Pasulj

:haha::haha::haha:
2sb04l5.jpg
 
dugo, dugo ćemo mi još gledati u njega, još će i novi doći, a mi ćemo još gledati u stari....slijedeće godine sijem MANJEEEE!!!!!!!!!!
 
@ ivanz svima ide teško prodaja i pored odličnog kvaliteta ove godine , sve je to igra živaca ali na kraju "strpljen spašen " samo polako doći će hladniji dani pa će i potražnja porasti.:ppozdrav:
 
Pozdrav, poceo sam da stavljam pasulj u zamrzivac kako bi se resio zizka, zanima me da li smem i onaj pasulj koji sam namenio za setvu sledece godine da stavim u zamrzivac?
 
Mozes ga smrzavati zadrzat ce klijavost 100 % bez posljedica.
Samo neka bude u zamrzivacu bar 5 dana onda si siguran.
Poslije ga malo posusi na suncu da ispari vlaga.
 
Ljudi,jel mi može neko pomoći?Kako treba da se našteluje kombajn da vrši pasulj? Pre svega mislim na obrtaje bubnja.Naime,sad mi pristigao pasulj,počupalo se ali nemogu ga gaziti traktorom jer već nije takvo vreme,pa sam mislio da kad ugreje sunce izađemo sa kombajnom pa ga ubacimo u njega,pa šta bog da.Molio bih za neki savet ako može.
 
Ljudi,jel mi može neko pomoći?Kako treba da se našteluje kombajn da vrši pasulj? Pre svega mislim na obrtaje bubnja.Naime,sad mi pristigao pasulj,počupalo se ali nemogu ga gaziti traktorom jer već nije takvo vreme,pa sam mislio da kad ugreje sunce izađemo sa kombajnom pa ga ubacimo u njega,pa šta bog da.Molio bih za neki savet ako može.

Много компликовано објаснити писањем.
Није ти далеко до Руског Села дођи па ђу ти показати.
Који пасуљ имаш и којим комбајном хоћеш да радиш!?
 
Nikt,hvala na ponuđenoj pomoći,ali nažalost neću moći,u totalnom haosu sam zbog poslova,kolegin kombajn je claas dominator 76,namešten je za kukuruz.Da,i da napomenem razlog ovakog kasnog čupanja pasulja je led koji ga je potukao 19-og juna,totalno ga je uništio,i posle izvesnog vremena gle čuda počeli zaperci da teraju,tako da je ovo rod sa zaperaka pa naravno kasni eto dobrih mesec i po dana,no pored toga obećava lep rod,sa pola jutra oko 600kg(oko jednu trećinu smo doneli kući pa na osnovu toga je procena).Pasulj je tipa Gradištanac.Videćemo se mi svakako jer će mi trebati pasulja za seme pa sam mislio od tebe uzeti.:ppozdrav:
 
100-110 din je ako se ne varam nesto od 6-7kn ili 0.9€ a to je katastrofa....za proizvodaca.
Vi ste se malo mehanizirali za grah ....al ta cijena...
Meni su ove godine platili soju oko2.3kn-kg a to je oko 37 din s tim da je soja dala prinos oko 23met-jutro...
Nema logike patiti se puno s grahom jer posao oko soje je bio sav mehaniziran i novac je vec isplacen...
Ovo je samo mala usporedba....ove godine
 
Zato cenim da ce iduce godine cena biti 250 dinara jer ce dosta proizvodjaca odustati zbog dobrog roda soje i solidne cene. Jos ako bude susa i manje rodi,vratice se lako na 300 dinara.
 
@BOKIBOLE to je predpostavljam cena na veliko za prošlogodišnji neprobran kome je ostao pa se rešava samo da ga nebaci ,ako je ovogodišnji rod taj koji ga daje po toj ceni sigurno u kući nema digitron i bolje neka zemlju da da u arendu po300 E nego da mu ovako ostane čisto 200E alo bre na soji čisto 400-500E i imaš 8-10 puta manje posla snjom :sta::sjasi:.
@beanbean kod Vas cena pasulja solidna a cena soje niža nego kod nas jel dobijate još neke podsticaje na soju osim onih redovnih? :ppozdrav:
 
Ispod 2€ se neisplati proizvoditi grah, to je moja racunica....ja ga imam jos 1500-2000kg, i kome da ga prodam vise, a planirao sam povecavati proizvodnju, cak i kombajn uzeo da ga prepravljam.....pa selektor, da mogu odraditi doradu i jos sam gledao neke strojeve
 
Nazad
Vrh