Gume

LKT 16.9-30 Gume za šumski traktor (830 KM)
http://www.olx.ba/r/17027487/1491789
Ove gume su extra ali im je i cijena jaka...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока

Pretvrda je guma s 14 platana. Imao sam ih na bageru, barum ali s industrijskom ripnom, bas u dimenziji 16.9-30. Tvrda ko vrag, u blatu se ni malo ne deformira i samo slajdra a bager tezak 6800kg i vecina tereta mu je na zadnjim tockovima. Kako sam stavio obicne, mekse gume na bager, preporod i na cesti i na polju. Pogrijesio sam pa sam i za brenu zadnje uzeo s 12 platana. Po cesti se vozim skoro kao na drvenim kolima a pritisak drzim na 0.8bar...

Te gume s puno platana (pricam o dijagonalnim gumama, za radijalne ne znam) su vise za neke vece terete i specijalne namjene za kamenolome, sumu i slicne lose terene. I posto se ni malo ne deformiraju, prije postaju "plasticne" i samim time prije pucaju.
 
Nisam merio dubinu ripne,ali vidim da su jos kao nove,na rakovici su oko 5g na Fendtu 3g,u blatu ista kao i ostale,kad je gadno svaka stane.
 

Cultor 9 sedmica 2010, traktor odradio 1650rs. Ima li neko novu gumu da premjeri bas me interesuje koliko se potrosila







Pirelli prednja vec 3godine ovako
 
Kupili smo Rakovicu 05-te i vrlo ubrzo smo morali promeniti prednju levu gumu. Kupili trayalku,stavili i eno je sva ispucala nzm koliko još može izdržati a na drugoj strani Rekordova boga pitaj koliko stara i to ide i ide...
 
Continental=Mitas=Cultor
Razlika je samo da li hocete premijum radijalnu, radijalnu, ili dijagonalnu gumu.
Razlika u ceni za svaki korak je oko 25-30 %.
 
Treadura gume, jel ima neko iskustva sa njima? Vidio sam da su jako jeftine pa me zanima kvalitet tih guma.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 











- - - - - - - - - -

Leva je Galaxi,a desna Cultor..Montirane u isto vreme,ovo im je sedma sezona.
Prednje gume su stare 20 godina.Traktor opsluzuje 5 krava,svinje,psenica i jase ga pola sela:drca,seno,djubre,silaza,kukuruz,merenje teladi...Dosta ide po asfaltu..

- - - - - - - - - -







- - - - - - - - - -

Predhodne gume Semperit 6 platna 20 i nesto godina..
Nove gume Cultor 8 platna.
Prvi traktor Galaxi i Cultor 8 platna.
 
Razlika izmedju Rekord starih guma.Juce kupio dve i gledam okom i izgledaju vece al aj iako su oznake 11-28. Ova na traktoru i stari rekord i semperit su manje precnikom za 10cm a po sirini gume gaznog sloja za 5cm. nemojte pomisliti da su kramponi mnogo bitni na slici jer i ova veca rekord je na 40-50% sare
002.jpg
 
Ako me dobro sluzi secanje, raspitivao si se za ovakve gume prosle god. kada sam ih pazario za svoj traktor. :ppozdrav:
 
IMG_20170330_165453_zpsp5j4tjax.jpg

Obuo traktor u fit slim As Agri 10 gume.Ako nekome trebaju 2 loše 13,6-36 spoljne gume neka se javi,poklanjam ih.
 
Ok,videću danas sa komšijom da li je zainteresovan. Njemu traktor (zetor k25) treba bukvalno 5 puta godišnje da ga upali i hidraulikom podigne deblo na pilanu a gume su mu totalno loše. Tnx!
 
Ja koristim tu dimenziju ali ne od tog proizvodjaca. Petlas tek treba da se pokaze ali deluju ok, Taurus je korektna guma. Da li si razmisljao o BKT ili samo ove imas u ponudi?
 
Nazad
Vrh