadohvat rukem pa rekoh da ga zaposlim. Orao sam 2. sa pola gasa, ali sam morao da posle svake brazde idem u rikverc, jer je mala površina i nedostaje prostora za manevrisanje...
Nije baš nikakva velika mudrost naštelovati plug i dubinu oranja ovim traktorom kako su me pojedini plašili i zagovarali da ni u ludilu ne pokušavam da orem bez točka na plugu jer TO TAKO NE IDE...
Evo im demantija:
4uv87m9aycffpkl2xj1q.jpg
[/URL][/IMG]
 
Imas li jos neku sliku Vladimirca lepo si ga sredio svaka cast... :bravo: Imas i blatobrane prednje i sve komplet...
 
Slikaću sutra kada ga operem od prašine i delimično od blata, pa postaviti...
Sređivao ga i lickao za registraciju, odradio instalaciju, farbanje, ugradio retrovizore,rotaciju, tablu za spora vozila, čak i brisač sa elektromotorom od Fiće, kupio na Vašaru u Rumi i ugradio zadnje staklo (nije imao) da me ne zezaju ovi sa Tehničkog, kad ovi što dođoše nisu ni gledali traktore, meni pošto su tablice odjavljene pogledaše broj šasije i motora, uporediše sa Saobraćajnom, slikaše, uzeše novce, i odoše...
Imao sam danas i mali peh, poorao, pa rekoh da otkačim plug i zakačim drljaču dok je sveže, lakše će se rapadati, kad odjedared traktor stade.Izađem napolje, gledam, kad skontam u tren oka šta me snašlo - OSTAO BEZ GORIVA...
Imao sam 5 litara, ali pošto sam išao napred-nazad u oranju ipak je progutao...Ništa,rekoh, odmah do komšije, daj 2 litre da završim posao.
Imao sam i publiku i gledaoce raznih sorti, komentara svakakvih, kad ostadoh bez goriva izađem iz kabine onako besan i iznerviran i kažem, ajd dajte svaki po 100 dinara...Zašto? Rekoh, naplaćujem karte za gledanje, a učenje kako se ore ću Vam zaračunati po posebnoj tarifi dangube belosvetske...
Pokupiše se i odoše...
 
E dobro si im rekao... :haha: :haha: :haha: Ma ode tu goriva kad ides napred nazad jos pitas....

bas bas bas si ga lepo sredio nema sta traktorce ipo.... Mnogo mi se svidja Vladimirec sa kabinom!!!!!
 
Obi;no bacam veštak 2 ako je po oranju , 3 ako je po zatvorenoj brazdi, a količinu štelujem na samom rasipaču, tako mi je najlakše
 
Evo i mog Vladimirca... ovog proleca isprskao oko 50h manje vise neki hektar i skoro isto toliko vestaka razbacao.... :osmeh: Sitnica za njega,nije se gasio danima... :haha:

A nesto je i posejao sa Mehanickom sejalicom dok je IMT 539 sejao sa Pneumatskom...

Sad odmara do sledeceg posla...

img2970.jpg
 
cira92 Da li su mu potrebna sva 4 tega napred? Kod mene 2 kom zavrsavaju posao, za sejalicu OLT 4 reda, Bure za prskanje 420l ...
 
Ciro rekao sam prva brza to je treca ustvari. Mene su tako ucili, tj tako moji vec 25god pricaju za brzine na vladimircu.

Inace to mu je bilo vatreno krstenje, od kad je izasao iz fabrike nije kacio nista na kardan.
 
Nazad
Vrh