Tanjirače

A leskovacka ima drvene? Ja mislio da su leskovacke sive boje.
Trebam uraditi zamenu, dati moju BNT 20, uzeti tu plavu 24 diska. Zao mi je dati BNT za takvu tanjiracu, ali sta cu kada mi treba 24 diska.
 
U biti se i po boji razlikuju ali MNOGI ovdje OLT tanjurace farbaju u sivo tako da se tog nisam ni sjetio...

Da, leskovacke tanjurace imaju drvene lezajeve. BNT je strasna tanjuraca. Sto na nju ne uzmes dulje osovine 4 tuljka i 4 tanjura i bog da te vidi, ako je ostatak tanjurace uredan.
 
jedno pitanje dal je bolje uzeti ferocoop tanjuraču sa fi 560 i razmak diskova na 22-23 cm ili isto to ali razmak da bude 20 cm (ako prave) kada ulazi tanjurača u oranje, da usitni zemlju? hoće li zemlja gušiti ili neće?
 
U biti se i po boji razlikuju ali MNOGI ovdje OLT tanjurace farbaju u sivo tako da se tog nisam ni sjetio...

Da, leskovacke tanjurace imaju drvene lezajeve. BNT je strasna tanjuraca. Sto na nju ne uzmes dulje osovine 4 tuljka i 4 tanjura i bog da te vidi, ako je ostatak tanjurace uredan.

Vidis, o tome nisam razmisljao.
Ima li neko predstavu koliko kostaju 4 osovine i 4 tuljka?

- - - - - - - - - -

Po ovim cenama, treba mi oko 150e.

http://www.mgmplamencompany.com/pro...za-poljoprivredne-masine/delovi-za-tanjirace/
 
Poslednja izmena:
Ako ces raditi oranja, onda je bolji manji razmak. Ako ces raditi tanjiranje za psenicu, onda dublje ulazi sa vecim razmakom.
 
Sa razmakom od 23 od oranja ćeš opet praviti oranje a to ti nije rešenje.Trebalo bi da može da se uzme sa razmakom od 20 cm između tanjira.
 
paker valjci made in Mityoo

3581aw0.jpg


344sj6b.jpg


fynaxc.jpg
 
Tanjiras pa ces da sejes? Neces orati? Pitam jer imam isti slucaj sa jednom njivom koju sam uzeo u zakup...
 
Imam i ja sličnu varijantu, stoje džombe od jesenas. Ja posle ove kiše samo sa setvospremačem ako treba i 3 puta i sejanje...
 
Nikada to nisam radio. Uvek sam uzorao na vreme, a sada se bojim grudava ako budem orao kao i isusivanja... Ima trave kao u prici i brloga, sta ce to ispasti nemam pojma, reca pa je samo 0.7ha.
 
Nazad
Vrh