Sistem pdv-a?

Bobane jel to tvoje lično mišljenje ili ima razlog? Ja mislim da nije pametno. Jedini razlog bi možda bilo da se uplati plata ako je recimo cifra 15-20 miliona.Za one koji se kotrljaju na donjoj granici ne vidim razlog plačati više nego što se mora.
 
Bobane jel to tvoje lično mišljenje ili ima razlog? Ja mislim da nije pametno. Jedini razlog bi možda bilo da se uplati plata ako je recimo cifra 15-20 miliona.Za one koji se kotrljaju na donjoj granici ne vidim razlog plačati više nego što se mora.
Koliko bi platio PiO i zdravstveno u slucaju da ti knjige pokazu da si dobitan recimo samo 2 miliona? Ja vec 18 meseci radim tako misljenje mojih knjigovodja je da je bolje tako ,a i moje misljenje je isto.
 
Sto se tice da li placati platu ili ici po starom ja sam se opredelio za ovo prvo. Razlog je sto kod prvog slucaja placas pio i zdr oko 12000 din na minimalnu platu i deset posto poreza na dobit. Kod drugog slucaja pio i zdr placas 36% od dobiti i 10% porez. E sad je lako izracunati kolika treba da ti je dobit da bi bio na istom ali u slucaju kad je dobit veca od npr.200000 din onda je bolje placati platu.
 
Koliko bi platio PiO i zdravstveno u slucaju da ti knjige pokazu da si dobitan recimo samo 2 miliona? Ja vec 18 meseci radim tako misljenje mojih knjigovodja je da je bolje tako ,a i moje misljenje je isto.
Nisam nikada imao toliku dobit. Zato sam i mišljenja da u slučaju veće dobiti vredi platiti platu a suprotno ne.
Zrenjaninac jel platu sam odrećuješ ili na osnovu dobiti?
 
Nisam nikada imao toliku dobit. Zato sam i mišljenja da u slučaju veće dobiti vredi platiti platu a suprotno ne.
Zrenjaninac jel platu sam odrećuješ ili na osnovu dobiti?
Ukoliko sve obaveze uspevas da platis iz sopstvenog prometa i imas minimalnu dobit onda je to ok ali ako pravis sebi pozajmice koje ne vracas moze lose da se zavrsi.
 
Da li i kopmenzacija sa zadrugom ulazi u ukupnu cifru od 8 milona ili ne? Npr radi se kompenzacija kukuruz za vestak, a zadruga mora da uplati pdv na taj kukuruz na racun, e sad da li samo taj iznos pdv ulazi u promet ili i celokupna vrednost kukuruza?
 
Farmer II, celokupna vrednost ti ulazi u promet!!!! 100% Ali bez uplata podsticaja kao sto kolega napisa.
Mozes imati 7.999.999,99 + 8% pdv i nisi u pdv-u!
 
Ja ne gresim, jer znam 3-4 koji su usli tako u sistem pdv-a, dosla inspekcija u zadrugu sa kojom koperiram cackali malo, izvukli 10ak poljoprivrednika, pa kod njih...
Daj papire iz zagruge, pa daj izvode iz banaka, pa 3-4 u pdv zavrsilo... :osmeh:
 
Ako ne predjes 8 mil NE MORAS u PDV. Bitno je pritom da se 8mil ne odnosi na kalendarsku godinu, vec bilo koji period od 365 dana povezanih je uslov za pdv ako je >8mil prihoda.
 
Da li i kopmenzacija sa zadrugom ulazi u ukupnu cifru od 8 milona ili ne? Npr radi se kompenzacija kukuruz za vestak, a zadruga mora da uplati pdv na taj kukuruz na racun, e sad da li samo taj iznos pdv ulazi u promet ili i celokupna vrednost kukuruza?
PDV nadoknada koja ti je uplacena na racun ne ulazi u promet.Kompezacije koje radis ulaze u promet.
 
