Gume

Danas bio kod vulkanizera i pitam za cultor 11.2-28" trebaju mi dvije nove vanjske za 539. Mislio sam 12.4 ali sve mislim da ce biti previse...

Kaze mi covjek cjenu 1320kn (174€) za komad (8 platana cultor) to je s uracunatim porezom i montaza besplatna. Sve bi bilo OK da prosle godine na kraju zetve nisam kupovao nove zadnje na 549 12.4-28" cultor 8 platana i da ih nisam placao 1280kn (168€)... Te 12.4 gume su bile zadnje dvije koje je imao koje je prodavao po toj cjeni i rekao je da ce se mjenjati cjene nakon ulaska u EU i eto, promijenile su se :(

Pokusat cu jos pregovarati ali ne vjerujem da ce ici jeftinije...
 
Ja ako nista ne nadjem uskoro kupujem Trayal 12.4-28.Danas pitao 17700din ili 150eura. Cultor je 21000 ili 180 eura.
 
Kolkoli je tek 14ka za Rakovicu kad je 12ka 180 eura? I ja cu verovatno na jesen morati kupiti zadnje za Rakovicu, ripna potrosena, aa jedna je vulkanizirana pre 5 godina i polako posustaje, pa je nesmem u transport. Prednje sam pred setvu zamenio, kupio Cultor, pa cu verovatno i za pozadi uzeti Cultor, da skinem jos 2brige s vrata i olaksam se za oko 500 eura:haha:
 
Javicu ti ja moze li Trajal jeftinije da se nadje.trebaju i meni 11.2
Javi komso kakva je situacija,ima i na kupujem prodajem 12-ke trajal po 16500 ali to meni ne uliva poverenje zbog garancije,opet je drugacije kad se kupi u juselu ili nekoj radnji.

- - - - - - - - - -

Kolkoli je tek 14ka za Rakovicu kad je 12ka 180 eura? I ja cu verovatno na jesen morati kupiti zadnje za Rakovicu, ripna potrosena, aa jedna je vulkanizirana pre 5 godina i polako posustaje, pa je nesmem u transport. Prednje sam pred setvu zamenio, kupio Cultor, pa cu verovatno i za pozadi uzeti Cultor, da skinem jos 2brige s vrata i olaksam se za oko 500 eura:haha:
14-ka da se obesis posto je,sigurno preko 240 eura.
 
Pozdrav forumasi.Zna li neko gde se mogu naci polovne gume 8.25-20 i 12.00-18. osim u vojnom otpadu u Temerinu, bio sam tamo ali nista valjano nema.Hvala unapred.
 
Danas bio kod vulkanizera i pitam za cultor 11.2-28" trebaju mi dvije nove vanjske za 539. Mislio sam 12.4 ali sve mislim da ce biti previse...

Kaze mi covjek cjenu 1320kn (174€) za komad (8 platana cultor) to je s uracunatim porezom i montaza besplatna. Sve bi bilo OK da prosle godine na kraju zetve nisam kupovao nove zadnje na 549 12.4-28" cultor 8 platana i da ih nisam placao 1280kn (168€)... Te 12.4 gume su bile zadnje dvije koje je imao koje je prodavao po toj cjeni i rekao je da ce se mjenjati cjene nakon ulaska u EU i eto, promijenile su se :(

Pokusat cu jos pregovarati ali ne vjerujem da ce ici jeftinije...

Bobo uzmi slobodno 12.4 gume na 539, ja sam imao kineske 11.2 na fergi ali su iz nekog samo kinezima znanog razloga bila visoke i široke kao 12.4, dakle 12.4 guma sa 11.2 oznakom (?!). Apsolutno mu nisu smetale ni visinom ni širinom, nije bilo slabiji niti nešto primijetno brži ali je osjetno bolje vukao, vjerovatno zbog širine, posebno u rikverc a i osjećaj kada je nazad prikačena teško natovarna jednoosovinka (3+ tone) je bio mnogo bolji.
 
