Pasulj

Ima vise naziva ali kod nas se ustalio naziv Galeb. Testirano kuvanje,posle 45 minuta gotov je rucak.
 
Јутрошњи посао,од 5 до 9 подсечено 4 кј.
Сутра улази комбајн!

b60f8aa942b9f0f7ae2262a9f98f146d.jpg


38d19ed45aad4c6f1423196b8dfef6c0.jpg



Послато са GT-I9300I уз помоћ Тапатока
 
Boranija ili mahune ako se nevaram....
Ja bi rekao da ona bolje rodi od ovog zelenog graha...
Ovako sa slike mislim da ce biti odlican prinos..
Vjerovatno imas ugovorenu proizvodnju pa si dobio i kvalitetno sjeme
 
Бољи је Case има аксијални бубањ,није лош ни Змај.
Не знан још принос по џаковима бих рекао да од 2009 није био бољи!

Послато са GT-I9300I уз помоћ Тапатока
 
Interesuje me kako se zove pasulj koji se seje uz kukuruze i koji se penje?I gde se moze nabaviti seme?Hvala
 
Interesuje me kako se zove pasulj koji se seje uz kukuruze i koji se penje?I gde se moze nabaviti seme?Hvala

kukuruzar. ljudi siju i zelenac kako ga zovu kod nas, ali potpuno drugaciji pod zubom. meni nema do kuruzara, imam vipe posla sa njim nego sa trešnjevcem ali na kraju znam za sta sam radio.
stavio sam par slika naa temu, pa vidi kako izgleda ove goodine kod mene.
 
Otvorio sam danas jednu mahunu

25ujsbp.jpg


Ovako ih većina izgleda, u super su stanju. sad samo da ne bude leda

2lc04yu.jpg


Ova neka čudna bubamara mi se pojavila na pasulju, zna netko kakav je to kukac?

iycys7.jpg
 
Samo nam je jos ovo nedostajalo

ovu **domacu zivotinju** smo primetili danas na pasuljici , sta je to i sa cime bi trebalo unistiti ako je stetocina


:sta: Uspeo sam da pronadjem ** domacu zivotinju *stenica Nezera viridula (Linneatus)
* na internetu , tekst i slike su preuzete *Autor: - Maja Sudimac, dipl.ing.*
Na teritoriji grada Pančeva uočena masovna pojava stenice Nezera viridula (Linneatus) na paradajzu. Uglavnom oštećuje plodove pred berbu koji zbog šteta nemaju nikakvu tržišnu vrednost. Usnim aparatom za bodenje i sisanje nanose ubode na pokožici ploda koji dobija prošarano žutu boju. Vizuelnim osmatranjem regiona konstatovano je da se javlja i na otvorenom i na zatvorenom prostoru. Na paradajizu se mogu naći od 10 do 100 larvi na plodovima. Na pregledanim površinama je registrovana larva trećeg uzrasta koja je crne boje sa belim i žutim tačkama po telu. Nije probirljiva što se tiče sortimenta paradajza a takođe pravi oštećenja i na paprici.
Ova stenica može imati i 4 generacije godišnje. Ženka polaže od 30-130 jaja u grupi. Larve prolaze kroz pet uzrasnih stadijuma. Životni stadijum traje od 60-70 dana. Rasprostranjena je u tropskom i subtropskom pojasu. Kod nas napada veliki broj biljnih vrsta a najčešće paradajz, papriku, voćne zasade, mahunarke i dr. Globalno zagrevanje utiče na njeno intenzivnije širenje.

Suzbijanje ove štetočine je veoma teško. Kod nas su registrovani preparati iz nekoliko hemijskih grupa: piretroidi, organofosfati i neonikotinoidi. Većina preparata u preporučenim dozama nemaju efikasnost na ovu stenicu. Obzirom da ova štetočina napada plodove pred berbu vrlo je teško uskladiti primenu insekticida sa berbom, tj. Ispoštovati karencu preparata.

U drugim zemljama u kojima se javlja uglavnom se primenjuje biološka kontrola dok primena insekticida ne daje zadovoljavajuće rezultate. Postoje nekoliko parazita od kojih su najpoznatiji Trichopoda pennipes koja parazitira larve i odrasle jedinke , i Trissolcus basalis koja parazitira jaja.
Kod nas za primenu u paradajzu ( a koji su ispoljili zadovoljavajuću efikasnost u sprovedenim ogledima) registrovani su Actelic karenca 7 dana, Talstar karenca 7 dana, Mospilan karenca 14 dana.
2dl64k2.jpg

2rrkwo6.jpg

9h1h0g.jpg

xpsxo1.jpg

2zguf75.jpg


isprekidana_linija_vesti.png
 
Nazad
Vrh