Leopard i IMT plugovi

Evo malo dorade na plugu.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url[/IMG]
 
mi kod nas u svim zemljama vucemo takav 3 brazde leopard do 27 dubine sa 82 rusom. i to od cetvrte do 6 brzine zavisi, od najteze masne do peska.
 
Nerazumem cemu ta dubina,jel to oranje za vinograd.Komsija Milan i ja kad bi u nasem kraju orali na 35+cm na toj njivi 5 godina nebi bilo ni korovi a o prinosu je smesno pricati.
 
Kod mene kad uzores na 35 mozes odma vinograd da posadis.Zuta lepak ilovaca ispod 25cm-30cm.
 
Moze on da vuce 3x35 ali to nije to po meni... I ako nastavi ovakva jesen pitam se kako ce ici i sa 2x35 jel kisa pada svaki dan!!! Ima da bude veselo...

- - - - - - - - - -

E za tu dubinu će morati da skine jednu glavu. Bojim se da će se i tada Rus dobrano oznojiti.
:haha:

Moze da vuce on 4x30 na dubinu 15cm.. :osmeh:
 
Posmatrao sam kod nas sa cime rade belarusi 82 . Sa dve glave se igra i mozes ici sa njim brzo koliko mozes da se drzis u njemu da ne izletis kros vetrobran . Sa povecanjem brzine raste i otpor koji se uludo trosi . Najbolji odnos je oko 7 km/h . Bio sam u jednom koji je nosio moj 3*30 10km/h sa neuribanim daskama a nakon toga zakacio isti 3glavi plug na ursusa i radio sanjime na 20 25 cm . Tezina zemlje je ona koju brzinu rada dopusta, imamo i mi donje zemlje koja je "teska" no sto se radi u lakoj tako se radi i u teskoj eventualno brzina dole . U nekoj normalnoj zemlji na dubini od 25 82jka mora da nosi taj trobrazni plug na 90 posto svoje snage , zakon za masinu odrzavaj zagrej kvalitetno ulje i optimalno opterecenje/obrtaji pa i potrosnja ide kako treba kao i ucinak . Iskreno i ti si orao sa trobrascem 3*30 to ti je skoro to samo na velikoj rami . Samo ti kazem da gresis sa onim "cini mi se" , To je masina za velikom zapreminom i kao takva ponasa se kao mazga/zena sto ga vise opteretis bolje radi posao .:haha:
 
Posmatrao sam kod nas sa cime rade belarusi 82 . Sa dve glave se igra i mozes ici sa njim brzo koliko mozes da se drzis u njemu da ne izletis kros vetrobran . Sa povecanjem brzine raste i otpor koji se uludo trosi . Najbolji odnos je oko 7 km/h . Bio sam u jednom koji je nosio moj 3*30 10km/h sa neuribanim daskama a nakon toga zakacio isti 3glavi plug na ursusa i radio sanjime na 20 25 cm . Tezina zemlje je ona koju brzinu rada dopusta, imamo i mi donje zemlje koja je "teska" no sto se radi u lakoj tako se radi i u teskoj eventualno brzina dole . U nekoj normalnoj zemlji na dubini od 25 82jka mora da nosi taj trobrazni plug na 90 posto svoje snage , zakon za masinu odrzavaj zagrej kvalitetno ulje i optimalno opterecenje/obrtaji pa i potrosnja ide kako treba kao i ucinak . Iskreno i ti si orao sa trobrascem 3*30 to ti je skoro to samo na velikoj rami . Samo ti kazem da gresis sa onim "cini mi se" , To je masina za velikom zapreminom i kao takva ponasa se kao mazga/zena sto ga vise opteretis bolje radi posao .:haha:


Drustvo ja i planiram plug da kupim 3x30 ali sad trenutno nisam u situaciji... Moram da kupim Pneumatsku sejalicu... Imam ja plug 3x30 ali je nizak i kratak pa gusi i to nije posao...
Ovog Leoparda sam kupio povoljno od kolege.. A i bolje da vucem tog Leoparda sa 820 nego ko prosle godine da vucem Leminda...
Vukao sam OLT 3x30 ali to sam ja sklepao i nema on dovoljan razmak i visinu da nesto zaore... No sta je tuje videcu..

Ponavljam i ja IDEALAN plug za 820 je 3x30 ali nikako nije 3x35 i to smem da garantujem...
 
Nazad
Vrh