lubenice i dinje

Kod mene je velik nagib pa isto nisam stavljo ta crijeva ..kap po kap...al odvojim sat vremena i od vreze do vreze navodnjavam...turim slauf pod najlon par minuta da natopi
 
[QUOTE = Zeljkoo; 1273759] Jel pokusao neko sa orosavanje bostana? jel to moći izvesti? Nisam postavio crijeva za kap po kap a sada mi je bostan tek zavezao, imam lubenice od 1kgdo 3kg ali kise nema na vidiku a sada sam nemocan da bilo sta uradim, razmisljao sam da pokusam jedan dio pa da vidim sta ce biti, nemogu da se spasim od grinja i pauka navalio samo tako.Do sada prskano 5-6 puta, Antrakol, Promesa, Ridomil, Actara, usisavanjem, Folio gold, Pinto, Eco booster, Cabrio Top dva puta, Armada. evo veceras idem ponovo Nisuron i Armada i to mu je od mene pa neka sagori.U pitanju je hibrid Varda i malo Vasko. [/ QUOTE] Drugar, ja imam crijeva KPK i opet zalivam orosavanje ... samo zalivaj dok ne bude kasno, kad god je potrebno ... a najbolje ti je da iskidas foliju i onda zalijes ... iskidas, bacis KAN i zalivaj ..sto se tice pauka najbolje ti je kombinacija Armada i Galmin ulje ..zalijevanje orosavanjem imaces manje problema s paukom
 
Poslednja izmena:
Dokazano je da je kisa ili orosavanje ili zalivanje topovima najbolje deluje na lubenice. Pokriva celokupno zemljište i gde je bačeno đubre.Kpk je ograničen što se tiče zalivanje.. E sad što prskanje stvara neke bolesti a neke štetočine odbija ...U Negotinskoj Krajini i dan danas rade topovi i kpk.udruzenim snagama.
 
[QUOTE = Zeljkoo; 1273759] Jel pokusao neko sa orosavanje bostana? jel to moći izvesti? Nisam postavio crijeva za kap po kap a sada mi je bostan tek zavezao, imam lubenice od 1kgdo 3kg ali kise nema na vidiku a sada sam nemocan da bilo sta uradim, razmisljao sam da pokusam jedan dio pa da vidim sta ce biti, nemogu da se spasim od grinja i pauka navalio samo tako.Do sada prskano 5-6 puta, Antrakol, Promesa, Ridomil, Actara, usisavanjem, Folio gold, Pinto, Eco booster, Cabrio Top dva puta, Armada. evo veceras idem ponovo Nisuron i Armada i to mu je od mene pa neka sagori.U pitanju je hibrid Varda i malo Vasko. [/ QUOTE] Drugar, ja imam crijeva KPK i opet zalivam orosavanje ... samo zalivaj dok ne bude kasno, kad god je potrebno ... a najbolje ti je da iskidas foliju i onda zalijes ... iskidas, bacis KAN i zalivaj ..sto se tice pauka najbolje ti je kombinacija Armada i Galmin ulje ..zalijevanje orosavanjem imaces manje problema s paukom
Kad kazem iskidaj foliju,ne mislim da je komplet skines,vec da rukom,gdje god mozes,rasparas ,da voda dopre do biljke...Varda je veoma bujna sorta lubenice ,ima manu da puca prilikom utovara na najmanji udarac

- - - - - - - - - -

Glavni problem zalivanja KPK kod lubenice je sto bude ,recimo ,kisno vrijeme ispocetka ,pa zasusi....zile izadju van folije i onda ostanu bez vlage...tipican primjer je ova godina

- - - - - - - - - -

Na pijaci u Banjaluci , lubenica 10 centi na veliko, tendencija ka daljem padu.....Danas zavrsio sa prodajom ,poceo 30 juna...Toliko mi je trebalo da rijesim 1 ha...prosjecna cijena 15 centi...sad dolazi kalem

- - - - - - - - - -

Ozbiljno razmisljam da izbacim crijeva KPK ,sunce ti **greška,ne moze se vise stici ,pustaj kroz njih ,zalivaj odozgo...ropstvo je ova poljoprivreda i na kraju sve 10 centi,sto god da proizvedes
 
Danas sam bio u Sr.Mitrovici i u prodavnici kod zeleznicke stanice kupio lubenice po 7 din za kg.
 
Ja sam se bas iznenadio ovom cenom, posle sam cuo da su placali od 3-5 dinara. Kao sad bi trebalo malo da skoci otkupna cena..
 
Imam 7-8 tona top guna za prodaju. Da li ima neko zainteresovan. Lokacija Čenej, 15km od Novog Sada. Cena dogovor.
 
Ovogodišnji rekord. 21 kilogram. Vala dosta je i bila napolju. Rasadjena 10. aprila.
Danas završena berba.
SBam75S.jpg
 
Poslednja izmena:
sadio bi bostan pod tunele pa nemam neko iskustvo dali je bolje praviti tunele od agrila ili strec folije:ideja::ideja::ideja:
 
Mister Bin @ Ja bi pravio kda bi imao mustru te masine.Jel su to stapovi bagrenca,ili stapovi od plastike ?
 
Nazad
Vrh