Ursus

Pozdrav svima.Potreban mi je predfilter kao sa slike gde to mogu nabaviti?Zvao sam Krokus i nemaju takodje Pal Beograd i nema.U kovinu ima ali 3000din.Mozda ima jos neka prodavnica ali ja neznam.
25062014007.jpg
 
Kupio sam vise stvari, poslali su mi brzom postom,nisam 100% siguran ali od 3000rsd je skuplji
 
Jel imo neko problema na ursusu c350 sa volanom drmaju se tockovi levo desno tokom voznje ja sam rastavio volam i ima lufta u bocnim kucistima pa me interesuje gde se mogu nabaviti ta bocna kucista posto on ima soba dve strane spone ..matica nema lufta ima lufta samo u kucistima ali malo a tockovi se drmaju nemos voziti samo na leru ...trebalo bi zameniti bocnea kucista a neznam dal to ima da se kupi negde..Ako neko ima ili zna neka javi ..

Provjeri centralni bolcn na trapu, mozda ima lufta, i vidi kave su ti prednje felge, ako su pomotane i puno bacaju, tesko izbjeci to drmanje tockova.
 
Kolege opet mi treba vasa pomoc.Ali ovog puta moram da pomognem komsiji,mada je i kod mene isti problem.Covek je izuzetno dobar,ali je pomalo specifican,ali mu moram pomoci.
Radi se o rucnoj kocnici za ursuza C355,a to je mislim isto kao i na mom C360.Isti se problem desio i njemu kao i meni.Ja ga nisam resio,ali posto mi rade nozne odlicno nisam se sada hteo zezati sa tim.Ali posto komsija nema nijednu kocnicu,a nemogu da ga ubedim da uradi nozne moramo uraditi makar rucne(da ne objasnjavam sto ga nemogu ubediti nije bitno,al nemogu).A problem je sledeci.Gurtna ili kako se vec zove onaj prsten sto steze dobos je predugacak.I pored toga sto sam ja trazio taj prsten za moj traktor on je duzi nego sto treba,a takodje nije pravilnog kruznog oblika vec dodje jajast.Pogresio sam sto nisam ovde odmah to tada pitao vec sam taj prsten-gurtnu skratio za sigurno 4-5cm i privario.I sada sta se desava?Kada zategnem ona 3 ili 4 srafa ispod onog gornjeg poklopca na gurtni onoliko koliko treba da bi kocila negde na recimo 4-5 zubu(znam da treba na trecem) ona i dalje koci i kada rucicu rucne spustim skroz do kraja.E to se sada desava kod njega.Samo nisam mu predlozio kracenje,ako sam ja zeznuo da nezezne i on,vec eto resih da prvo pitam ovde.Znam da ovde ima dobrih i ljudi i mjstora i vec ste mi pomagali nekoliko puta.Sta da radim?Jel ima tu neka caka ?Da li sam ispravno postupio sto sam kratio pa vario?
Izgleda da zbog jajastog tog oblika gurtne ona neprati dobro dobos vec ga stalno prejako dodiruje i koci .To se desilo meni,a evo i sad njemu.
Unapred hvala.
Zlatko
 
Zlatko, mislim da si previse skratio (gurtnu), pokusaj popustit vijak na kome se steluju gurtne, kljuc 19. Kad ti je rucna u donjem polozaju, popustaj dok se ne olabave gurtne oko dobosa, ne previse vec onako da ih mozes rukom pomijerati po dodbosu. Inace, jest problem sto u tome sto su postale elipsaste, da se to malo ustelovati na tim vijcima 19 kljuc.
Mozda jos neko ima drugacije iskustvo, pa se javi. pozdrav
 
Ja sam to pritezao,otpustao,stelovao...i sada je popustena leva skoro nacisto,i otkacena stanglica rucke rucne kocnice.Plaila se u petoj pun gas.
A cudio sam se sto je prethodni vlasnik cak izbacio celu rucku rucne.
Za stelovanje kljuc 19 ali lomljeni,tj u obliku slova L i kontra matica.
 
