Kada niste u traktoru, vozite

Ma i ja sam sipao dve kante ali nemogu sam da sipam i drzim levak pa onda ajd ovako... :osmeh: Rezervoar 70l i vecito na rezervi.. Sad kad sam isao po sejalicu je bio jadan skoro pun,ta nafta je valjda poskidala svu onu paucinu sa tavana rezervoara pitams e kako se nije filter zacepio.. :haha:

Kad sam procitao ovo setim se jedne dogodovstine,dodjem na benzinsku pumpu a ispred mene ganci sa starim BMW,izadje pumpas i pita gancija za koliko ce dinara da sipa,kaze ganci 200.-,na to ce pumpas"nemoj tako mnogo da nepresauga"........:haha:

- - - - - - - - - -

Pise i kod mene 70L ali mkad stisnes onaj pipak sa strane i sipas polako stane i 100L kad je prazan skroz

na stiskanje pipka nemoze sigurno 30 litara da naguras,kod mene na b4 je isto 70lit a kad se stisne pipak nagazi se jos oko 8-10 litara,verovatno ti je rezervar 90 litarski
 
Po katalogu je 70L ali otprilike normalno stane oko 80 i mozda jos koju litru. Skoro 20L jos stane kad ga teram do kraja posle. Nisam ni ja verovao da je tako ni gde to toliko ode
 
Po katalogu je 70L ali otprilike normalno stane oko 80 i mozda jos koju litru. Skoro 20L jos stane kad ga teram do kraja posle. Nisam ni ja verovao da je tako ni gde to toliko ode

Pusti katalog,ti pasati imaju dve vrste rezervara,sa 70 i 90,tvoj je verovatno 90 cim uspes da ga nacedis na 100 sa stiskanjem pipka
 
Neznam tacno jer samo znam da limuzina se vodi pod 60l a karavan ko moj 70L u podacima. kad normalno sipam pun je oko 80-85L L i posle jedino na pipak stane oko 15-20L. bar je tako dosad tankiran jedno 20 puta pun. E sad koliko je stvarno zapreminski neznam i moguce da je 90 samo sto mi vazduh dok izlazi i pena zaustave tocenje pre pa na pipak vise stane
 
Moj jedan poznanik ima b4, rekao da stane - ne secam se tacno - 100 ili 110 litara u rezervoar, a na satu je ispisano do 70. :sta:
 
Neznam tacno jer samo znam da limuzina se vodi pod 60l a karavan ko moj 70L u podacima. kad normalno sipam pun je oko 80-85L L i posle jedino na pipak stane oko 15-20L. bar je tako dosad tankiran jedno 20 puta pun. E sad koliko je stvarno zapreminski neznam i moguce da je 90 samo sto mi vazduh dok izlazi i pena zaustave tocenje pre pa na pipak vise stane
Švercuješ ložu iz RS :osmeh:
 
To sam i ja cuo od jednog pumpadzije da moze do 110-115L da stane u B4 karavana. Drugar ga ima pa cemo bas proveriti kad bude tankirao. Ja sam sa punim presao 400km i nepomera se skala sa iznad 70L. Sta cu kad trosi 5-5,5L na 100km

- - - - - - - - - -

Nesvercujem ,kulturno prenosim samo:haha:
 
Ja mislim da je za neku vrstu oduske povratne iz rezervoara ili kad zapeni nafta da neiscuri van nego u taj dodatni dzuboks. Nekima hoce da curi kad sipaju na pipak pa se nemoze dok kod mene pun trpi.samo sto tu ide jos dodatnih stvari da bi bilo bolje isplativo. 170l u turi
 
Ima vise funkcija,prva....za neozenjene koji nikad nisu pipnuli bradavicu cisto malo da si docaraju taj osecaj......:osmeh:
ima ulogu da ozraci gornji deo rezervara u koji gorivo nije moglo da stane zbog vazdusnog cepa,aktivira se tako sto kad se zavrce cep posle sipanja cep ga stisne i gorivo koje je bilo do vrha se spusti kako bi najvislji deo rezervara ostao prazana jer se u njemu nalaze creva koja vode do motora i sluze za ozracavanje rezervara u voznji i za benzinske pare koje se javljaju u toplijem periodu kroz ta creva motor ih vakumira i uvlaci u usisnu granu kako bi bilo sve maksimalno iskoristeno,zato je bitno da izmedju gornje zone rezervara i samog ulivnog grla(cepa gde se sipa) koji je u visljoj poziciji naspram rezervara nema benzina
 
Ima vise funkcija,prva....za neozenjene koji nikad nisu pipnuli bradavicu cisto malo da si docaraju taj osecaj......:osmeh:
ima ulogu da ozraci gornji deo rezervara u koji gorivo nije moglo da stane zbog vazdusnog cepa,aktivira se tako sto kad se zavrce cep posle sipanja cep ga stisne i gorivo koje je bilo do vrha se spusti kako bi najvislji deo rezervara ostao prazana jer se u njemu nalaze creva koja vode do motora i sluze za ozracavanje rezervara u voznji i za benzinske pare koje se javljaju u toplijem periodu kroz ta creva motor ih vakumira i uvlaci u usisnu granu kako bi bilo sve maksimalno iskoristeno,zato je bitno da izmedju gornje zone rezervara i samog ulivnog grla(cepa gde se sipa) koji je u visljoj poziciji naspram rezervara nema benzina
Misliš odzrači :sta:
 
Nazad
Vrh