Kombajnski motori

Ulje ne dobijam za dz. Radim puno usluge, kombajn zna da radi dnevno i po 15-16h da se ne gasi, tako da mi nije zao mijenjati ulje svakih 100rs. U Sub vece sam sjedio sa jedinm clanom foruma, kad sam mu rekao cijenu usluga, nije mogao da vjeruje..

Да су те цене и овамо,ДФ 4040 би већ био у дворишту;)
 
Ma sa tom cenom goriva i poticajem koji tamo ima, nebi ceko da se isplati nego bi imo u dzepu za njega.
Ne znam jel novi il stari tip ali za sad se ne greje. Eo sad radili kuruze pre kise sat se digne samo 7-8 mm od pocetka.
 
U originalu je isao novi tip na 171 ali ima ko je menjao pa se desi da je stari tip jer novog tipa polovnog nije bilo u ponudi. Uglavnom, razlika je u hladnjaku za ulje, precniku turbine za hladjenje, velicini lima usmerivaca za hladjenje i kako je okrenuta usisna grana. Doduse, mozda su i cevi za dizne drugacije. Sve ostalo je koliko ja znam isto. Jel imas koju sliku motora i kombajna generalno?
 
Kada smo kod motora od kombajna i spojnicke...Ova opružna ploca je debljine 2mm,šrafi se za zamajac i za nju se šrafi glavčina u koju ide osovina koja pokrece mog Maseya.To parče lima prenosi 270 ks i pokrece ceo kombajn.Inace ista ploca se koristi i na modelu koji nosi motor od 340 ks.
6d6c2cbca50fb9b4f8c8431984f49d6c.jpg
 
Neznam koji je tip 90 je godiste kombajn a limovi su iznutra zeleni i nije nikada skidan motor. Hladnjak je nekih 25 x 40 cm. Kad sam ga skidao dole ima samo gumice nakoje naleze, a svi spominju neku plasticnu cev ja je nigdr nisam naso.
 
Nazad
Vrh