Radovi u malinjaku

@necailaza
Tebi najveci problem predstavlja kiselost zemljista. Za popravak Ph ti je potrebno oko 2t Kreca na hektar. Humus ti je na donjoj granici, pa bi stajnjak bio vrlo pozeljan.
A sto se tice ostalih elemenata potrazi neko djubrivo slicnog omjera koje su ti prepurucili odnosno 1:2:3 N:p:K. I nemoj da budes bukvalista sto se brojki tice ne mora da bude bas 7:14:21, moze i tipa 6:12:24 ili 8:14:26.... vazno je da omjer elemenata bude priblizno zadovoljen. I za prihranu obavezno KAN...
 
Danas sam krenuo sa vezivanjem, uzeo sam one plasticne vezice 5 kese za probu, poveza dva polja, gledam nije to to labavo mi, ne drzi ko sto sam mislio, izbaca ih sve pa konac u ruke sto je sigurno sigurno.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Na koje tacno plasticne vezice mislis? Ja planiram narednih dana da vezujem sa plasticnim vezicama za donju zicu, a gore kanap. Ja sto sam gledao kod ljudi gde je sa vezicama vezivano bas mi se i vise svidja nego kanap, a cujem i da brze ide.
 
Na one crvene kupio sam preko kp, jeste da ide mbogo brze ali, se vezica lako seta levo desno po zici, i ne steze dovoljno stablo, problem je sto su vezice plasticne a nisu gumenjaste.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Morate obavezno i sa kanapom vezati na jednoj zici, da ne bi setalo

Послато са Lenovo A6000 уз помоћ Тапатока
 
Znaci zica ti nije tanka pa da zbog toga seta. Ja sto sam gledao povezane sa tim vezicama stvarno lepo izgledaju i lepo su rasporedjene. Znaci nisu se pomerale same od sebe, a celu zimu su bile povezane. Na gornju zicu su povezane kanapom. Jedino nisam pokusao rukom da ih pomeram da vidim koliko je to cvrsto. Verovatno cu i ja stari dobri kanap.
 
Kakve veze ima sto ce da se pomeri, bitno da je drzi za zicu, da ne ispadne, a levo desno malo, pa boze moj, nista strasno

Samsung A5
 
http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-42576295-1.htm
Ako cu nekom pomoci, ja sam pre neki dan koristio plave vezice u kupini.Zica je 3 mm,treba malo veci pritisak dok zica udje u kopcu, ali odlicno drzi i nema pomeranja.Ne zelim nikog da reklamiram, sliku sam stavio jer ne umem da opisem vezice, ako se ovo protivi pravilima neka admini obrisu post.Inace, ove vezice su predvidjene za zicu od 2,5 do 3,2 mm, tako mi je bar rekao prodavac.
 
Ne znam da li je neko probao, ja par godina vezujem malinu , kupinu i nalo grozdja pored kuce ovom zicom
http://frame.goglasi.com/frame?eid=115949323&q= Plastificirana zica za vezivanje
Dakle mali kotur gde ima noz da preseces, obmotam i predem i to je to...U jesen poskidam, u prolece koristim opet stare znhaci moze se vise puta koristiti...E sad ja imam malu povrsinu ne znam koliko je to sporo ili bruo u odnosu na kanap....
 
E bas ovakve crvene kao sa ovog zadnjeg linka sam ja gledao i meni deluje da odlicno drze, a cuo sam i da brzo ide vezivanje. Zanimljiva je i ova plastificirana zica, a nije ni skupa. Kad smo vec kod vezivanja imam jedno pitanje. Uglavnom vidim da ljudi postavljaju dve zice i vezu za njih. Medjutim, vidim na par mesta tri zice, a cini mi se da za prvu ne vezuju. Sad mene zanima koja je svrha te prve zice koja je bas blizu zemlje?
 
Kod mene.


33fa4da1cecbb55980155385eaf67486.jpg




f403b25a34465c71092279e8e679e8d8.jpg





d72127d1bc6e56cf303ac2c3ddabb14d.jpg
 
Nazad
Vrh