Ursus

Za poanavaoce traktora ,a ovo je i prava tema ,da se prokomentarise kaki je ovo trktorcic po kvalitetu ,mane ,prednosti i tako to
http://www.coricagrar.rs/m418_ursus_110ks_traktori_poljoprivredna_mehanizacija_coric_agrar.html
na sajmu sto smo gledali cene zestoke kubota ne normalno stari model landinija 83 ks 2012 god 36000 tu je i armtrak ili kako se zove 38000 80 ks itd.Pa reko kakav je ovaj ili za ovu cenu dobijas ga bez tockova sta znam.
 
Sta tu ima od URSUS-a, izgleda samo nalepnica. Motor, menjac, prednji most, elektronika ... nista njihovo.
 
Hvala, možda se još neko javi.

Lp
Razlika je prvo u ojačanim klipovima(imaju čelično ojačanje koje je unutar samog odlivka klipa) zatim sedište ventila i ventili su pod uglom od 60 stepeni kod turbaša, dok su ovi drugi 45 stepeni i menja se par delova u boš pumpi(ovo lično mislim da nije neophodno ali katalog delova kaže da nije isto) kao i samo štelovanje pumpe. Ali ako nađeš traktor koji na tablici u kabini sa desne strane ispod volana ima oznaku 912 ili 914( umesto 902 i 904) to znači da je iz fabrike izašao sa motorom koji je predviđen za turbo...
 
Ursus 360....pravi fals vazduh u pumpi i gusi se.Ispustim vazduh i teraj dalje.
Nigde ne curi nafta,sve je suvo,svako crevo,filteri,nigde kapljice.
Filteri su promenjeni jesenas jer je isto zezao.Posle promene filtera pa sve do juce isao je normalno.
Sumnja mi pada na AC pumpu koja kada drukam gorivo se cuje kao da šišti,i onaj klipic izvlacim rukom kada drukam, ne iskace sam-da li treba da iskace sam ili ne?!?....jesenas sam odvrtao i vadio deo za drukanje i izgledao mi je na oko u redu.Moze li AC pumpa da pravi vakum ili da falsira?
 
Razlika je prvo u ojačanim klipovima(imaju čelično ojačanje koje je unutar samog odlivka klipa) zatim sedište ventila i ventili su pod uglom od 60 stepeni kod turbaša, dok su ovi drugi 45 stepeni i menja se par delova u boš pumpi(ovo lično mislim da nije neophodno ali katalog delova kaže da nije isto) kao i samo štelovanje pumpe. Ali ako nađeš traktor koji na tablici u kabini sa desne strane ispod volana ima oznaku 912 ili 914( umesto 902 i 904) to znači da je iz fabrike izašao sa motorom koji je predviđen za turbo...

Mityoo, puno ti hvala, to sam čekao. Dali klipnjače ostaju iste?
 
Ursus 360....pravi fals vazduh u pumpi i gusi se.Ispustim vazduh i teraj dalje.
Nigde ne curi nafta,sve je suvo,svako crevo,filteri,nigde kapljice.
Filteri su promenjeni jesenas jer je isto zezao.Posle promene filtera pa sve do juce isao je normalno.
Sumnja mi pada na AC pumpu koja kada drukam gorivo se cuje kao da šišti,i onaj klipic izvlacim rukom kada drukam, ne iskace sam-da li treba da iskace sam ili ne?!?....jesenas sam odvrtao i vadio deo za drukanje i izgledao mi je na oko u redu.Moze li AC pumpa da pravi vakum ili da falsira?
šošara mijenjaj AC pumpu i teraj dalje ::traktor::
 
Šošara,imao sam i ja taj problem na mom ursusu i često mi se punila čašica sa onim malim filterom.
Na kraju sam morao da očistim rezervoar.
 
I ja isto, meni se par puta gasio zbog toga do sad.. a i nikad nisam to radio, pricale su mi neke kolege da postoji neka mrezica unutar rezervoara koja treba da se ocisti....
 
Malo danasnje zanimacije.Ugradjen sat od IMT-a,pukla cevcica sonde na originalnom,i uz male prepravke izveden poduhvat.Kod strugara obradjen muf sto se zavrce u granu za vodu,sa 16mm stanjen na 14 i narezan navoj 1,5.napravio obujmicu u obliku 8,stegao za volan i idemo dalje.
30dgdxl.jpg

3524093.jpg

2w5w0lg.jpg
 
Jel imo neko problema na ursusu c350 sa volanom drmaju se tockovi levo desno tokom voznje ja sam rastavio volam i ima lufta u bocnim kucistima pa me interesuje gde se mogu nabaviti ta bocna kucista posto on ima soba dve strane spone ..matica nema lufta ima lufta samo u kucistima ali malo a tockovi se drmaju nemos voziti samo na leru ...trebalo bi zameniti bocnea kucista a neznam dal to ima da se kupi negde..Ako neko ima ili zna neka javi ..
 
Točkovi se ne drmaju zbog (bočnih kućišta) čaura već su vam spone loše i (ili) ima lufta u glavi volana. Inače rukavci se ne menjaju već samo čaure u njima.
 
Curi mi ulje na desnoj polugi od hidraulike,predpostavljam da tu negde ima semering kojeg treba promeniti,da li je jako komplikovano da se zameni,nek napiše neko ako je menjao.Radi se o C -355
 
Sto se tice prednjih tockova pogledaj na zvonu menjaca brezone sto drze kuciste volana da nisu odpustili,a sto se tice curenja poluge tu ide jedna gumica jednostavno odvijes onaj centralni sraf na rogovima ispod njega je velika podloska svuces polugu i malim srafcigerom izvuces gumicu ona se vremenom deformise i zato pusta,zamenis novom i to je to.
 
Nazad
Vrh