Ja ne gresim, jer znam 3-4 koji su usli tako u sistem pdv-a, dosla inspekcija u zadrugu sa kojom koperiram cackali malo, izvukli 10ak poljoprivrednika, pa kod njih...
Daj papire iz zagruge, pa daj izvode iz banaka, pa 3-4 u pdv zavrsilo... :osmeh:

Potpuno si u pravu i kompenzacija se smatra prometom.
 
Nemora da bude na izvodu ako je gotovinski promet , znači ako ste prodali nekom za gotovinu a on vam dao otkupni blok i to ulazi u računicu bar ovde.
 
interesuje me ako kao poljoprivredno gazdinstvo u sistemu pdv kupujes gorivo i nekku opremu i trazi povracaj pdv za sve i koristis taj povracaj da li se u nekom vremenskom roku posle 2.3.4.5 godina smanjuje taj procenat pdv koji si koristio naprimer ako iyadnjes iz pdv posle druge trece cetvrte ili pete godine .pdv koji si koristio smanjuje srazmerno vremenu koje si proveo u sistemu pdv, .npr ako si uzeo neku opremu vrednu milion dinara pdv na ti iynosi 20 % ili 200000 hiljada u ovom slucaju ako trazis povracaj i dobijes tih 200000 i koristis , i iyadjes iz pdv trece cetvrte ili pete godine od tada dali moras da platis pdv svih 200000 hiljada aili se smanjuje procentualno u vremenu koje si proveo u pdv
 
Sto se tice repromaterijala tipa seme,djubre, nafta. Nista se ne vraca, to si potrosio te sezone.
Ali sto se masina i "opreme" tice, tu imas amortizaciju, tipa 5 godina po 20% i svake godine ti se smanjuje po 20%, bude ako je nesto bas vredno i na 7godina po nepunih 15%.
Ali kad prodas tu masinu moras da platis pdv i da drzavi platis porez, e sad za 5 ili 7 godina, ne fakturises po novonabavnoj ceni nego po trzisnoj ili vec nekoj ceni....
Svaku masinu koju prodas, a kupio si je dok si bio u pdv-u i na nju trazio povracaj, moras da platis pdv, ti ili kupac, pa prodao je i posle 100godina kao rashodovanu za 1din+ pdv!!!!!!!!!
 
Sto se tice repromaterijala tipa seme,djubre, nafta. Nista se ne vraca, to si potrosio te sezone.
Ali sto se masina i "opreme" tice, tu imas amortizaciju, tipa 5 godina po 20% i svake godine ti se smanjuje po 20%, bude ako je nesto bas vredno i na 7godina po nepunih 15%.
Ali kad prodas tu masinu moras da platis pdv i da drzavi platis porez, e sad za 5 ili 7 godina, ne fakturises po novonabavnoj ceni nego po trzisnoj ili vec nekoj ceni....
Svaku masinu koju prodas, a kupio si je dok si bio u pdv-u i na nju trazio povracaj, moras da platis pdv, ti ili kupac, pa prodao je i posle 100godina kao rashodovanu za 1din+ pdv!!!!!!!!!
Radi se amortizacija svake godine,npr traktor 4wd ide 20% godišnje,kupljen nov za 100eura bez PDV posle prve godine se vodi vrednost 80eura,posle druge 64,...,ali u momentu prodaje,na računu može biti i manji iznos,nego što je vrednost,nakon amortizacija knjigovodstvenih
 
Koliko sam upućen, amortizacija od 20% se obračunavana nabavnu vrednost, znači ako je mašina 10 000€, svake godine iznos amortizacije iznosi 2000€ i za 5 godina iznos amortizacije je 100%. E ako ti posle 5 godina prodaš traktor za 5000€+ 20% pdv iako je mašina 100% otpisana, tih 5000€ ide u ostale prihode, tj. računa se da si zaradio na njenoj prodaji i to ulazi u bilans uspeha.
 
Nazad
Vrh