@Ursus Znam gde da popustim rucnu i popustena je ona sad skroz i skoro da nehvata uopste.Ali ja bih zeleo da moze da koci normalno.Medjutim cim stegnem malo tj.da moze da koci ona posle koci i kad je spustim skroz.Zato sto je elipsasta neda se ustelovati,stalno zakacinje i pomalo koci.Sto rece Šošara zagreva dobos.Ali meni je najgore sto mi traktor nepali na kljuc,pa kada zategnem rucnu normalno sa kljucem da moze da koci ona mi koci trakotor i nemogu da upalim na gurku.Nece da krene.Mislim da je najveci problem sto nije pravilno okrugla.Najgore je sto pri pritezanju onog srafa za stelovanje ona se jos vise krivi i ne naleze kako treba.Neznam,moracu da smislim nesto.Al najgore mi zbog komsije.Trebam mu pomoci,a neznam kako.
 
Kod mene na 360 rucna radi odlicno, nisam imao problema sa pregrijavanjem gurtni. Ja mislim da je glavni problem u deformisanju gurtni. Jednostavno ne nalijezu parvilno da dobos, i tu nema kocenja. Ili je pretegnuta, pa blokira tocak. Pokusaj zamijeniti gurtne, mislim da ces bez problema nastelovati rucnu.
 
I ja mislim da je deformisanost osnovni problem,ali je i duzina.Jednostavno je predugacka,nemoze se dovoljno stegnuti da bi prisla dobro,koliko treba.Mora se seci.Ja sam tako uradio na mojoj,ali ostaje problem te deformisanosti.
Ali pazi,cela gurtna,prsten sa uloskom je kupljeno novo.Sta sad ja da mu radim kad fabricki je krivo?
Da zamenim ulozak neznam,mozda pomogne,al jeb..m mu mater pa novo kupljeno.Trebam da skidam novi ulozak i da menjam drugi takodje nov.Al opet neznaci da ce da valja.Komsija ima taj stari sto je pukao.I razlika je ko nebo i zemlja.Ovaj stari originalni je skroz okrugao i kada se pritegne onde na kacenju on i dalje zadrzava kruzni oblik.A ovaj novi je i labav kriv,a kad ga pritegnes postane ko jaje.Neznam sta da mu radim.Moram smisliti nesto.
 
Nekvalitetni dijelovi, mala privreda..... Pokusaj taj stari prsten osposobiti i vrati ga ponovo. Taj novi mozes baciti, izgleda da nije nizasta. Ili pogledaj negdje da uzmes od zetora, taj prsten. Potrazi orginal, imaju kvalitetnije dijlove. Po meni to je neko najbolje resenje.
 
Da zaboravio sam da ponesem gurtnu za sobom akda sma kupovao naovu.I trazim koja je okrugla.Sad jbg.Al videcu kasnije.Kazacu komsiji to.
Hvala na savetu i tebi i ostalima.Stvarno ste picani.:osmeh:
 
Da li je neko uspeo da prepravi hidrauliku na C360 da moze da radi bez ukljucenog kardana (vratila )?
 
Bas mi je drugar sinoc pojasnjavao sad ako on ne zna onda i ja ne znam.Stavis stavis rucicu za brze-spore u neutralno tj na sredinu onda gornji menjac ubacis u koju hoces sem rikverca i hidraulika dize srazmerno brzini u kojoj si.
 
Za tu foru znam i ja. Ali sam mislio da nije eko nugradjivao zupcastu hidraulicnu pumpu na mestu kompresora, ili hid. pumpu na radilicu preko kaisa ili kardana.
 
ljudi dal su vam zakacene opruge koje vuku ka nazad obloge kad spustite rucnu,ja sam menjo na zetoru bezveze isto rade i stare i ove nove lepljene rucna zakiva ko na vazduh i pusta nikad se negreje.
 
Nazad
Vrh