Kombajnski motori

Neka, ide traktor i sa sestakom bez turbine i to dobro, a potrošnja nikakva.
Nego ovo pitam zbog vecih Deutz kombajna, zanima me potrosnja.
 
Ovo je stariji model od Fiat IFO motora.Da je kao na Zastavici kamionu mogao bi da se ugradi na Bourgoin berač pa i na kamion zašto da ne.
 
https://www.youtube.com/watch?v=vSyf1YJvH-0

2mxok6p.jpg

2qnrspx.jpg
 
Motor je 447, kubika mnogoo a konja dovoljno :D

Nazalost, jos se ne sredjuje 191, skidamo sta nam treba za 190-ku na koju ce i ovaj motor ici posto je Tamcina iz cista mira na asfaltu okrenuo lezaj na radilici i to na prvom letecem do uljne pumpe.
 
Motor je 447, kubika mnogoo a konja dovoljno :D

Nazalost, jos se ne sredjuje 191, skidamo sta nam treba za 190-ku na koju ce i ovaj motor ici posto je Tamcina iz cista mira na asfaltu okrenuo lezaj na radilici i to na prvom letecem do uljne pumpe.

Kolko se ja malo razumem u motore,na tamu iliti dajcu to je redovna pojava...
 
Kad je drugar sa kombajna eplle mobil 1240 skinuo fabricki Perkins 130ks i stavio Mecku od 170ks,gleda jedan komsija dok je ovaj montirao i govori mu,,sad neka ide tata za tobom sa traktorom i prikolicom i neka skuplja limove'' :D tako je i bilo posle mesec dana :D
 
Jel netko ugradivao motor tam f4l413 u traktor ili kombajn????
Kakav se pokazao?
 
Tomo, motor je izvadjen iz busa pre neki dan. Taj ventil je bio povezan sa Webasto grejanjem.

Marko, 366 em ne moze da se nadje em ga cene kao suvo zlato. Ovakav isti je ugradjen pre mesec-dva u jednu 190-ku i radi, jos jedan sam video u oglasima. Dosta 366 motora sam video da dime, ovaj je ustrojen pa se valda nece to desavati :D

Braso, da kacim i ja prikolicu da skupljam limove? Mnogi ne steluju obrtaje spram vrsalice vec otprilike, zato se takve stvari i desavaju. Ja sada stavljam bitersku remenicu od 191 da smanjim obrtaje motora na nekih 2300 posto 190 i 170 treba da imaju 2600 obrtaja motora zbog 850 obrtaja bitera.

Ivane, taj Tam 4 cilindra ti je najdugotrajniji motor iz generacije 413, inace su sklopovi isti kao kod mene na ovom stradalom motoru od 190-ke i na Djuri Djakovicu. Ja ih nisam vidjao na poljoprivrednim masinama sem na agregatima za navodnjavanje.

1269xn5.jpg
 
Ima kod nas par komada, taj redni 413 i v6, mislim da su iz kamiona.....
Nasao sam dijagram snage za taj motor, pa ako bi se ugradivao u traktor imao bi 100ks pri 2000 obrtaja, sto je ok......npr ugraditi u 52 ili 82, nije dugacak jer ima 4cil, i zracno je hladenje, nema pripasavanja hladnjaka, itd

Zanima me i kakva je potrosnja u odnosu na 912
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh