Objekti za smeštaj mehanizacije

Kasno je za izmene jer su rekli da idem u utorak po lim sto mislim da je danas izrolovan,a filc se inace nanosi pre rolovanja.Naravno daje kasnije svaka ispravka vise puta skuplja a u vezi stiropola nisam cuo da je do sad neko stavljao ali jedan prijatelj ima u planu ali za to treba vreme da bi se videlo koliko je delotvorno,a on ga jos i srafio u dnu pa jos kaze da kaplje i na vijcima.

- - - - - - - - - -

Normalno da ti se ljulja kada nemaš dijagonale.
Pa ne mogu ni da ih imam kada hocu da imam slobodan ulaz sa obe strane,ali cu je sutra iskosnicim sa one strane pored plota jer i taj deo zatvaram limom pa cu videti koliko ceje to ucvrstiti,i na kraju cu betonom ispuniti stubove pa ako padne neka padne.
 
Stubovi su 100x100x3mm,visina 4.3m bocni razmak stubova je 5.70m a uzduzni 8m pokrivna povrsina 6.5x10m.Na kraju mi je zakljucak da su stubovi slabi za tu povrsinu ali jbg da sam znao da ce se ljulja uzeo bi deblje stubove.
 
Bas si preterano ustedeo na materijalu :sta: Ne znam samo zasto, jednom se pravi da traje, a ne da se pravi opet sledece godine. Daleko bilo. Na slici deluje kao amaterski rad gledano sa moje strane. Kod mene su stubovi 120x120x6mm debljine. Nemoj ih puniti betonom, jer je to beskorisno.
 
Ne ljulja se supa zato sto su stubovi 100x100x3.Samo odradi utege sa spanerima kako treba i videces da nece mrdati ni milimetra.Ako ne radis sa utegama onda 40x30x3 cevi u X sa plocicama na srednjem spoju.
Mi smo u subotu odradili stope za supu 18x12.Takodje ce ici stubovi 100x100x3.Znam i gde je supa 48x15 i stubovi su takodje 100x100x3.Ne mrda ni milimetar.
To preterivanje u materijalu je samo nabijanje novca izvodjacima radova jer svi rade na %.
 
Da li neko zna koliko bi odprilke mogla da izadje supa dimenzije 13mx8m visina nekih 3,5m... Metalna konstrukcija, gore lim, sa strane otvorena, mozda bi mogao i na jednu vodu da uradim, zavisi... Neka okvirna cena nekog takvog objekta... :ppozdrav:
 
Rade uglavnom po 30e m2 poda.U tu cenu je konstrukcija,lim,oluci i ruke.Tvoj je jos na to sljunak i cement.
To je po meni puno.Gruvaju materijal kako bi nabili ruke.
Recimo za lim racunaju i do 2e po m2 za ruke.Dva coveka postave 200m2 za jedno prepodne.
Osetili da imamo para pa deru.
Sve preko 22e po m2. je puno.Mene ce sa stopama izaci oko 20eur po m2.
 
Da li neko zna koliko bi odprilke mogla da izadje supa dimenzije 13mx8m visina nekih 3,5m... Metalna konstrukcija, gore lim, sa strane otvorena, mozda bi mogao i na jednu vodu da uradim, zavisi... Neka okvirna cena nekog takvog objekta... :ppozdrav:

Ja sam sam sad u pravljenu odnosno zatvaranje silo jame 12x7 materijal cevi 70000 ,lim oko 50000 i majstor 5 evra ruke po kvadratu
 
Hvala Diklofen na odgovoru, i ja sam cuo za tu neku cenu od 30-35 evra po kvadratu... Reci mi jel radis nesto sam kad cete izaci kvadrat 20 evra, nije to mala usteda 50%...
 
Ankere i stope sam odradio sam.Konstrukciju i ostali radi mi jedan majstor iz sela koji se godinama time bavi.Dosta sam ustedeo na materijalu.Recimo na 300000 din kod jedne firme za isti materijal je kod druge bilo 260000.Lim mi postavlja na dnevnicu a ne po kvadratu.I tako svasta nesto.5
 
- - - - - - - - - -

Ja bez filca jer su mi dve strane otvorene pa mislim da nece kondezovati visina je 4m pa ima gde da se provetrava,a inace cena ko cena i nije nesto skup filc tj oko 200 din,po kvadratu,a ako nekim slucajem bas bude kapalo imam unapred ideju da posle poplocam odozdo stiroporom tj zalepim ga pur penom i to ce da kosta puta pet ali ja sam uvek navikao da radim po dva puta isti posao,pa sad ako budem i ovog puta te srece onda jbg.

- - - - - - - - - -

Danas zavrsio postavljanje svih roznjaca i uocio dok sam gore stajao na kombajnu da se ljulja u stubovima jedno 5-6cm u svim pravcima naravno kada je ja zaljuljam iako su levi stubovi ucvrsceni na polovini za plot.Po prvi put pravim ovako na stubovima pa ne znam jel to normalno ili sam omanuo u materijalu.
20160822_163837.jpg
[/URL][/IMG]
Ko ti ovako radio roznjace, majke ti
 
Rade uglavnom po 30e m2 poda.U tu cenu je konstrukcija,lim,oluci i ruke.Tvoj je jos na to sljunak i cement.
To je po meni puno.Gruvaju materijal kako bi nabili ruke.
Recimo za lim racunaju i do 2e po m2 za ruke.Dva coveka postave 200m2 za jedno prepodne.
Osetili da imamo para pa deru.
Sve preko 22e po m2. je puno.Mene ce sa stopama izaci oko 20eur po m2.

Neznam kako to tebe iznelo 20e po kvadratu, mene je samo krov za 14x8,5 izasao 2300e i to sam sam radio. Projekat 50e, pokrivni lim 4.8e, oluci, cevi elektrode, co2 zica, gas, dve dnevnice i to samo prilikom dizanja bidera. Sve radove smo radili drugar i ja koji mi nista nije naplatio i jos samo da napomenem da smo sav materijal uzeli bez pdv
20160530_090744.jpg
[/URL][/IMG]
20160604_094516.jpg
[/URL][/IMG]
20160611_132910.jpg
[/URL][/IMG]
20160611_190001.jpg
[/URL][/IMG]
20160809_113950.jpg
[/URL][/IMG]
20160809_192058.jpg
[/URL][/IMG]
20160813_095804.jpg
[/URL][/IMG]
20160813_134358.jpg
[/URL][/IMG]
20160816_175239.jpg
[/URL][/IMG]
Zavrsetak kad se kolega i ja vratimo iz Grcke...
 
Poslednja izmena:
Samo pokrivni lim te je izasao 700+ eur... koliko je izaslo zidanje ako nije tajna?

Kod tih "objekata" sa nosecim stubovima krov je najskuplji deo.
 
Poslednja izmena:
Pa da,ima tu srafova, slemenjace, limovi za sastavljanje sa zgradom,oluci, krivine, farba, svasta nesto, skupi se. Zemljani radovi 300e,u to ulazi i rusenje jednog svinjca i tu sam imao 9 kamiona suta i posle sam izbacio jedno 10 kamiona zemlje, posto mi je plac pod padom pa sam se ukopavao ali sam to iznosio svojim kamionom pa i ne racunam odvoz. Ruke, u to ulazi sve sto je zidano i temelj 1000e. Gradevinski materijal oko 1500eura

- - - - - - - - - -

Kako???
Vrlo lako.Nisam uzeo aluminijumski nego pocinkovani.I naravno bez filca i ostalog.

I ja sam uzeo obican lim 5.5e ovako a cini mi se da me izaslo 4.8e bez pdv. Moje misljenje je da ljudi mnogo stede na cevima, staticar koji mi je radio projekat mi je preporucio da betoniram prednju gredu a ja sam hteo da radim i stub i gredu od cevi ali kad mi je on rekao kolike cevi za stub i gredu mi trebaju odustao sam. Svi misle drzace i hoce da drzi ovako ali zamislite da se desi neki potres tipa zemljotres ili slicno. Svi ovi saveti su me kostali 50 eura, to mi je odradio za sat, mislim da vredi svaku paru. U toku gradnje smo pricali kolega i ja da bi mogli da radimo hale i krovove jer je decko profesionalni varioc i tu se nikako ne bi uklopili sa 24 eura, negde bi morali da skrtarimo
 
Po meni Vam je lim skup.Pocinkovana 37 je oko 500din/m2.Ne treba stedeti na svoju stetu ali ni preterivati na majstorsku korist.Oni krnu cevi,predimenzionisu sve,na osnovu toga vise naplate i oni su sigurni.
 
Po meni Vam je lim skup.Pocinkovana 37 je oko 500din/m2.Ne treba stedeti na svoju stetu ali ni preterivati na majstorsku korist.Oni krnu cevi,predimenzionisu sve,na osnovu toga vise naplate i oni su sigurni.
Kod nas samo nude plastificiran lim, sa njim sam radio jedan objekat pre 9 god i nije nigde popustio tako da sam se opredelio ponovo za njega, jeftiniji od 4.8 eura nisam mogao da nadjem, ako mi je zbog toga krov ispao toliko skup onda ok
 
Nazad
Vrh