Torpedo

zavao sam ih danas ponovno. Kažu za 15 dana dolazi roba pa će vjerovatno ima tada doći. Nisu mogli potvrditi 100% da će doći. Ali čekat ću, nema neke pretjerane žurbe, a i nemam baš nekog drugog izbora.
 
Nisam mislio ići do Bijeljine.Nego bi mi poslali brzom poštom. Jer do Bijeljine imam 130 Km. pa se ne ispalti ići s autom. Ovako ne ideš nigdje nego dio dođe do tebe.
 
Атомски мраве :) кад већ долазиш до Бн пређи још 50 км одеш директ до Шапца у Номекс Буцало и купиш себи и готово...То са набавком зна да се отегне само тако..
Ima li Nomex sve delove za Torpedo ili kao i Jusel samo pojedine delove ili sklopove? Kad mi nesto zatreeba da ne narucujem iz Ns-a
 
Primetio sam da su na TD 7506 A ugradjivane dve vrste prednje vuce.Sad me zanima koja je bolja?Ili su obe dobre?Ova prva vidim ima odlican ugao skretanja,a ne znam kakva je situacija sa drugom?

Slike su pozajmljene sa interneta.
 
Primetio sam da su na TD 7506 A ugradjivane dve vrste prednje vuce.Sad me zanima koja je bolja?Ili su obe dobre?Ova prva vidim ima odlican ugao skretanja,a ne znam kakva je situacija sa drugom?

Slike su pozajmljene sa interneta.
Ova prva je original Torpedova. Mislim (ispravite me ako gresim) da su postojala 2 tipa (noviji i stariji). Ova druga je neka Italijanska, starija je od Torpedove, delovi se teze nalaze i ovde sam procitao da je Torpedova bolja od Italijanske, ali i ona nije savrsena.
Na prvoj slici su skinuti ogranicavaci hoda zaokreta tocka(tako kaze vozac u kombinatu sto sam prociao na komsijskom forumu) i zato tockovi imaju veci ajnslag od fabrickog:osmeh:
 
Eee,ja sto sam naso 75-icu bas ima ovu drugu vucu,sto kazes italijanska.De bas ona da bude losija,a i na izgled mi se nije svidela kad sam je zagledao.
 
Jedino sto moze biti teze za delove a u radu nebi trebalo da ima neke razlike. A i nebi trebalo prednja vuca toliko da se kvari, eventualno poluosovine i solje na njima.
 
Pa evo bas sad kad sam saznao da je to "italijanska" prednja vuca,malo sam trazio po forumima i ispade da je ona u stvari bolja od ove "Torpedo" prednje vuce i delova za nju ima.Kao sve komplet za prednji dif 400e.To je u redu,ali izgleda da je traktor manje okretan sa "italijanskom" sto mi se nikako ne svidja.
 
Drugari,zanima me gde je na 75-ici ukucan broj motora i broj sasije?I jos kad bi neko mogo da mi slika da vidim kako treba da izgleda bilo bi odlicno.
 
To sa ajnslagom je velika zabluda. Ne postoji veci ugao od 48 stepeni, ako zelis da prodjes bez (veoma skupe) havarije.
Te ogranicivace treba staviti na sto manji ugao(ispod 45 stepeni) ako zelis da ti pogonska poluvratila traju.
Nebih da te plasim, ali raspitaj se prvo o cenama delova za ta pogonska poluvratila prednjih vuca, pa onda 'odsrafi' ogranicavace da lakse skreces.
 
A broj sasije?I do koje godine je sklapan Torpedo sa Deutz delovima,svuda na odlivcima da pise DEUTZ?
A sto se tice ugla zakretanja tockova kod prednje vuce,ja video za Same Explorer pise 50 stepeni,fabricki je tako.
 
Pozdrav ekipo.Koliko vredi adriatik 48,u solidnom stanju? Imam jedan u punudi ali ima da se radi nesto na njemu,a i gume mu losije malo...pa dal vredi sraftati oko njega ili ne..
 
Ja sam imao da kupim odlican 48 adriatik,sa hidro volanom i dobrim gumama za 3600e i bilo mi je mnogo da dam te pare za taj traktor,pa ti vidi koliko taj vredi.Mada to najvise zavisi od tebe koliko si spreman da platis.
 
Nazad
Vrh