Radovi u malinjaku

Konsultacije

Pozdrav KOLEGE. Male KONSULTACIJE :osmeh:. Preporuka hladnjače :

-FIZIOMAKS 3Kg/50m
-SULFAMO 4Kg/50m
-EUROFERTIL 34 4Kg/50M
-EUROFERTIL 51 5Kg/50m

16c0ryb.jpg
[/IMG]
 
Pa nije. Imam maline par godina. Ovaj program je zbog velikog nedostatka P i K. Hladnjača nema idealnu kombinaciju NPK u jednom pa je ova kombinacija. 34-5:19:10. 51-4:10:20.
 
Stajnjak? Koji? Ja kao laik znam da ima više vrsta... I nemaju svi isto humusa i ostalih elemenata, pa kako onda mogu da preporuce išta od ovoga... Sad vi meni recite koliko je ovo ozbiljna služba?
Inače, savremena intenzivna poljoprivreda više ne poznaje stajnjak... I kod nas će se izbaciti kad nas EU natera...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Hteli ili ne, dobro zgoreli stajnjak je sve teze naci, tako da mu peletirani dodje kao solidna alternativa

Samsung A5
 
Koristim i stajnjak i peletirano djubrivo.Stajnjak u kombinaciuji sa mineralnim djubrivima je nezamenjiv.Za peletirane jos nisam utvrdio.Zabrinut sam da nam EU nezabrani da koristimo stajnjak.Kako neko napisa.Nadam se da nece skoro.Znam da je jedno od uslova za ulazak u uniju da se resimo stajnjaka na nacina kako to propisuje EU?Inace cena stajnja po prikolici je skocila sa 2.000 na 4.000 RSD.Nekad je punili sa kanatama a danas jedva preko stranica prikolice.
 
Svako po kravu da kupi, em mlekce, sirac, djubrivo kolko ti dusa iste i milina, kod mene u selu ima dosta krava, ja kad imam vremena dovlacim djuvrivo prikolicu po prikolicu i taman mu prodje vreme da pregori, sad kad vadim sadnice skoro pored svake koje sam izvuko je bila i glista u korenu.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Kakvo crno zabranjivanje stajnjaka u EU, stajnjak nigdje nije zabranjen nego nasuprot podrzan za koristenje... Jedino je bilo problema oko sirovog stajnjaka pomijesanog sa osokom koji nije dobar za povrtlarsku proizvodnju, ali se zna gdje moze kao takav da se upotrebljava.
 
Pozdrav svima.....evo i mene posle duzeg vremena.....nadam se da ovde na forumu jos ima "zivih" od pre nekoliko godina....Zoran Sef,Pole,Cunami,Meeker......
 
Pozdrav.Juce sam vezao wilamet ,isprskao i bacio yara mila complex.Hteo bih sada da okopam dok je zemlja meka ali primetio sam da je dosta izbilo iz zemlje malih lastara oko 1 do 2 cm.E sad to je problem oko okopavanja da li te male lastare mogu da okopam lil da ih pustim da rastu jer je problem prilikom kopanja pošto su mali.
 
Mlade zakidas do maja meseca, ja posle vezivanja a tek sam na polovini, idem frezom i zaoravam da izdignem red sto vise, onda djubrim pa opet freziram.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Ja pocinjem sa vezivanjem mog vilameta pa sad imam jednu nedoumicu posto prvi put to radim. Dok smo radili oko malina neke smo polomili glavno stablo, ali imaju recimo par dobrih grana. Mene sad zanima kod tih gde je polomljeno stablo jel moze da se iskoristi jedna grana da se veze, a ostale da se skrate? Ako shvatate sta hocu da kazem?
 
Imam dosta starog lisca koje je kasno otpalo ipod njih u zoni korenovog vrata ima dosta nekih zelenih muva, da li su opasne i da li da ih tretiram nekim insekticidom.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav drugari. Imam jednu parcelicu oko 30ak ari, mislio sam da je posadim malinu. Da li to da radim sad (ove nedelje) ili je bolje da ih ostavim.za jesen?
 
ako mozes da pripremis zemlju po propisima za sadnju.... sadi odma!!! godima dana je velik period.... iako svi tvrde da je jesenja sadnja bolja, al budi sperman za manji prinos prve godine berbe... al u svakom slucaju ces biti na dobitku, nego da propustis citavu godinu.... ;)
 
Nazad
Vrh