Djubrenje u malinjaku

Ja imam stajnjaka pregorelog svaku jesen oko 50t jer držim bikove ali sad nije pregoreo jer sam ga jesenas izvezao.Nisam dobro objasnio,ja bih sada posadio a kasnije kad se bude moglo unići sa frezom razbacio bih ga u redove i zafrezao.sad je pomokro.
 
Kolege kupio sam Madjarski KAN zani ma me jel ima neko iskustva sa njim nesto je skuplji od Pancevackog ali ima Ca i Mg u sebi,ako je neko koristio neka kaze kakko se pokazao kod njega?????
 
Skoro je na predavanju profesor Nikolić hvalio ovaj KAN.
Ja sam kupio ove godine 500 kg.
 
u narednih nekoliko dana koliko mi vreme dozvoli,plniram da bacim ruski 16:16:16 na oko 500 metara maline sorte Miker i Vilamet.
da li je dosta 25 kg na toliko metara?
koliko udaljeno od biljke da bacim djubrivo?
i nakon toga da zafreziram ,jel da?
da li je kasno za ovo djubrivo?

- - - - - - - - - -

ima li ko pomoci?
 
Poslednja izmena:
Dosta ljudi koje srećem mi kaze da bacaju hlorna djubriva u malinu i imaju dobre rezultate. Malo sam zbunjen zbog preporuka koje imaju strucni tekstovi i agronomi.
Gero, sta onda raditi? Mislim generalno, ja sam se vec odlucio za kalijum nitrat preko kpk ali nije na odmet čuti iskusnije.
Jokisić i ti bi mogao malo da se uključiš, ne samo da kuješ planove u Paragama :osmeh:Pozdrav za Željka legendu
 
Cao drugari
Jesenas sam posadio 10 ari maline pre sadnje sam podrio pa razbacio oko10t skroz sagorelog ovcijeg stajnjaka i onda preorao na 45cm dubine presao tanjiracom pa spremacem napravio se pepeo onda sam otvorio brazde i sadio. Zanima me dali sada treba da djubrim malina vidim polako krece, cekam da malko prosusi pa da isfreziram travu koja je krenula pa reko ako treba da nadjubrim pa da tek onda isfreziram?

- - - - - - - - - -
 
O.K. ne vidim iz deklaracije koliko ima hlora jer se kalijum izražava kao kalijum oksid. A podrazumeva se da je iz kalijum hlorida.
 
Drugari, kada ste radili analizu zemljišta jeste li slali samo jedan uzorak sa dubine od 30 cm ili dva sa još jednom dubinom od 60 cm ?
 
Danas sam zvao da posaljem zemlju na analizu,uzimas dijagonalno na vise mesta sa dubine od 60cm. Treba da napravis negde oko kilogram,spakujes i odneses. Bar su meni tako rekli.
 
Zavisi vam swe i od imanja.. Meni na mestu gde je malina na 60cm dubine je samo kamen i mrtvica zemlja. Kada sam nosio zemlju na analizu uzimao sam vertikalu od povrsine do 30-35cm dubine. Sa 5-6 lokacija sa parcele ukupno oko 1kg. 75% malininog korena se nalazi na prvih 25cm dubine. Tu treba ona da ima swe..
 
Danas na predavanju, mogu slobodno reci odlicnom, u Udruzenju u Backom Polju konacno razresena enigma oko kalijuma. Predavac posavetovao ono sto njegova firma ni nema u ponudi i zato sam poverovao da nije novac motivacija. Dakle, na alkalnim vojvodjanskim zemljistima kalijum sulfat pre pocetka vegetacije, 3 cm po dubini ide NPK formulacije a ne k-sulfat koji je izuzetno vodotopiv. To se slaze i sa istrazivanjima koja su pravili Poljaci i ja sam zadovoljan. Kalijum je za mene zavrsena tema.
Amosulfan kao oblik azota(sa sumporom) na alkalnom zemljistu. Pozdrav.
 
[QUOTEAmosulfan kao oblik azota(sa sumporom) na alkalnom zemljistu. ][/QUOTE]

Početnik sam u ovom poslu pa me zanima kada se kosristi Amosulfan, u kom periodu razvoja maline, jel isto kako KAN. Na parceli mi je ph 6.1 dali može Amosulfan. Hvala unapred
 
Poštovani,
Molim Vas recite mi da li ću da okasnim da bacim đubre, pošto mi još nije stigla analiza zemljišta koja bi trebala da stigne u narednih deset dana. Ja sam bacio stajnjak pre sadnje , a veštačko đubre bi trebao da bacim sigurno do kraja meseca. Da li je to kasno ? Hvala
 
Nazad
Vrh