Ćurke i način njihovog držanja

Cu-1 28% gebi vp cena 685 din.Tako da cena 640 din pada u vodu.Cena farm commerc Cu-1 28% 680din,Cu-2 24% 620 u maloprodaji.Sto se tice mirisa koncetrata farm commerc za zivinu, ubacuju oni puno aroma voca a najvise je zastupljena aroma narandze,ko je koristio koncetrat za koke nosilje zna sta pricam.

То ти причам. А ако је Фарм комерц сада тако скуп, тј. приближан са осталима, ја га не бих користио. У моје време је био џаб џабе, ако купујеш у Чантавиру. Можда су се побољшали, не знам, али ја не вучем лепе успомене на њих. Њихова једина предност је што у фабричкој продавници можеш да купиш све што ти падне на памет, од компоненти, премикса за све живо, до готових смеша и за диносаурусе, ако ти треба. Чујем да имају радњу са фабричким ценама и у Ковину, али нисам проверавао.
 
То ти причам. А ако је Фарм комерц сада тако скуп, тј. приближан са осталима, ја га не бих користио. У моје време је био џаб џабе, ако купујеш у Чантавиру. Можда су се побољшали, не знам, али ја не вучем лепе успомене на њих. Њихова једина предност је што у фабричкој продавници можеш да купиш све што ти падне на памет, од компоненти, премикса за све живо, до готових смеша и за диносаурусе, ако ти треба. Чујем да имају радњу са фабричким ценама и у Ковину, али нисам проверавао.
Sto se tice koncetrata za pilice farm commerc sta reci osim blagi uzas,stavljaju previse suncokretove sacme ja sam hranio, pile ne moze za mesec dana da dostigne ni pola kile,poceli od jednom da riknjavaju sad dal je zbog koncetrata ne znam ali kad sam promenio koncetrat malo su dosli bili sebi.Kad pogledas racunicu jeste najjeftiniji koncetrat ali kad stavis na papir koliko hrane se utrosi u tovu izadje ko svetog petra kajgana bukvalno.. :) Njihova hrana za svinje i prezivare je solidna sto se tice tog programa ali zato na hrani za zivinu fusere za medalju.
 
Tov pilica je intenzivni tov.Na pilicima se kvalitet herane primeti za nedelju dana,sto nije slucaj sa krupnijom stokom,koja ima duzi tov.Tako da pretpostavljam da je kvalitet podjednak za sve kategorije zivotinja.:osmeh:
 
Tov pilica je intenzivni tov.Na pilicima se kvalitet herane primeti za nedelju dana,sto nije slucaj sa krupnijom stokom,koja ima duzi tov.Tako da pretpostavljam da je kvalitet podjednak za sve kategorije zivotinja.:osmeh:
U pravu si da se na pilicima primeti najpre kvalitet hrane.Ja za sebe gajim svinje za zimine do duse mesam uzimam supere(prasad,svinje) farm commerc i zadovoljan sam znaci tovim ih za sebe na leru.:) Zadovoljan sam svinjama i kvalitetom mesa,ponavljam hranim ih sa superima naravno mesanje sa kukuruzom itd.Nemam nameru da ih hvalim,cak sta vise imam puno razloga da ih pljujem na sav glas ali nije za javno.. ;)
 
U Zajecaru je 67din/kg Patent dvojka za curke.
Za pilice sam isto Patent koristio i prezadovoljan sam rezultatima.
Cena za pilice je bila nesto preko 50 din.
 
240614-1918.jpg
Babine ćurke, krajem maja ih je uzela kao tronedeljne, evo ih sad.
 
^^^ Мирко, без љутње, али ако их упоредиш нпр. са "комшијиним", делују прилично ситно. Додуше, сликао си их баш у првом плану, па немам са чим да их упоредим. Кажи прво баби да су одавно правазишле ту подну хранилицу. Нека је склања одмах, нема шта ту да тражи. То није ни за пилиће од 3 недеље, а камоли за ћурке од 2 месеца. Надам се да их храни и из оне пластичне посуде, мада ни то није за пример. Овако вероватно доста просипају. Храну треба подићи, као и воду

Не схвати ово као критику, неко као добронамеран савет.

Ајд' :ppozdrav:
 
Nemam razloga za ljutnju, sve je OK.. Pa znaš kako, baba nikad do sad nije držala ćurke, pa nema ni neku osnovnu opremu, a i ne kupuje im ona hranu već njena ćerka, tako da je moguće da se i lošom hranom hrane, pa da su možda zato sitne, ne znam. U tu s rupicama im sipa vode, ali rekao sam joj da to izbaci, i da sipa samo u to koritance. A šta misliš, je l' bi bilo dobro da obesi tu plastičnu činiju? Komšija, svaka čast, ćurke za primer :bravo::ppozdrav:
 
Evo i mojih, 03.07 ce imati tri meseca. Ima ih 7 nisam jos pratio koliko curana a koliko curki. Posle slikanja sam okacio metalnu hranilicu, posto bi ovu nadalje pokidali.:osmeh: Jedu poslednju vrecu dvojke, i prelazimo na CU-III.

 
Cuo sam da curici kad se izlegu ne znaju da jedu i da treba da se ubaci neko pile da bi naucili. Da li je to tacno?
 
Cuo sam da curici kad se izlegu ne znaju da jedu i da treba da se ubaci neko pile da bi naucili. Da li je to tacno?

Curici ne vide dobro prvih dana pa je potrebno ubaciti sa njima neko pile da ih nauci gde je voda i hrana. Ima i drugih fazona kao sto je provlacenje sarene olovke kroz hranu ...... Zato uglavnom vecina kupuje 3-4 nedelje stare pa evo i ja posle 15 godina jednodnevnih kupio tronedeljne.
 
čika dule jasam od 4 jajeta izveo 3 ćurića jedno sam bacio ostalasu 2,prvo ćure je bilo 8 dana samo u kutiju i sve normalno dok se i ovi nisu izlegli bez pilići i neko cimanje,nemam neko iskustvo sa ćurke ali pratim tvoje pisanje i brzotrzovo,posle sam dao ćurana tako da više nisam izvodio.
 
Pa bilo je u kutiji gde nije bilo mnogo prostora i moralo je naci hranu i vodu. Ja kada sam uzimao jednodnevne (15 godina) sam uvek ubacivao 1-2 pileta sa njima da lakse pronadju hranu i vodu. Kazu ovi matoriji od mene:osmeh: da ih pilici nauce da jedu. Veruj mi da stvarno ne znam koliko je to tacno ali posto je ulog ipak veliki bolje je i stavljati po koje pile nego reskirati, ali sigurno je da mali curici ne vide dobro prvih par dana.
 
Cuo sam da curici kad se izlegu ne znaju da jedu i da treba da se ubaci neko pile da bi naucili. Da li je to tacno?

Pre neku godinu, a o tome sam pisao, odgajio sam veci broj curica i po 2.000 u turi.Nisam primetio da ne vide.Nisam im stavljao pilice da bi naucili da jedu.Ali za njih je jako bitan svetlosni program (verovatno iz tog razloga da slabije vide prvih dana).
TAko prve nedelje im je potrebno 15 wati po m2.Pored svetlosnog programa jako bitna je temperatura koja se krece prve nedelje od 35-38 stepeni.Kada se gaji veci broj prave se krugovi od lesonita i nema spavanja prvih nekoliko dana.Ima i fotrografija tih krugova.
 
Nazad
Vrh