Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Nemoj dvaput kazati...
Kod lagera ima troškova na sve strane, procenti se samo gomilaju, a i cena varira kao i kod ovog iz čardaka. Ja sam moj sa lagera dao po 17.80, a imao sam u maju 19.00. Koliko ukupno procenata me je koštao lager nisam se ni usudio da računam...

Troskovi lezarine ili vlage uz dobar odabir hibrida su zanemarljivi i neznacajni od nekih 10% ili manje, prema onim troskovima kad se bere u klipu i tera se na susenje u ambar a kruni se tek u Junu ili Julu! Ali poenta cele price je ta sto kad se skida u zrnu iz cuga se zna gde si i na cemu si i koliko ti se odbije a to nekima strasno izgleda, ne znajuci da prilikom berbe i cuvanja u ambar nailazi na silne troskove i procentualno mnogo vise stete! Ko je radio obe varijante razumece o cemu pricam, ko nije a ne vodi racuna sta seje nece nikad shvatiti!
 
Tacno tako Peet,kad skidas u zrnu sve ide, i pabirci i malo kvaran.A kad beres naravno da odvajas pokvareno ,zeleno itd.Ja od kada skidam u zrnu uvek imam prinos oko 6t po kj (ne racunajuci 2012)a kad berem pa krunim iz ambara uvek me izadje oko 5 do 5,5 t po kj.A da ne pricam berba ide polako,pa skidanje ,pa radnici,pa krunjenje pa sto djavola.Samo me zao šapurina,ali vidim da su i tu poceli ljudi da prave nesto na kombajnima da se i sapurina pokupi.
 
Kod nas vecina su prodali berace, ja moj jednoredni Zmaj jos uvek nisam ali nisam ga ni koristio vec 6 ili 7 godina. Ne bi se nikad vratio na berbu. Pre svega ranije malo manje kj sam posejao a ipak u dobroj god. imao sam velik problem sa time gde da ga skladistim. Jurnjava za ambarima! Sto se tice sapurina ove god. prvi put nameravam da platim dnevnicu dvojici partizana pa nek skupljaju 3 pune Kikinde a to ce me kostati 5000 din. sto je jednako usluznog vrsenja jednog kj.
 
Da idu po njivi za kombajnom i skupljaju sapurine?:sta: To ce biti muka ziva, ali jedno od mogucih resenje sapurina.
 
Ne odmah za kombajnom, ako si tako mislio, nego kasnije! Kod mene dosta njih tako radi koji su presli na vrsidbu a trebaju im sapurine!
 
Da idu po njivi za kombajnom i skupljaju sapurine?:sta: To ce biti muka ziva, ali jedno od mogucih resenje sapurina.

Nisi valjda mislio bukvalno odmah iza kombajna.:osmeh: Ako je dobar kukuruz ide to, nista strasno, neki drugi poslovi su mnogo tezi!

- - - - - - - - - -

[h=2]PREGLED CENA ŽITARICA[/h]Bice veselo sa rodom 2014!


18.07.2014.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a).
produktna18.JPG
 
Kad smo kod novog roda,cena koja se pominje ce mnoge razocarati a pominje se 12 dinara...E sad vi vidite...nafta,djubrivo,seme,zastita,arenda,itd...koliko treba prosecno da rodi,barem 75-80 mc po k.j,odnosno 13-14 tona po hektaru da bi zaradili neki dinar i preziveli!A gde je rad?U firmi za svoj rad dobijas platu,posto si rad, trud i vreme ulozio u to,a ovde...rizik cele godine,radnog vremena nema,ulazes svoje resurse,odvajas od usta sto se kaze i na kraju pljas...Bice pucanja ako se obistinji ova cena,a verujem da hoce cim se prica i pominje!
 
Treba izdrazati sad 2-3 lose godine u nizu...Opet neko ce ovo lose stanje visestruko iskoristiti i uvecati kapital,otkupljivacima pogotovo na ruku ide losa,odnosno niska cena i lager,tu su sigurne pare!
 
@Dolovac- I to treba teška nevremena da budu i svuda da bi se cena oporavila. Taj scenario je skoro nemoguć. I na kraju krajeva (čak i da bude tako), j**em ti takvu rabotu, kad treba Bogu da se molim da bude štete da bismo imali dobru cenu.

Na prošlim stranicama su bile neke rasprave sa cenama, moj stav je ovakav- ko je prodao sav kukuruz treba da bude srećan što je prodao, jako teško da će se situacija popraviti i par članova ovde su bili u pravu, pronaćiće se sami. Dobra procena, svaka čast od mene! Ali nipošto ne treba NIKO da se raduje u fazonu "ja sam prodao, a vas ko j*be što niste" (iako se nadam i mislim da među nama proizvođačima nema takvih ljudi, samo nesporazum u dijalogu), jer se niko izvukao nije, tek dolazi jesen i ''jesenje radosti''. I ko zna šta će biti. Da će biti berićetno, verovatno hoće, ali ce biti i cena nula, i tek onda će se veliki broj nas hvatati za glavu i upitati se gde nam je bila pamet ili sveska, kad smo se prošle godine gađali sa cenama arende od 200e po jutru. Ova situacija odgovara jedino onima koji od nas otkupljuju u jesen a u proleće nam izlaze u susret sa odloženim plaćanjem. Ko je zadužen za robu, stvarno će ga dati za džabe, a kod mene zaista ima mnogo takvih slučajeva.
 
@peet i @bane pa

Nisam mislio bukvalno iza kombajna u prasini :osmeh:

Dali ste mi dobru ideju, kako resiti ogrev :osmeh:
 
Da li bi neko mogao da mi kaze koliko vas kao proizvodjaca kosta hektar kukuruza ? Znaci nafta,djubrivo,seme,zastita ... Na vasoj zemlji ,bez troskova rada. Ne bavim se ratarstvom , samo me interesuje. Hvala unapred
 
Nazad
Vrh