Balirka

Ja stvarno nisam vide ovece budalavstine od tih njihovih obicaja... Vuku motor konjima koji pokrece presu.. Boze sacuvaj... A rolo bale verovatno utovarivac montiraju na konja...
 
Pa ja to kazem ako vec drze do nekih principa stace im motori uopste??? Nije valjda da motor moze a gume nemogu da se koriste...
 
Kremator Imam takvu masinicu. Stara je 100+ godina. U vreme kada se pojavila to je bio bum u poljoprivredi. Mnogo veci dnevni ucinak u odnosu na rucno znjevenje srpom. Posle ove masine samo je trebalo povezati snopove i prebaciti ih do kamare. U planu je njena restauracija, kada se nadje vremena za to.
 
Danas sam isao gledati balirku iz oglasa

http://www.olx.ba/artikal/14405694/balirka/

Nako na prvi pogled ne izgleda lose, nije glancana za prodaje

Zanima me na sta trebam obratiti posebnu pozornost, koje su joj najosetljivije tacke?

Za koji dan bi isao da je probam u radu.


Covek sve lepo objasnio, ako znas engleski u toliko bolje. Ako ne opet ces gotovo sve razumeti.




- - - - - - - - - -

I jedan snimak za prese serije 3XX.


 
Pokusao sam da skinem noz za odsecanje mase, ali nema sanse, ni da mrdne. Prskao sam WD-om, udarao cekicem. Da li da probam da grejem sa spoljne strane gde su imbusi? Claas Markant 50 je presa.
 
zareži flexom sa tankom pločom sa jedne strane i pokreni ga sjekačem ako je imbus kao i kod mene jedino tako sam uspjeo ga pokrenit
 
Kod mene je 4 godine i ja ga nisam skidao. Uzeo sam je u Krusevcu, cevek ih je dovozio iz francuske. po 8 komada u kamionu. E sad sta su oni radili to nemam pojma, ali verujem da su oni godisnje pravili bala koliko ja za 4 godine.
 
Nazad
Vrh