Kada niste u traktoru, vozite

Kako ti to mislis da izvadim plovak na pumpi i da vadim. Jedino pancir da stavim da me neubiju od batina. Znam koliko ima u rezervaru u otprilike 1-1,5L kad je u rezervi .Uvek kad sipam bude bar 3-5L sto ostane jer nemogu u zeru potrefiti koliko ce potrositi i kolika je guzva
 
1,6 turbo dizel interkuler 80 ks. Ako oni meni ukradu 30L onda ga jedino andjeli usput dopuune jer izvucem oko 95L pumpom i ostane jos 2-3L. a imam i 35km povratnih do kuce
 
Napr. na Fiat Uno II, 1.0 benzin, po katalogu stane 40 lit, + 2 lit su creva... ni bizu 10 lit, i to obicno bidne tako i na drugim autima.

Druga prica su ta starija vozila,a nije ni na svim autima ista konstrukcija rezervara,narocito gornjeg dela koji vodi ka samom vrhu rezervara,negde ide cev od cepa rezervara do samog rezervara precnika 45-50mm a negde je rezervar koji je plasticni iz komada i ima jako siroko ulivno grlo pa to menja stvar iz osnova,ac pumpasi nemaju tu pipu o kojoj smo vec pisali...itd
 
1,6 turbo dizel interkuler 80 ks. Ako oni meni ukradu 30L onda ga jedino andjeli usput dopuune jer izvucem oko 95L pumpom i ostane jos 2-3L. a imam i 35km povratnih do kuce

OK,mislio sam da je benzinac pa da odvrnes gore plovak i izvuces do zadnje kapi i odes na pumpu prazan pa ces da vidis koliki ti je rezervar,nemoze da bude za 30 litara vazdusnih cepova pa da stiskanjem pipe toliko jos dodas,videces al ajd nebitno,bitno je da se radi.....

- - - - - - - - - -

Ovo grlo na pasatu bi manjem autu bio rezervoar koliko je siroko i visoko

Neznaju to mnogi pa im zato nejasno....
 
Druga prica su ta starija vozila,a nije ni na svim autima ista konstrukcija rezervara,narocito gornjeg dela koji vodi ka samom vrhu rezervara,negde ide cev od cepa rezervara do samog rezervara precnika 45-50mm a negde je rezervar koji je plasticni iz komada i ima jako siroko ulivno grlo pa to menja stvar iz osnova,ac pumpasi nemaju tu pipu o kojoj smo vec pisali...itd

Da, ali uglavnom je ispod 10 l. Dacia logan MCV ima rezervoar od 50 l, i stane jos + 3-4 l, vise ne itd., da ne nabrajam. 10 l je ipak moze biti samo neki maximum maximuma - po meni. Ako nije budzen rezervuar. :osmeh:
 
Ono gore sam mislio na jbrtkin post da pise 70l a stane 100. Zbog toga sam uzeo ovo sokocalo jer se nema od cega sastaviti kraj sa krajem , finansijski mislim. Nije tu zarada velika ali vajda je i 3000 din po turi
 
Da, ali uglavnom je ispod 10 l. Dacia logan MCV ima rezervoar od 50 l, i stane jos + 3-4 l, vise ne itd., da ne nabrajam. 10 l je ipak moze biti samo neki maximum maximuma - po meni. Ako nije budzen rezervuar. :osmeh:

Opet kazem svaki auto je prica za sebe,audi i folcika imaju dosta siroko ulivno grlo......

- - - - - - - - - -

http://www.njuskalo.hr/ostali-autodijelovi/passat-b3-rezervoar-oglas-14261802
 
Nazad
Vrh