Torpedo

najviše truda i traženja cilindri (novi) 2 kom 150e crijeva cca 30e ostalo željezo sa dvorišta idva tri dana zezanja moram to bolje poslikat pa stavit slike!
 
Moj torpedo 45 je nosio te role bez problema.Dizao sam role težine da sam morao u rikverc uz brdašce ići a imao je teg ne znam koliko je kg onaj ispod baterije što bude.na leru je dizao.
 
znaci sada moze podici rol balu zelenu ona je 500 kg /?? to je jace od obican hidraulik.fala na odgovotu:bravo:
Milane, ako je hidraulika u redu, rol balu od 500kg treba da dize bez problema. Podizna moc hidraulike je 1400-1500kg, ne secam se tacno. Moj td 4006 na leru dize Becker sejalicu (4 baterije pune soje) i na sejalici jos 100-150kg semena. U korpi sam vozio 500kg kukuruza, ali je moralo nezno sa kvacilom jer je vec bio na vagi zato sto nemam tegove u kolevci (dodatnih 80kg)
 
Au sunac mu i kabini od 7506, pa to jedino 7 patuljaka mogu da servisiraju nesto a da ne rasklope ceo traktor... elektriku pogotovo. :osmeh:
 
A posle se nadju neki "pametni"da se smeju zasto se kipuje kabina -majstor koji godisnje propusti kroz ruke preko sto traktora,zna koje su mu mane...
[video]https://youtu.be/2oPlnx2ee8g[/video]
 
Dobro je to resenje, samo prevelik posao oko prepravke (za mene). Mozda bih izbacio rezervoar sa strane ili nekako van kabine. I izolovao i oblozio kabinu da mi ne piste usi dva dana posle... :-D
 
Ja sam video u katalogu Jusel Sabac da imaju Ruenov KT par za TD-a, i prednji i zadnji kao i jos dosta zupcanika za menjac. ad ne znam kakav je kvalitet i da li imaju trenutno na stanju.
 
KND je solidan kvalitet oko 25000 košta taj par. Najbitnije je da stavite što bolje i kvalitetnije ležajeve kad već otvarate to. Ni lsučajno stare da vraćate. Mene je majstor zeznuo jednom i ubacio mi neke rumunske a ja mu platio debelo za bolje ali nisam bio kući kad je radio i pukne kosuljica i dovidjenja
 
juce sam spremao oranje sa dajcom 4006,desilo mi se da kad sam poceo da spremam sa setvo spremacem da mi je traktor stao pri samom kretanju i izbacio iz 1 brzine,posle toga mi se jis 2 puta desilo ali pri samom kretanju kad sam spremac malo dublje pustio.Dali je neko od vas imao takav slucaj,dali je to za brigu?
 
Vjerovatno ces mjenjati ovaj zupcanik.Usput i jos poneki lezaj. Ako bude ostecen taj zupcanik orginal kosta oko 100eura.
dsc00606-kopija.jpg
 
Nazad
Vrh