Izdavanje državne zemlje u zakup

Sta mislite jel vredi dati 370e po Ha za zemlju u tabli 40kj,6 klasa zemlje ravno i laka zemlja za obradu.Na zalost bez subvencija.
To mu dodje 200e po jutru a to dodje oko 1700kg novog kukuruza po ceni od 13din sto se spekulise ako bude veca cena bolje po tebe al ovo ti orijentaciono pa ti vidi.
 
:cool:...to nije u redu....za pravna lica i da podržim...ali bilo kakvo ograničenje za porodična gazdinstva nikako...prvo stočarima koliko treba, pa što preostane ratarima...:cool:
Ne mogu seslozti sa tobom. To je diskrimininacija i grubo krsi ustav. Zasto bi bilo ko bio favorizovan, to se radi u diktaturama.
Sta ce biti kad EU nametne eko takse i penale na stocarsku proizvodnju. Nama se sad cela stocarska proizvodnja zasniva na drzavnoj zemlji. Kakava je to stocarska proizvodnja onda.
 
Kakvim bre crnim stocarima kukaju kako im treba zemlja,a onda ili daju u podzakup ili gaje semenski kukuruz pa ko je onda tu lud i bezobrazan.Kada im udjes u stale krave im crkavaju od gladi jer nemaju cime da ih hrane u papirima im stoji kako imaju 100+grla,a u stalama jedva 50-60 neuhranjenih krava i onda da bi nadoknadili manjak sa mlekom kupuju mleko u prahu pa ga mesaju sa ono malo jada sto namuzu.Pa ako se vec ozbiljno bave stocarstvom i imaju "farme" sto onda ne kupuju zemlju sa 20 krava sto daju mleko i telad koja su im fraj ladno mogu kada tu telad utove da godisnje kupe po 2-3ha,ali ovako je lakse uzeti drzavnu zemlju i bole ih patka!
 
Tomo ovo je vrlo uvredljiv post,,crnim stocarima,,a po tvojoj racunici da sa 20 krava mozes kupiti 3 hektara .lose sa izracuno,da ti sad nebi pisao o gubitcima u stocarstvu siroka je tema,al sto negde ima muvacine prijavite niko vam nebrani.. da dodam u mojoj opstini nijedan stocar nije dobio pravo preceg zakupa.nesto je verovatno kombinat dobio ali su oni prosli mesec prodali sve krave,verovatno su ih rasprodali sto je velika zarada na kravama ,pa neznaju sta ce sa parama.
 
Auuuu Tomo sta ti napisa..... Verovatno si mislio na nekog pojedinca,a pricas u mnozini.... U Srbiji jos ima postenih stocara koji ne mogu da dodju do par hektara te "drzavne" zemlje jer postenog stocara niko ne hebe ni 5% :ppozdrav:
 
Toma jeste do nekle u pravu, ali zaista ima ljudi koji posteno rade dobijenu zemlju. Kod nas u opstini 90 % njih koji su dobili zemlju su izdali u podzakup i to je javna tajna. Ako se mislilo pomoci stocarima to je trebalo uradi na savim drugi nacin. Ovako je ispalo da se stocarska proizvodnja nei nemoze zaisliti bez drzavne zemlje, a trenutno imamo naslabije stocarstvo u proteklih nekoliko decenija. Da li bi neko onda bio ljubazan da mi objasni zasto smo najbolje stocarstvo imali kad drzavna zemlja nije ni bila u ponudi. Nesto tu ne stima oko te teorija "svu zemlju stocarima".
Puno je primera zloupotrebe drzavnog zemljista i to svi znaju, ali CUTE.
 
Нека они забране увоз млека,и млека у праху,шта ће у Србији на рафовима хрватско,словенско или македонско млеко кад за наше дају неку цркавицу..Када буде адекватна цена млека и буде могло да се живи од 20 крава као човек онда неће бити ни потребе за државном земљом толико.сада без 50 крава нема неке среће а треба то и нахранити....једноставно је,пре си са 10 крава живео и остајало ти а сад не можеш ни да животариш а гурају те да повећаваш.
 
Kakvim bre crnim stocarima kukaju kako im treba zemlja,a onda ili daju u podzakup ili gaje semenski kukuruz pa ko je onda tu lud i bezobrazan.Kada im udjes u stale krave im crkavaju od gladi jer nemaju cime da ih hrane u papirima im stoji kako imaju 100+grla,a u stalama jedva 50-60 neuhranjenih krava i onda da bi nadoknadili manjak sa mlekom kupuju mleko u prahu pa ga mesaju sa ono malo jada sto namuzu.Pa ako se vec ozbiljno bave stocarstvom i imaju "farme" sto onda ne kupuju zemlju sa 20 krava sto daju mleko i telad koja su im fraj ladno mogu kada tu telad utove da godisnje kupe po 2-3ha,ali ovako je lakse uzeti drzavnu zemlju i bole ih patka!
Tebe neko od stocara jako naljutio kada se ovako nalupa.Ukoliko znas neke primere koje si gore naveo,izdvoji ih i pljuni po njima i njihovom postenje,a ne trpaj u isti kos svakog ko cuva po neku kravu.A po tebi vidim da je ova grana poljoprivrede izuzetno profitabilna,dok stocarstvo zamire?!
Nama samo neko treba da baci kosku,poput kerovima,i da pocne medjusobni pokolj,dok je problem agrara iskonske prirode i trazi korenite promene sa novim pristupima problemima i savremenim vizijama razvoja.Najlakse je da ratar optuzi stocara,da stocar uzvrati istom,da se pcelar pozali na vocara,a vocar na povrtara...A u stvari,svi smo u nekoj simbiozi (ili bi to trebali da budemo) i zavisimo jedni od drugih,pa trebamo traziti zajednicki izlaz iz ove govnjive situacije u kojoj smo decenijama.
Dok god jedni na druge gledamo sa podozrenjem nema nam spasa,ali to je vec izgleda srpsko prokletstvo...
 
