Torpedo

Imam problem na torpedu 6006 hidaulik ne valja, nova pumpa stavljena nov razvodnik ulje novo i nece da dize kad se zagreje. Primetio sam kad dignem poluge on polako spusta dole i onda ih sam vrati na zadatu visinu, onda bi trebao da rastereti sistem a on i dalje radi pod blagim opterecenjem. I kad tako radi 15 min nece vise da dize jel imao neko slican problem?
 
merio sam i pritisak kad je zagrejan traktor 160 bari pokazuje ,sve sam pokusavao ali ne mogu da resim problem.
 
Ja sam resio problem kod mene sto nije dizao. Problem jeste bio u onom malom ventilu koji se nalazi ispod onog sarafa 17 kljuc. Sad dize, doduse nisam ga ni zagrejao kako treba, ali jos nesto mi tu smeta, kada povucem rucicu gore, tek posle sekund dva pocnu da se dizu poluge?
 
Kod mene je problem ono kad mu padnu poluge i onda kad ih digne na zadatu visinu treba da rastereti sistem nego on radi uvek pod blagim opterecenjem i tako dok ne zagreje ulje i onda vise nece da dize. Kao da neki ventil zeza neznam vise sta je .
 
Danas mi prolupao motor na Torpedu:sjasi:. Otisao je dihtung glave motora jesenas i tako sam ga parkirao. Posle 2 meseca stajanja upalio je na zub i to mi je trebao na 15 minuta da prevucem nesto do komsije. Izasao u sokak i taman da krenem na glavni put, motor poce da lupa. ugasim, posle 2-3 minuta upalim, on opet lupa. Zna li neko sta moze biti?

Nisam imao vremena da se zezam oko njega pa sam ga parkirao u dvoriste pa sutra prekosutra da dodje majstor da ga oslusne pa posle rastavljanje. Oce me izgleda nesto remonti motora ove godine...
 
možda je dizna u pitanju
Ne bi rekao. Nema dima na auspuhu. Probao sam jos jednom da ga upalim i pali malo teze nego obicno. Ostaje da nafatam majstora ili ako mi dopizdi da pocnem sam da rasturam. Krenem lepo od dizni, glave, pa kater. Nesto mora biti. Nekako se najvise bojim da nije dobio luft na klipnjaci. Znaci iz cista mira je prolupao, dok je bio na leru. I to na centru sela. Bruka. Stade traktor pred onolikim narodom:haha:
 
Bilo je da li za temu nikad ovako ili ovde,plastike su kupljene u KND-u,zajedno sa farovima su kostale 15 000 din.Definitivno ne vazi koliko para,toliko muzike.







 
Pa od cega liih opravise da mi je znati? Ovo jedino da skine, osmirgla sto bolje moze, izgituje, opret osmirgla da bude ravno, spricgi i na kraju ofarba u crno.
Ja sam na mog stavio cetvrtaste farove, ali sma uzeo kompletne nosace od Zatave, a maske napravio samo oko farova (maska hladnjaka opet od Zastave), pa sad traktor izgleda kao da nosi one psihopatske naocare:haha:
 
I ja sam kao kolega Toma stavio "kečeve" farove i masku doduše nisam masku hteo da je "utopim" pa je malo izbačena napolje možda bi onako bilo lepše ali šta je tuje malo sam ga "krečio",promenio volan,male lampe na instrument tabli,pozicione i stop lampe,danas sam farbao zaštitni ram i sad čekam da se osuši farba pa da i njega namestim.Malo osveženje pa da čeka radove,slike ću postaviti valjda neću zaboraviti.
 
I ja sam kao kolega Toma stavio "kečeve" farove i masku doduše nisam masku hteo da je "utopim" pa je malo izbačena napolje možda bi onako bilo lepše ali šta je tuje malo sam ga "krečio",promenio volan,male lampe na instrument tabli,pozicione i stop lampe,danas sam farbao zaštitni ram i sad čekam da se osuši farba pa da i njega namestim.Malo osveženje pa da čeka radove,slike ću postaviti valjda neću zaboraviti.
I kod mene je izbacema, nista nijue "utapano". I tako lepo stoji. Stavljao sam slike u temu, ali kada je ugasen dodaj. rs izbrisane su.
 
Evo obećanih slika:
Fotografija 0783-117556.jpg
[/URL][/IMG]
Fotografija 0785-d2293a.jpg
[/URL]
Fotografija 0786-0971f5.jpg
[/URL][/IMG]
Fotografija 0787-e7aabb.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]Uh postavio sam dva puta istu sliku,ako neko zna neka jednu izbriše,ja sam probao nije mi uspelo.
 
Nazad
Vrh