Balirka

Ja isto na NH skidam nozeve bez vađenja klipa,nema potrebe za tim malo se namucim al puno brze zavrsim nego da vadim klip.
 
A čime odvrnete šarafe na nožu? Na Gallignaniju izgleda treba neki poseban ključ ili uzeti špic i čekić pa probati
 
Da li je potrebno izvlaciti klip da bi se skinuli nozevi za odsecanje mase radi ostrenja, ili se oni mogu demontirati bez izvlacenja klipa? Presa je Claas Markant 50.
Ne. Na ovim stranama nozeva koje se ''cesu'' imas rupe za inbus kljuc, tu pridrzis, a sa kontra strane obicna matica kljuc 19mm. I to je sve, nozevi se samo odvoje.
Kada budes vratio nozeve, i stezao matice, dooobro pazi na ruke, da se ne posijeces.
 
Nisam detaljno gledao, samo sam bacio pogled. valjda cu uspeti da ih skinem. Ostrenje iskljucivo na strugu, ili sam i to lose cuo?

E sad oko montaze, kako podesiti zazor izmedju nozeva, ili se to ne steluje?

Cini mi se da cu morati da trazim nekog majstora...
 
Nozevi se ostre najcesce na horizontalnoj brusilici. Na strugu nema nikakve logike, jer je njegova namena obrada cilindricnih elemenata.


SurfaceGrinder-Proth-insetMagChuck.jpg
 
Na to sam i mislio, samo nisam znao tacno kako se zove. Hvala u svakom slucaju. Nozevi su mi dosta istroseni, oseca i traktor svaki udarac klipa.
 
Cemu li je ovo sluzilo... Jos samo to fali da trosi naftu i taj motor na presi i traktor koji je vuce...
 
JA ne podnosim te amise pa to ti je... Toliko se protive tehnologiji pa sto onda koriste i te prese i motore.. A traktore nikako...

- - - - - - - - - -

Muce te konje bezveze... Ako su im vec konji svemocni zasto koriste balirku...
 
Nazad
Vrh