Balirka

Ma sa vozanjem do njive itd izadje oko 8 racunao sam ,ne moze kod nas skuplje jer jako puno balirki ima u selu pa ako nabijes cenu nemas musterija.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas neki su racunali 100 presa a u selu 2500 ljudi. Karadjordjevo je bilo poznato po detelini i najvise se detelina gajila. Sad nema vise radne snage, malo deteline posejano a balirki ostalo puno . Velika konkurencija

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
To je kao i ovde kod mene ,svako ko ima preko 1.5ha lucerke ima i presu i cena baliranja ne mrda od 20 din vec nekoliko godina.
 
Meni dovoljno inace ne bih radio ,smo kazem da konkurencija dosta znaci jer u selima gde je manje presa ide lucerka i slama 25 a kukuruzovina 30 pa kad me neko pozove skoknem i tamo.
 
Ovde ide od 20 do 30 dinara po bali kako kod koga.Ja radim po 20 ali su u pitanju mušterije kojima radim dosta drugih stvari pored baliranja pa imaju predispozicije kod mene.Išao sam u treće selo i razbijao se od posla,naplata na uvratinama a imaju dosta presa samo što im je cena previsoka ali sam odustao da ne nađem u otkosu nešto što ne treba.
 
Rodjaku stavili prije 2 godine na stabljiku kukuruza komad cijevi 6/4 cola sa sve T racvom, kad je uletjela u Dajca napravila dar_mar od doba.
 
Kod nas je slama 30 detelina 40 a kukuruzovina 50-60..ja licno kukuruzovinu ne radim ni za koje novce,slama nije problem a detelinu radim po 50..sve neke baste i bastice to se i ne isplati raditi..neki se i bune da sam skup a kad vide da moju balu mozes rasiriti pred deset goveda onda vide da su ustvari prosli jeftinije..tri bale od ovih sto rade po 25 i 30 stane u moju jednu,pa ti vidi bato..mada sve je to slabo,nema vise usluga konekad..
 
Nesto ti ne stima racunica. 3650 bala je oko 750 eura, a gorivo i kanap nisu nigde uracunati!
Stima kolega... 3650 bala kod mene izadje 935 eura.. Cijena jedne bale je 0.25e.. Za 3650 bala treba 8 citavih klupcati spage, i dva po pola.. Jedno klupce kosta 10e, 8 klupcat 80e, i dva po pola izadje 10e, ukupno 90.. I da napravis 3650 bala treba 70l nafte.. 70lx 0.80e izadje 56e.. Kt par 800e+ spaga 90e + gorivo 56e =946e.. Promasio sam za 11 eura u racunici...
 
Drugari, imam presu Fiat 4240 i povremeno se javi jedan problem. Igle uđu u pogrešnom trenutku, aktivira se kočnica i pukne sigurnosni šraf kod zamajca. Dešava se retko ali se dešava. Veže veliki broj bala bez greške, pa tek nekad pukne. Da li zna neko gde tražiti problem? Kad zamenim šraf, okrenem je malo ručno i posle sve opet radi kako treba.
 
Drugari, imam presu Fiat 4240 i povremeno se javi jedan problem. Igle uđu u pogrešnom trenutku, aktivira se kočnica i pukne sigurnosni šraf kod zamajca. Dešava se retko ali se dešava. Veže veliki broj bala bez greške, pa tek nekad pukne. Da li zna neko gde tražiti problem? Kad zamenim šraf, okrenem je malo ručno i posle sve opet radi kako treba.
Skakavica vezača sklizne.ne užljebi se dobro
 
Stima kolega... 3650 bala kod mene izadje 935 eura.. Cijena jedne bale je 0.25e.. Za 3650 bala treba 8 citavih klupcati spage, i dva po pola.. Jedno klupce kosta 10e, 8 klupcat 80e, i dva po pola izadje 10e, ukupno 90.. I da napravis 3650 bala treba 70l nafte.. 70lx 0.80e izadje 56e.. Kt par 800e+ spaga 90e + gorivo 56e =946e.. Promasio sam za 11 eura u racunici...

Kakava je to špaga od 10 € ? 5 Kg ti 500 ili. Kod mene je trenutno 52 km tewe tip 500 pakiranje 2x5 Kg, ona mi izađe nekako najpovoljnija.
 
Nazad
Vrh