Balirka

Ja sam juce odradio 7.3ha, 20 parcela.. Poceo sam u pola 11, i zavrsio tacno 5 do 8h sijeno. I otisao jos dvije parcele slame da zavrsim od pola 9 do 9:10...
 
Nije ih problem uradit ali svesti duga priča , tu je i grabljenje meni točno fali još jedan traktor.
 
Ja sam samo jednom uspio za dan 2200 bala slame da sredim i to je bilo u jednoj parceli.

Zna li neko u cemu moze biti problem sad mi se cesto desava da igla donese spagu na petljac ali kad se vrati u pocetni polozaj igla je prazna ni u petlljacu nema spage nego ostane u kanalu sa pocjepanim krajem?Klasov sistem vezanja je u pitanju.
Jedan problem tek sto sam rijesio a evo drugi sa vec rodio!
 
Ja imama 5 traktora, pa se stigne. A i dosta ljudi grabljaju sami sebi... Ma kakva jedan parcela, ja juce odradio 20 parcela, prosjek parcele 3.65 dunuma... U komadu jedne parcele bi se moglo dosta odraditi, sigurno 3500 kocki, mozda i 4000, ali da se momacki radi.. Gromil, takav problem se men idesio na prosloj presi sto sam imao Ama. Bilo je do vile, vila je bila previse odmaketa od drzaca spaga. Dovedes vilu u gornji polozaj, i onda je podesavas dole na ona dva srafa sto je drze..
 
Ako ti gubi kanap sa vezaca mogu da je problem u ona dva diska sto drze kanap. Hoce vremenom da se napravi brazda pa kanapp isklizna. Skini obrusi na ravno i ne bi trebalo da se desava
 
Prilicno rano pocnete balirat, ja pretezno sakupljam do podne pa onda baliranje dok ne zavrsim.Nekad i do 21h. To je sve u 5-6 parcela odem i u susjedno selo pa dosta izgubim u hodanju. Izbaliram oko 1500 bala meni dovoljno, mada bi mi dobro doso jos jedan da sakuplja sijeno, al je tesko nac nekog da uradi kako treba.Juce otiso balirat covjek sebi pripremio sijeno, na mjestoma redovi siri od 2m sve razbacano tako da tu nema posla.
 
Ne omlati se nešto preterano.Praktikujem grabljenje uveče čim počne da se opušta i mekša.Ako je pokupim u ranim jutarnjim časovima onda unutar otkosa ostaje mokra bez obzira što na otkosima stoji dan-dva pre baliranja ne može da se osuši i to nije posao pogotovo ako poraniš ujutro za rose da je baliraš.Tu pucaju vile,vezuje se kompozicija bala kao kod prijatelja Milana i Žike kontejneri. :haha:
 
Ja ne krecem nikad da baliram prije 12. Otac skupkja ispre mene sa 539 i ide lagano samo sto mi nikad ne stigne skupit kolko mogu napresat pa u medjuvrmeneu odem negdje gdje je vec napravio neko drugi pa se vratim. Uspijem oko 2000 uradit za dan s tim da zavrsim u 19h. jedna godien sam uspio 3000 ali bilo 6ha u komadu ostalo salijeto. NAjbinije je odradit servise na presi i pripremit prije sezone jer kad stane u pola dana onda je svaka minuta dragocjena
 
Sve su to starudije od presa i nikada ne znaš šta se može desiti.Nema prese kojoj se nešto nije desilo u proteklih nekoliko dana.Meni je opalio diferencijal na W 61.Drugaru na W 63 lom vezača i još svašta nešto.2 dana smo popravljali njegovu a moju smo rešili za dan.
 
Sve su to starudije od presa i nikada ne znaš šta se može desiti.Nema prese kojoj se nešto nije desilo u proteklih nekoliko dana.Meni je opalio diferencijal na W 61.Drugaru na W 63 lom vezača i još svašta nešto.2 dana smo popravljali njegovu a moju smo rešili za dan.
Konusno tanjirasti? Nije mi jasno kako mu polomilo.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
I bolje da ti nije jasno.Iz razloga što ne lomi sigurnosne šrafove na zamajcu trpe diferencijali i epilog je lom kt para.
 
Ja se razmisljam da razbusim na 8mm rupu i da stavim sraf 5.6. Bolje da kida srafove nego diff. Koliko je ceh bio za diferencijal?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh