Koj traktor bi bio idealan za obradjivanje 40 hektara?

za 40 hektara svakako trebaju bar dva traktora,koliko se sećam član koji je otvorio temu već ima 539 znači treba mu traktor od 70-90 ks
 
A sta mislite o 2 komada 577? :D dobar 539 je malo jeftiniji od dobrog 577 a razlika ucinka u radu je velika.
Pa ja i planiram da radim sa dva traktora, vec imam 539 u odlicnom stanju, ubacen nov motor... Njega bih ostavio za lakse poslove... Bio sam danas na sajmu, Belarus 820 je 14 000 e, a moze ze uzeti na 3 godine, godinu dana grejs period, to nije toliko lose, izasao bi na jedno 17 000 e preko kredita. uz to plug 3x30 i spremac 330cm i stize na 20 000e...
 
Mi smo godinama 16 - 17 ha obradjivali sa jednim IMT 539.
Od oranja, tanjiranja, preko setve, sve do berbe.
Iako imamo i brdovitih terena sve je odradjivao u roku.
Ove god smo uzeli i IMT 560 stari tip, jbg naleteo povoljno. U solidnom stanju.
O njemu sam dosta cuo da ga ljudi kude, ali kod mene se pokazao kao solidan.
Liniska pumpa, ne trosi mnogo.
Kod mene je ovog proleca samo vukao tanjiracu.
Ferdza drljao, sejao, prskao.
Ovaj je potanjirao 14 ha, tj, (3 x 14 ha) 40 - tak ha.
I prezadovoljan sam.
Hocu da kazem i sa manje love moze se naci neka masinica da obav
i solidno posao.
20 000 E je velika suma,
 
Ja bih išao na IMT539 (polovan, nov nikako) ilii Tafe 42 + Belarus 82.1 (ako se još prave) ili 820. Jedan veliki traktor jednostavno ne može uraditi sve poslove kako treba - velika potrošnja, tabanje zemlje, mala okretnost, dok takodje jedan mali traktor ne može uraditi sve kako treba ni kada treba. Na tu površinu isključivo 2 traktora ili eventualno 1 ali sa još jednim kompletom uskih točkova, a tu već imaš problem nešto veće potrošnje u lakim poslovima. Ja na 5ha moram da radim sa 2 traktora, ne zbog površine, već zbog specifičnog terena. Dakle, moj prijedlog bi bio IMT539 zbog prejeftinog održavanja, pouzdanosti, male potrošnje za sve lake poslove i neki od 70-80KS (IMT577, neki Belarus), svega toga imaš polovnog i u dobrom stanju za mali novac. 2 traktora traže doduše dvije registracije, ali je tako ipak mnogo lakše nego sa samo jednim malim ili samo jednim velikim.
 
Imas gore nastavak poruke.

Za vece parcele sam vukao prikolicu sa semenom, pa se vracao po sejac.
Gde je moze odvucem autom i prikolicom.
Manje parcele sipam seme u kos kuci.
Posto imam IMT sejalicu od 21 red. Staje dosta semena.
 
Imas gore nastavak poruke.

Za vece parcele sam vukao prikolicu sa semenom, pa se vracao po sejac.
Gde je moze odvucem autom i prikolicom.
Manje parcele sipam seme u kos kuci.
Posto imam IMT sejalicu od 21 red. Staje dosta semena.
Tek sam sada video nastavak poruke, tako nesto i ja radim sa bacanjem djubriva, odnesem prikolicom, pa se vratim po rasturac.... a za 820 i kredit sam samo naveo primer, ne bih se usudio tako nesto, ipak sam ja pocetnik u ovom poslu na vece povrsine... Ja planiram nesto do maksimum 5500-6000e da uzimam za pocetak, a za kasnije cemo videti....
 
Ne treba zuriti.
Traktori se kupuju u kasnu jesen i preko zime, kada se poslovi u njivama zavrse. Govorim za polovne.
Sada se ne kupuju, jer je cena jaca.
Mada nikada se nezna, treba biti strpljiv. Moze nesto da naleti povoljno.
 
Ne treba zuriti.
Traktori se kupuju u kasnu jesen i preko zime, kada se poslovi u njivama zavrse. Govorim za polovne.
Sada se ne kupuju, jer je cena jaca.
Mada nikada se nezna, treba biti strpljiv. Moze nesto da naleti povoljno.

Kod mene u kraju ima dosta sela koja su puna gasterbajtera, a oni su hvala bogu pokazivali svoje finansijske mogucnosti i kupovali velike traktore, a danas su parkirani sa manje od 500 sati rada, posto nista nisu obradjivali... ima jedan 558 sa 300 sati, ali se gazda razmislja oko prodaje, te hoce, te nece...
 
Planiram za dogodine, nadam se ako naletim na nesto, povoljno 577 ili nekog torpeda 75 da pazarim.
Kao treci traktor. Ne begam da, ga generalno sredim, ako je cena povoljna. Samo da nije dosta razdrndan,
a za motor cemo lako. Kada uradim bar znam da imam pravu masinu.
Ova dva su mi u odlicnom stanju. Tako da mogu lako povecavati
povrsine, a olaksavati rad masinama.
Samo da bude ::novac:: i zdravlja sve cemo lako.
 
@Bubu
Varijanta sa dva 577 je dobra i predlagao sam ,,tati" ali on kaze da 533 nije na prodaju dok je on ziv.
Znaci u mom slucaju dolazi u obzir samo treci traktor.Drugi 577 bi bio je upotrebljiviji tokom skoro cele godine a 533 je dobar samo za setvu i spartanje.
Imamo prskalicu rau 600 l ali tocim samo 400l zato sto 600l fedzu propinje,prikolica 7t mu je prevelika...
 
Tako sam i ja imao 577 obicnog i 533 koji nije dovoljan za moje potrebe pa sam kupio 577 DV pa su se uloge malo zamenule. Sad Claas radi vecinu poslova.
 
Pa ja i planiram da radim sa dva traktora, vec imam 539 u odlicnom stanju, ubacen nov motor... Njega bih ostavio za lakse poslove... Bio sam danas na sajmu, Belarus 820 je 14 000 e, a moze ze uzeti na 3 godine, godinu dana grejs period, to nije toliko lose, izasao bi na jedno 17 000 e preko kredita. uz to plug 3x30 i spremac 330cm i stize na 20 000e...

Jesi ti dobro napisao.....?
Jel ovo neka zezancija ili sta...? :D
 
Tako je. Ti sa 577 vuces 3x30. Na kojoj dubini radis i kako se on ponas, nije mu to mnogo?
na mojoj zemlji mu je taman orem oko 28 cm jesenje sad na težoj ne znam kako bi se ponašao ali 2x14 mora vući svuda...
na 40 hektara ja ne bih ni pomišljao bez 2 traktora ,sad su polovni traktori jeftini ako ima ko da vozi...od viška glava ne boli
 
MTZ 820 je 14992e sa popustom i bez PDV-a, MTZ 82.1 iznosi 14398 e sa sajamskim popustom od 1000 e i bez Pdv-a, a MTZ 892 iznosi 18212 e sa popustom od 1000 e i bez PDV-a. Imam ceo cenovnik za Belarusa i Mahindru iz Agropanonke, pa ako nekog zanima neki konkretan model neka slobodno pita...
Montoya: pa ni ja necu to raditi bez dva traktora, sa jednim to ne bi bas funkcionisalo, a tvoj 577 mi se mnogo svidja, kada bih nasao takvog u dobrom stanju... Jel moze on da se uzme za 7000e?
 
Imas gore nastavak poruke.

Za vece parcele sam vukao prikolicu sa semenom, pa se vracao po sejac.
Gde je moze odvucem autom i prikolicom.
Manje parcele sipam seme u kos kuci.
Posto imam IMT sejalicu od 21 red. Staje dosta semena.

Tolko je teško napraviti poteznicu na sejalicu i snjom vučeš i prikolicu i ne treba ti niko ni još jedan traktor da trošiš gorivo.
 
na mojoj zemlji mu je taman orem oko 28 cm jesenje sad na težoj ne znam kako bi se ponašao ali 2x14 mora vući svuda...
na 40 hektara ja ne bih ni pomišljao bez 2 traktora ,sad su polovni traktori jeftini ako ima ko da vozi...od viška glava ne boli
naravno....ja znam starije strucnjake koji i nemaju neznam koliko zemlje ali zato imaju nekoliko traktora za pojedine operacije u ratartsvu....jedan za plug,jedan za drljacu jedan za setvu.....mrzi coveka da raskacinje masine....IMA SE ....MOZE SE....neznam samo kad ce se vratiti ulozene pare u sve to ? ? ? gde je tu produktivnost ? ? ? rentabilnost ? ? ? aaaa da to za nas paore nije bitno
 
Polovan 539 i polovan 558 (kao što neko spomenu očuvan primjerak sa 500h) ii 577DV (ako je zemlja teža) ili neki Belarus polovan (npr. 82.1, toga su puni oglasi) a održavanje jeftino. Mislim da po srbijanskim cijenama možeš nabaviti oba tskvs traktora ua nekih 10.000E (s tim da ih ti malo središ, tj. da budu u malo slabijem stanju).
 
Nazad
Vrh