Leska - opšta tema

Koliko sam shvatio da je to djubrivo OK i da može za Lešnik. Kod nas u Priboju je 900 dinara 25kg. Trntor mogu li ovo uzeti Da ili Ne.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
Kao što reče cila laza ima 27 posto N. Ostali sastav ima na sajtu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Odličan je taj mađar :)
Nije kasno u maju za kan, imas od maja jos najmanje 3 mjeseca vegetacije, оd toga jun i jul je bas intezivna vegetacija....
 
Kolege (ako to uopšte smem da kažem) jer sam totalni početnik imam čime da se pohvalim. 2.1.2018 smo posadimo prvih 104 sadnica naše leske (gifoni,lange,romana i nekoliko komada motarela). Stavili smo i mrežice mada mislim da će ove zime biti totalno nepotrebne. Kada naučim da postavim slike rado ću nakačiti neku.
 
Kada ubaciti Kan jer neko kaže u maju i junu ali ipak je to kasno.

"Ne znam zašto ....... ali će,možda, nekome trebati.

jedinica / ha (N-P-K)
[TABLE="class: grid, width: 500, align: center"]
[TR]
[TD="align: center"]varijanta[/TD]
[TD="align: center"]Kraj marta[/TD]
[TD="align: center"]Kraj maja[/TD]
[TD="align: center"]jesen[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]A[/TD]
[TD="align: center"]80-40-80[/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]B[/TD]
[TD="align: center"]40-40-80[/TD]
[TD="align: center"]40-0-0[/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]C[/TD]
[TD="align: center"]30-40-80[/TD]
[TD="align: center"]30-0-0[/TD]
[TD="align: center"]20-0-0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]D[/TD]
[TD="align: center"]40-40-80[/TD]
[TD="align: center"]40-0-0[/TD]
[TD="align: center"]20-0-0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]E[/TD]
[TD="align: center"]40-40-80[/TD]
[TD="align: center"]40-0-40[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

FRAKCIJSKO ĐUBRENJE ZA DOBAR I POUZDAN ROD
Tonda Gentile D.L.
 
Poslednja izmena:
Ja svoj prihranjujem oko nove godine 200g po biljci 8:24:24, u proljece i ljeto april maj jun idem sa kan-om isto po 200g, na mladom zasadu isto samo po 100g, zasad daje dobre rezultate i necu to mjenjati samo povecavati kolicinu sa godinama

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 
Ja svoj prihranjujem oko nove godine 200g po biljci 8:24:24, u proljece i ljeto april maj jun idem sa kan-om isto po 200g, na mladom zasadu isto samo po 100g, zasad daje dobre rezultate i necu to mjenjati samo povecavati kolicinu sa godinama

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
Smiki dao sam Jaru 9:12:25 u jesen.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
"Ne znam zašto ....... ali će,možda, nekome trebati.

jedinica / ha (N-P-K)
[TABLE="class: grid, width: 500, align: center"]
[TR]
[TD="align: center"]varijanta[/TD]
[TD="align: center"]Kraj marta[/TD]
[TD="align: center"]Kraj maja[/TD]
[TD="align: center"]jesen[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]A[/TD]
[TD="align: center"]80-40-80[/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]B[/TD]
[TD="align: center"]40-40-80[/TD]
[TD="align: center"]40-0-0[/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]C[/TD]
[TD="align: center"]30-40-80[/TD]
[TD="align: center"]30-0-0[/TD]
[TD="align: center"]20-0-0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]D[/TD]
[TD="align: center"]40-40-80[/TD]
[TD="align: center"]40-0-0[/TD]
[TD="align: center"]20-0-0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]E[/TD]
[TD="align: center"]40-40-80[/TD]
[TD="align: center"]40-0-40[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

FRAKCIJSKO ĐUBRENJE ZA DOBAR I POUZDAN ROD
Tonda Gentile D.L.
Mozes malo ovo pojasniti

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 
Posle uspesne obuke u cetvrtak,u petak orezao ceo red :)),j... sam im kevu...doslo mi suzu da pustim ali se nadam da sam uradio pravu stvar...sad cim se ukaze koji lep dan ponovo stupam u akciju!!Pozdrav.

- - - - - - - - - -

Jos ovo-do koliko stepeni nije preporucljivo rezati?
 
Poslednja izmena:
Posle uspesne obuke u cetvrtak,u petak orezao ceo red :)),j... sam im kevu...doslo mi suzu da pustim ali se nadam da sam uradio pravu stvar...sad cim se ukaze koji lep dan ponovo stupam u akciju!!Pozdrav.
Pozz, što ne stavo neke slike pre i posle...ako si ih možda slikao...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nisam uslikao ali stavicu za koji dan...fazon je u tome da sam centralne sekao i tamo gde sam imao jace zbunove sam razredio malo tj.ostavio po nekoliko solidnih do dobrih izbojaka.O cemu se radi-zbog velike guzve na nekima sam imao dosta krivih izbojaka i njih sam sve otfikario kao i centralnu,ponavljam.Sredinu zbuna takodje ocistio tj.sve one bocne koje idu ka unutra odsekao_Ove sto sam ostavio sam ocistio od zemlje pa navise jedno 40ak cm da bi bilo svetla i da na taj nacin iniciram nove izbojke a koji ce posle ove rezidbe,ja se nadam,jos vise da krenu.Da se razumemo,nisam na svim dobio lepu vazu ali cu bar sledece godine u ovo vreme imati od cega da napravim istu...tamo gde nisam imao izbojaka sam prekratio centralnu i ocistio takodje od zemlje...
 
Poslednja izmena:
Dobar dan dobri ljudi. Molio bih za jedno pitanje:Je li moguce i gde naci sadnice kalemljene leske sa papirima(sertifikat)?
 
Planiram posaditi 20-ak leski za svoje potrebe, poorano je jesenas i sadio bih na prolece ali svuda citam da nije preporucljiva prolecna vec jesenja sadnja? I sta biste preporucili od sadnica za razmak 3x4, mozda max 4x4: kalemljenu koja se formira kao stablo ili zbunastu sadnicu?
 
Planiram posaditi 20-ak leski za svoje potrebe, poorano je jesenas i sadio bih na prolece ali svuda citam da nije preporucljiva prolecna vec jesenja sadnja? I sta biste preporucili od sadnica za razmak 3x4, mozda max 4x4: kalemljenu koja se formira kao stablo ili zbunastu sadnicu?

Ako vam je to negde blizu kuće gde možete redovno da ih zalivate, možete i u proleće da ih posadite. 3x4 je malo rastojanje nebitno dal je forma žbun ili stablo, međutim pošto je to samo 20 stabla za kućnu upotrebu nije to toliko bitno. Ovde više ljudi preferira formu žbun ali vi izaberite ono što se vama više sviđa. Obe forme imaju svoje prednosti i mane. Žbun je teži za održavanje ali je žilaviji i može vrlo brzo da se regeneriše iz višegodišnjeg korena što nije slučaj kod forme stabla. Sadnice su osetno jeftinije. Formu stablo bih sadio isključivo u ograđen prostor zbog štetočina. Kada bih sadio za svoje potrebe(ne za biznis), izabrao bih što veći broj različitih vrsta.
Ovo što sam vam naveo je moje mišljenje i nikako ne znači da je najpravilnije. Pozdrav.
 
Nazad
Vrh