Ćurke i način njihovog držanja

Danas jedan curan kraci za glavu, pao s' nogu pre 2-3 dana, ostali poceli da ga kljucaju tako da sam resio da degustiramo meso ove godine, zaboravio sam da ga izmerim, ali nije bio ispod 10-tak kila.
 
Danas jednu curku zaklali. Pre par dana dostigla polnu zrelost, opustila krila i samo se namesta pod noge, stara 4,5 meseci. Po meni tu vise nema napredovanja i morala je pod sataru.

Bila teska uredjena 11,130 kg, a evo i dokaza da ne bi bilo daljeg napredovanja u tezini:

Ely (irska seterka) se obradovala "jajima".:osmeh:
 
I mi smo smakli jednu curku, kojoj su "popustile" noge. ove godine sam imao 12-kom. i do sad nisam imao stete nije bilo crkavanja, ostalo je jos 10, dvoma su otkazale noge jednom curanu pre dvadesetak dana i curku sad pre par dana, izgleda da je roba dobra ove godine u odnosu na proslu kada mi je od 22 kom. crklo 7 kom. Promenio sam proizvodjaca hrane i mesto na kom sam ih kupio i isplatilo se.
 
Danas zaklane dve curke: 10,55 kg 10,25 kg Ona prva prodata po 550,0 din za kg a pokusavamo (nudimo) i ovu drugu. Ako ne ode ide nama u zamrzivac.:osmeh:
 
Ona curka sto je ipak ostala nama je izuzetno masna. Sva sreca da je niko nije kupio. Suruga sve skidala salo i bacala. Ja sam kada smo vadili creva izvadio nesto sala i bacio ali danas kada je tranzirala..... cudo koliko je sala imala. Za ovih 16 god. koliko tovimo curke tako izrazito masnu nismo imali. Zvao ove sto su juce kupili curku i ljudi su sasvim zadovoljni.
 
Drugari jedno pitanje - hteo bih da dajem ovas curkama, zajedno sa kukuruzom i cu4, ali me buni da se tako izrazim - omot zrna ovsa, da li curke mogu bezbedno da jedu ovu vrstu zitarice neobradjenu?
 
Procitao sam te postove cim sam se registrovao, medjutim pise samo da zena daje ovas u najvecem delu ishrane od trenutka kada se polovi jasno pocinju razlikovati kod curaka.
Da li neko zna da li je bezbedno davati ovas sa tzv opnom, tj nepreradjen?
 
Potpuna smesa za curke I 28% prot. 1-30 dana starosti

kukuruz.....44,60%
soj. sac....40,00%
riblje brasno.....8,00%
stocni kvasac....3,00%
DKF......1%
stocna kreda....0,80%
metionin 30% dl.....0,50%
sirovo ulje....1,00%
stocna so....0,10%
premiks c/f sa lekom 1,00%.....1%
----------------------------------
100

Potpuna smesa za curke II 24% prot. od 30-60 dana starosti

kukuruz.....49,60%
soj. sac.....35,00%
lucerka....2,00%
DKF.......1,80%
stocna kreda.....1,00%
premiks c/f 1%....1,00%
stocna so......0,20%
sirovo ulje.....2,30%
metionin 30% dl.....0,10%
riblje brasno.....5,00%
stocni kvasac....2,00%
--------------------------
100

Potpuna smesa za curke III 20% prot. od 60-95 dana ukoliko se tove do 5 meseci ili do 110 dana ukoliko se tove do 6 meseci

kukuruz................52,10%
soj. sac............33,50%
lucerka..............1,70%
jecam...............5,00%
stocni kvasac...........2,00%
DKF...................2,30%
stocna kreda..........0,80%
stocna so................0,40%
premiks Pil. tov. bez leka......1,00%
metionin 30% dl................0,20%
sirovo ulje...................1,00%
------------------------------
100%

Finiser

kukuruz................52,50%
soj. sac................20,00%
jecam...............10,00%
psenica..............5,00%
sun. sac...........3,00%
lucerka...............3,00%
DKF.................1,80%
stoc. kreda........1,20%
premiks za pil. tov. bez leka...........1,00%
stocna so...............0,50%
sirovo ulje.................2,00%
-----------------------------
100%

Moj predlog je dodati i nesto zobi u finiser radi socnosti mesa.

Evo ovde imas sve, samo malo treba prelistati temu.
 
Ostala jos tri curana za klanje i sutra pocinje i njihov "pomor".:osmeh:

- - - - - - - - - -

Kao sto napisah sredjena sva tri:

Ovome poslednjem na slici u zeludcu nasli pleh, sigurno od nekoga okova pa dospeo u piljevinu i ovaj ga smazao. Interesantno je da nije pokazivao nikakve simptome da ga nesto muci a dimenzije pleha su oko 15x15mm:

i druga strana tog pleha:

Nasao sam u nekoj literaturi da ptice mogu da progutaju i iglu pa ce da je u zeludcu istupe. Ako malo bolje pogledate pleh, kao da je i njega sa strane nacela kiselina. Za ovu godinu 16-u po redu zavrsen tov curaka, a za dalje ce vidimo.
 
Pa svinja tezine 120 kg daje oko 32-33 kg mesa, a toliko uredjeni curan i curka imaju, ako ne i vise... i to kvalitetnijega mesa. Samo zavisi ko sta voli. Ove nisam merio ali ovi sa prve dve slike su oko 22 kg a treci je tezi i nije ispod 25 kg. ako se ne varam a mislim da posle 16 god. tova curaka umem da procenim.:osmeh::ppozdrav:
 
Mi smo ove godine prvi put uzeli tovne i sad idemo svake godine. Ovo sto si rekao za kg mesa sve je tacno i mnogo je lepse i kvalitetnije meso od curke. A realno oko tova curaka i svinje gde ima manje posla? Nama su prijatelji doneli susenu curetinu i zato smo odmah uzeli dva komada da ih spremimo za ovu zimu i eto bice mesa.:osmeh:
 
Da li neko mozda zna koliko otpadne tezine na perje, glavu, noge, creva kod curke. Primera radi, ako curka ima 15 kg koliko ima kad se zakolje i ocisti?
 
I ja sam poceo polako da koljem do sad je stradalo 3 curke tezine su bile od 12-13 kila i jedan curan koji je vagnuo 15 kg. od nedelje nastavljamo dalje.
 
Da li držite svetlo preko noći? Jel sami mešate hranu?

Svako to radi po sopstvenom nahodjenju. Ja licno ne gasim svetlo kod curaka nikada, pa koliko god pojedu. Onaj ko je u stisci sa hranom gasi svetlo i time kao ustedi na hrani ali tov se vremenski produzava do zeljene kilaze. O gotovim smesama i pravljenu hrane za curke smo puno pisali i treba samo malo prelistati temu.
 
Nazad
Vrh