Ma sla mala:osmeh: Verovatno cu na jesen uzeti Cultora ili cu videti sa jednim sto Rakovice prodaje Arapima da uz doplatu uzmem od njega bolje gume(ako bude imao), a njemu dam moje poderane. Arapi i negledaju gume, njima je samo bitno da pali i da moze da se natovari na kamion:ppozdrav:
 
Jos jednom, meni ni iz džepa ni u džep, radim u trayalu na kog svi kukute, ovamo se vrlo precizno klasiraju gume, e sada kako naši trgovci dospevaju do guma druge i trece klase (koje prodaju u prvu) i do garancije sa pecatom ja to ne znam ali znam da ti isti trgovci mnogo ruse trayalov brend, kod nas u trayalovim prodavnicama guma prve klase kosta 6040.00din sa tri godine garancije. Da me ne shvatite pogresno ja ne kazem da nema boljih od njih
 
Poslednja izmena:
Kolega, u HR Trayal kupujes samo ako traktor ide za prodaju tako da mozes reci da ima nove gume. Inace ih zovemo "Dotrajal" jer se nikom zivom nisu pokazale dobre. Ovo za klasiranje nisam znao a i kako uopce prepoznati 1. 2. 3. klasu, ima li kakva oznaka na samoj gumi?

Ovdje se kupuje Cultor ako nemas novaca a ako hoces bolju gumu onda MITAS. Baruma dok je bilo boze sacuvaj, na gumama starim dvije godine 11.2-28 otpadale kompletni kramponi a nije se uvazavala reklamacija. KATASTROFA

Kako Mirko kaze, bolje dati malo vise novaca ali biti siguran da ce se reklamacija i uvaziti ako do nje dodje. Ja gume kupujem iskljucivo kod vulkanizera i na kolicinu guma koje mu donosim tokom godine na krpanje se i on sam cudi. jucer pricali da su na red dosle zadnje na 539, poslije njih bi trebale ici prednje na 549 ili 4 ljetne gume za moj auto, ovisi sta prije dodje.

Gume koje sam na 549 dobio su bile rekord i zadnjih se nisam mogao nakrpati a prednje do dana danasnjeg nisu nikad skidane s felgi a krampona skoro i nemaju. Traktor je kupljen u 8. mjesecu 2006.g. i sam se cudim kako ni jednu prednju nismo nikad probusili.

Zombie: imam na 549 12.4 cultor i usporedjivao sam s komsijinim 11.2 gumama i dosta su vece jedne od drugih. Moj 539 nit ore, nit tanjura, nit vuce teske terete a novci mi se bas i ne trose tek tako. Dobit ce 11.2 mozda vec sutra i da s ovom pricom zavrsimo. Za prskanje, prihranu, malciranje ce biti i vise nego dobre i 11.2
 
Jos jednom, meni ni iz džepa ni u džep, radim u trayalu na kog svi kukute, ovamo se vrlo precizno klasiraju gume, e sada kako naši trgovci dospevaju do guma druge i trece klase (koje prodaju u prvu) i do garancije sa pecatom ja to ne znam ali znam da ti isti trgovci mnogo ruse trayalov brend, kod nas u trayalovim prodavnicama guma prve klase kosta 6040.00din sa tri godine garancije. Da me ne shvatite pogresno ja ne kazem da nema boljih od njih

Ja sam pre gpdinu ipo dana kupio prednje gume na 560, prva klasa Trayal... Eno pocele su uveliko da pusaju.... Pa komsija kupio novu rakovicu i zadnja Trayal posle godinu dana pukla...
 
Komso nemoj tako pisati,za ono sto ti se desilo na prednjim gumama na 560 si sam kriv.Kako kod mene taj isti trajal sluzi napred perfektno.
Kod kultora mi se ne svidja sto se gume pojedu brzinom svetlosti,preterano mekana guma i uski kramponi,a sto je krampon uzi to je bolje u blatu ali se zato kramponi daleko brze pojedu.
 
Nazad
Vrh