E ovde se moram sloziti s tobom.
Dakle nije resenju u guranju stocara u sve vece kredite, zavadu sa ratarima i ostalim glupostima nego u promeni politike prema stocarima. Ako treba da zive samo oni stocari koji imaju 100 krava onda ce nam brzo biti kraj jer ce bukvalno zaziveti ona narodna "Da komsiji crkne krava".
 
Tomo razumem ja tebe ,meni je samo zasmetalo ,,crni stocari,, mogao si napisati pojedini stocari,sad sam stigao sa muze veruj pakao,al sto kazu necemo se zavadjati zbog pojedini,,manipulatora,,takvi je bilo i bice,nemoj samo zaboraviti da je bilo manipulisanja i u ratarstvu,kad je drzava davala na kupljeni 10 hektara 3,pa je otac sinu prodavo i obratno...Tolko od mene pozdravljam te i sve najbolje.
 
Bavili bi se daleko vise ljudi stocarstvom. MEDJUTIM kako opstati kad je litar mleka kod nas 28din a litar nafte na NIS pumpi 155din. Molim da mi neko objasni koji je racun.

Mnogo ljudi u selu se bavilo tovom bikova, svinja, proizvodnjom mleka. Od stocara je opstalo jedva nekoliko kuca. Po ovim trzisnim uslovima, ja bih se odlucio na drzanje krava, kad bi mleko bilo 50din na veliko. Posto to nece biti, ja ne vidim sebe tu. Sto ce reci da nije problem u drzavnoj zemlji. Ako neko hoce da pomogne stocarstvo jedino resenje su subvencije na mleko u vecem iznosu nego sto su sada.
 
Hm tesko mogu da uspore. Potpisivanjem SSP smo otvorili granice za trzisnu utakmicu. Problem je sto nije trzisna zbog velikih subvencija EU prema njihovim poljoprivrednicima.
 
I nije trzisna zbog lopovske privatizacije preradnih kapaciteta ,i nije trzisna zbog kartelskog ponasanja uvoznika i proizvodjaca komponenti za st. hranu i nije trzisna zbog lopovluka i upropascavanja farmaceutske industrije (samim tim gubitak kvaliteta vet. lekova i dizanje cene u nebesa) itd. itd......
 
I evo ga kod nas 100% tacno vucic trazi da se u opstini backa topola tacnije dva lokaliteta a tu su polj.prduzeca Zobnatica i Krivaja (posto poseduju zalivne sisteme i navodnjavanje iz akumulacionih jezera) znaci obezbedjivanje 3000 ha za arape raskid ugovora sa zakupcima sto sa moje tacke gledista znaci da dosad nisam uspeo uzet drz.zemlju tek sad necu moci,a to sto ce uzimati od kobajagi poljoprivrednika i ovih sto su uzimali za sebe i za druge opste mi zao nije a tu je i viskovic samo sad na koju televizuju da ide kukati a ovih postenih sto sami rade sto su uzeli e njih ima ko prstiju na ruci prosecnog radnika na pilani
 
I evo ga kod nas 100% tacno vucic trazi da se u opstini backa topola tacnije dva lokaliteta a tu su polj.prduzeca Zobnatica i Krivaja (posto poseduju zalivne sisteme i navodnjavanje iz akumulacionih jezera) znaci obezbedjivanje 3000 ha za arape raskid ugovora sa zakupcima sto sa moje tacke gledista znaci da dosad nisam uspeo uzet drz.zemlju tek sad necu moci,a to sto ce uzimati od kobajagi poljoprivrednika i ovih sto su uzimali za sebe i za druge opste mi zao nije a tu je i viskovic samo sad na koju televizuju da ide kukati a ovih postenih sto sami rade sto su uzeli e njih ima ko prstiju na ruci prosecnog radnika na pilani
Pored nasih tajkuna,mozda ova al dahra i nije losa?
 
Iz tvoje opštine moraju da raspišu javno nadmetanje, objave ga na njihovom sajtu, okače na oglasnoj tabli u opštini, i u nekim lokalnim novinama. Tu ti stoje svi uslovi kako i šta treba, tj. kako je ta tvoja opština organizovala licitaciju i pod kojim uslovima, a to se razlikuje od opštine do opštine. Najbolje idi na njihov sajt, a najsigurnije lično u opštinu da se raspitaš.
 
Nazad
Vrh