Setvospremači

Kolege da li neko moze da mi kaze kolika je debljina daske kod "standardnih" domacih setvospremaca i da li bi tu trebalo staviti neki malo zilaviji celik ili ne?
 
Trebalo je da je oko 8mm,mora obavezno zilaviji.Ajd i i ovo da dodam sad sam naso cene ,oko 10 hiljada je po metru.
 
Auu ovi su ludi,pa ja kod mene stavio L profil 100x100 za tepsiju ribe,jaka ne krivi se,kad zatvaram oranje gura po kubik zemlje.
 
Citam danas spcifikacije za,(, ferokop).spremac ,kad na kraju pise doslovno(prosecan vek setvospremaca je 7 godina),sta su time hteli da kazu neznam.Pa imt posle 30 godina ne pokaziva nikakakve znake sem izbledele farbe.
 
Možda su čitali ovde da ih neki koriste umesto razrivača kada ih spucaju 25-30 cm u zemlju pa se ljudi plaše za svoj materijal da mu se ne dese razne deformacije.
 
Po nekom zakonu je rok upotrebe 7 godina i fabrika je dužna da za to vreme obezbedi rezervne delove. Ne znači da će tako kratko trajati.
 
Pa sto nisu tako napisali.Ovako napisano prosecan vek setvospremaca je 7 g,stvarno deluje glupo.
 
ja sam danas pronasao setvospremac Maribor sto je proizvodio. Od 2,2m i jedan red valjaka iza i za 230eur. fali jedna S opruga i mislim da su ove sve originalne .kako su se pokazali ako je ko imao jer ima 18 S opruga.Mada cu morati skinuti jos bar 2 i onu puklu da bih mogao vuci sa 30ks
 
ja sam danas pronasao setvospremac Maribor sto je proizvodio. Od 2,2m i jedan red valjaka iza i za 230eur. fali jedna S opruga i mislim da su ove sve originalne .kako su se pokazali ako je ko imao jer ima 18 S opruga.Mada cu morati skinuti jos bar 2 i onu puklu da bih mogao vuci sa 30ks

uzimaj to odmah,to je dzabe pare bolji je od ovih mala privreda sigurno
 
Nazad
Vrh